Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Prezent na komunie czy nie uważacie że chrzestna jest troche skąpa

Polecane posty

Gość gość
Jawna prowokacją. Nigdy nie zrozumiem, co kieruje ludźmi, że chce im się bawić w zmyślone topiki. Niektórzy są dziwni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moi i męża rodzice oraz chrzestni naszego syna sami zapytali czy dać pieniądze czy prezent ?Powiedzieliśmy że syn woli pieniądze bo chce sobie kupić X Boxa.Co w tym dziwnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zarabiam 3 tys. To jest bardzo mało. Nie wyobrażam sobie regularnego sponsorowania cudzych dzieci przy takich zarobkach. Zresztą nigdy nie zgodziłabym się zostać chrzestną. W sumie dziwię się, że ludzie znajdują w ogóle chętnych przy tych dzisiejszych wymaganiach co do obsypywania dziecka kasą przy byle okazji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i wy wierzycie autorce ?? bo ja nie :-) TYlko na kafe są takie durne prowokacje w rzeczywistości nie ma takich akcji :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko,a dlaczego nic nie napiszesz o chrzestnym? chrzestny chce kupić z nią rower na pół ,oprócz tego ona da srebrny łańcuszek Biblie i obrazek a chrzestny może już nie dać nic. ale z drugiej strony to niefajnie że składają się na jeden wspólny prezent :-O każdy powinien dać od siebie. Nawet tego rowera nie muszę kupować tylko niech dadzą po 400 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
*muszą Ja też obecnie jestem w temacie bo mój syn 14 maja ma komunię, ale z tego co wiem to wszyscy dadzą pieniądze bo powiedziałam teściom,chrzestnym oraz swoim rodzicom że syn chce pieniądze i z tych pieniędzy kupi sobie to co on będzie uważał za stosowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie się zastanawiam czy lepiej dać pieniądze czy może kupić jakiś sprzęt i nie wiem co mam zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Porozmawiaj z rodzicami dziecka, jeśli ma wymarzony sprzęt mieszczący się w granicach twojego budżetu to jak najbardziej można go sprezentować. Jeśli zbiera na coś droższego, typu dobry komputer czy wyjazd na obóz zagraniczny, to wtedy pieniążki będą ok. Nie warto kupować nic na siłę co dziecka nie ucieszy, ani dawać pieniędzy w sytuacji gdy rozejdą się tak że dziecko nic z tego nie będzie miało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja p*****le ja idę na komunie jako gość i mam zamiar dać 500 i się zastanawiam czy to nie za mało :-o to tu chrzestna by wypadła przy mnie na biedną miernotę Ludzie komunia jest raz w życiu a z resztą to zależy od człowieka że idzie do kogoś na imprezę z bylegównem masakra :-o tak i dzieciak marzy o medaliku i to srebrnej tandecie i biblii ahahhah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biblia to generalnie dziwny pomysł. Jeśli to rodzina katolicka to przecież na pewno biblię ma, po co im kolejna? Rozumiem że jakaś biblia dla dzieci (chociaż 8 latek szybko z niej wyrośnie), ale biblia jako jedyny prezent komunijny wydaje mi się nietrafiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ni i nie koniecznie ośmiolatek bo mój ma komunię w maju a w marcu skończył 10 lat (3 klasa podstawówki ) i szczerze jak go chrzciłam 10 lat temu nie patrzyłam na portfele chrzestnych i od tamtej pory chrzestna z biednej stała się bogata a chrzestny z bogatego stał się gburem i alkoholikiem :-o Tak że ja nie wiem jak można sobie zaplanować chrzestnych :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem pewna że to prowokacja, nie wierzę że są takie kretynki, ja chrzestnym mojej córki od razu powiedziałam, że nie mają obowiązku jej sponsorować, twoim obowiązkiem jest zapewnić swojemu dziecku tzw 'wikt i opierunek' a dawanie prezentów dobrą wolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś spadaj frajerze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hmmm zarabia trzy tysiące to co to jest? Przecież to mniej niż średnia krajowa! A może ma męża który mniej zarabia i własne dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17 53 co zakuło tandeciaro że dajesz g****o z chinola za pięć zyla w prezencie miernoto pieprzona :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Akurat te prezenty sa moim zdaniem odpowiednie na chrzest. Najlepiej dziecku zalozyc ksiazeczke oszczednosciowa i wplacac pieniadze na pozniej, na wymarzone rzeczy. Poza chrztem i komunia jakies drobne prezenty to tylko strata pieniedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja dogadalem sie z chrzestna i razem zlozylismy sie na elektroniczna deskorolke. troche o tym poczytalem na ceneo, opineo i opiniertvagd.pl i w koncu sie na cos zdecydowalem. w sumie stwierdziliem, ze sam takiej kasy raczej bymnie wydal bo to troche duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie najlepszym pomysłem jest to aby chrzestni złożyli się na jeden,ale naprawdę fajny prezent, mój syn powiedział wszystkim że chce pieniądze ,więc pewnie prezentów nie dostanie tylko kasę -jego wybór. Każdy z rodziny pytał go "Co chcesz dostać na komunię ?"to on za każdym razem odpowiadał że pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja swojemu chrześniakowi kupiłam zegarek w https://www.demus-zegarki.pl/. Mógł sobie wybrać model, który mu się najbardziej podoba. Najważniejsze, żeby miał jakąś pamiątkę, bo z pieniędzmi to wiadomo jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To składanie się ma sens, faktycznie, tym bardziej jeśli się nie przelewa. A u mnie rodzina dla bratanicy składa się na Xboxa z media expert i 4 gry. Lepsze to niż trochę gotówki, jakaś książka czy radio osobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 tys to niby tak duzo? zarabiam 4,5 tys i nie zamierzam dac wiecej niz 5 stow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×