Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

muusia

sierpniowe mamy 2016 cz. III

Polecane posty

Ale sie rozpisalysmy. Moja ciagle pokadluje w nicy. Mam.nadz ze nie ma to zwiazku z ta grasica. Za dnia tez charczy jak zbierze sie wydzielina i nie odkasxle. Oglada ktoras m.jak m? Ewa poronila. Szkoda. Przypomnialo mi sie jak to ja myślałam na poczatku ze juz po ciazy jak dwa dni po tescie lalo sie ze mnie jak na poczatku okresu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Agnieszka
My na kontroli bioderek byliśmy dwa razy, trzecia w przyszłym tygodniu i na pewno jeszcze min jedna będzie. Ostatnia wizyta to ocena prawidłowego chodu. Przynajmniej u mnie tak jest a chodzę na nfz. Ulubione zabawki małego to te szeleszczące, grające i grzechoczące. Najlepiej jak się jeszcze da je trochę podgryzać. U mnie cieplutko dziś, 20 stopni, wiaterek chłodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jola1982
Jeju tyle piszecie że szok ;-). Rzsowa twoje dziecko to mistrz świata! Zaraz biegać będzie :-). Super! Monika900 czekałam na twoją odp bo zauważyłam że nasze szkraby podobnie się rozwijają. Mi dziś teściowa powiedziała że mój mąż zaczął chodzić jak miał 14 miesięcy! Już wiem po kim ten nasz Maks takim leniuchem jest :-) a ze u teściów była dziś pani masażystka to oczywiście wtracila 3 grosze że z Maksem można ćwiczyć tak ze jak leży na brzuchu to pod nogi podkladac mu rękę żeby się od niej nogami odpychal i tak dziecko ćwiczy mięśnie nóg. Bo Maks jest z tych typów które nie chcą raczkowac tylko od razuchodzic a pani masażystka twierdzi ze raczkowanie musi być bo jest dobre dla rozwoju mózgu. Także od dziś ćwiczymy intensywnie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jola1982
A i dodam że mimo iż mój mąż zaczął chodzić dopiero jak miał 14 miesięcy czyli wedle kanonów teściów masażystki ' późno ' to jest naprawdę mega kumatym, mądrym i mega sprawnym człowiekiem :-) także stwierdzam że każdy ma swój czas na wszystko i do niczego nie można zmuszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie kupowanie i zaklafanie jakichkolwiek bucikow takiemu niechodzacemu dzieku to grzech i jazdy ortopeda czy fizjoterapeuta to potepi. Mojego m vrat z cirka byl u ortopedy to powiedzial mu z3 dziecko jak najwiecej powinno chodzic ba boso a jego zoba to od kad panietam jakies buciki hej wciskala a jak juz chodzila to jakues bylejakie pod wzgledem ortopedycznym! Wazne ze slodko wygladaly! A teraz ma 2 latka mala i jezdza po ortopedach bo koslawe stpy czy cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tym bardziej ze coraz cieplej bedzie i skarpetki wystarcza a niedlugo bosa stopka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Dziewczyny od 18 do 20 spałam, maz mnie obudził. Nie mam siły nadal. Zle mi jak chodzę, lepiej jak leze. Brawa za brawo Leosia. Mój wiosennych butów tez nie ma. Tez lubi sie bawić wszystkim co zabawką nie jest. Dzieci tak mają. Poczekajmy jeszcze chwile jak nam mąkę z szafki razem z garnkami zaczną wyciągać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niby raczkowanie dobre dla rozwoju mizgu bo obie pulkule pracuja ale przy chodzeniu chyba tez? A to ze nie ma etapu raczkowania to nie znaczy ze dziecko zle sie rozwija. Moj kacper sam chodzil tez jak mial 13-14 mcy. Tak to gdzies od 10 chyba byl prowadzany. Syn mojej siostry ma 13 miediecy i najlepiej mu sie przemieszcza skaczac na biefnych kolanach. Jesli dziecko do 18 mca nie chodzi to mozna zaczac sie przejmowac. Ide spac. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzosowa to musialas byc naprawde wykonczona wczoraj. Ale nie ma co sie dziwic jak czlowiek co chwile musi wstawac do dziecka. Ja od 10-2 nie spalam. Chyba mala ma okres wzmozonego wzrostu ze mleko o 2 jafla i o 7. Mam nadzieje ze za pare dni sie ta skonczy. Kiedy idziecie na bilan 9 mca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
muusia a co Twoja mala ma z ta grasica? ja myslalam o takich butach niechodkach, z miekka podeszwa, nie do chodzenia bo maly nie wstaje jeszcze. takie do ubrania do spacerowki,miekkie, tylko po to zeby w nozki nie bylo zimno poki jeszcze taka pogoda myslisz ze takie tez moga zaszkodzic?bo mialam juz zamawiac, ale się wstrzymalam co do raczkowania to tez slyszalam ze to bardzo wazny element dla rozwoju dziecka, no ale jak ktores nie bedzie chcialo to chyba nie mamy na to wplywu RZSowa odpoczelas troche? u nas cale szczescie dobra noc, maly chodzi ostatnio pozniej spac ale spal od 21 do 5, zjadl, pokrecil sie i jeszcze do 6:30 pospal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
moj 9 miesiecy bedzie mial dopiero w drugiej polowie maja :) tydzien temu byl wazony to wazy 7700 glowe ma duza bo 46cm hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Niestety nie odpoczęłam bo tu chyba nie o zmęczenie chodzi. Jest mi niedobrze choc wymiotów nie mam. Noc tez miałam ciezka bo mi niewygodnie bylo i nadal zle. Teraz wstalam i tez mi słabo. Jeść sie boje ze mi zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia jak uwazasz to zamawiaj zawsze mozna grubsze skarpetki ubrac. Dla mnie najwazniejsza jest wygoda dziecka a nie zeby dziecko wygladalo wiec buty fla mnie sa zbedne. Synkowi dop kupilam jak chodzil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia byc moze ma ja piwiekszona. Moj0a chyba idzie spac na drzemke. A syn zamecza mnie zabawami a czlowiek by chcial cos ogarnac. Tesciowie mieszkaja na innym osiedlu to tez nie zaproponuja ze wezma malego nap dzialke czy gdzies. Pewnie sie tesciowa lada dzien odezwie by zrobic jej rk na kompie jak co miesiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Nie chodzi o wygląd ale o to zeby nie zmarzlo w nóżki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że takie niechodki z miękka podeszwa które w żaden sposób nie usztywniają stopki nie szkodzą. Ja szukałam takich bo zaczęłam teraz córkę w nosidełku nosić i w końcu kupiłam na bambolina.pl ale przyznaje, ze bardziej ze względów estetycznych niż praktycznych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My chodzimy na NFZ do ortopedy i kazał nam przyjść na kontrole w 9 miesiącu, a usg bioderek robiliśmy tylko jedno przy pierwszej wizycie u ortopedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Ekspertem nie jestem ale myśle ze miękkie buciki które dostosują sie do nóżki a nie nóżka do nich nie powinny zaszkodzić. Ja widziałam takie zamszowe mokasynki i chyba kupie Mały znów ma taka sapke :( podałam dzis pół łyżeczki manny ale nie wiem czy to możliwe zeby tak szybko było reakcja. Poza tym gdyby miał alergie to powinny być jeszcze inne objawy Nie możemy znaleźć przyczyny tej chrypki i sapki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez zakladam malej takie miekkie paputki jak wychodzimy na spacer,bo wydaje mi sie ,ze w samych skarpetkach byloby jej zimno. Moja mala jak usnela wczoraj o 21.30 to obudzila sie na cyca dopiero o 2! Rekord :-) jeszcze nigdy nie przespala tyle ciagiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
dziewczyny dajecie dziecku surowe jablko?no tarte?czy tylko gotowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy wasze dzieci mają problemy z jama ustną po pojawieniu się ząbków? Nie wiem za bardzo co zrobić bo moje dziecko ciągle gryzie się po wewnętrznej stronie ust od kiedy wyszły mu zaczątki ząbków i najpierw były to takie nadgryzione skórki białe, a dziś już widać, że tej skóry dużo zeszło i już ma to taki krwawy kolor, jeszcze trochę i pewnie mały nie będzie chciał pić ani jeść bo pewnie go to boli coraz bardziej. Spotkałyście się z czymś takim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×