Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

nieśmiała 9 latka martwię się

Polecane posty

Gość gość
dziś - nieprawda, osoby z aspergerem nie zawsze sie dobrze ucza, czesto b zle wręcz, ale prymusy klasowe tez bywaja... mało jak widac wiesz o tym zaburzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn ma mutyzm wybiórczy i ta dziewczynka na 100% go nie ma. Przecież jej mama wyraźnie napisala, ze w szkole zapustna na lekcji odpowiada, w sklepie kupuje bułkę, jak dzieci sie jej o coś zapytają to odpowiada no może półsłówkami. Dziecko z mutyzmem wybiórczym nigdy nie kupiło by w sklepie bułki bo nie powie nic do obcej osoby, dziecko z mutyzmem nie powie absolutnie nic przy całej klasie, może Pani ma ucho jęczeli ma do niej zaufanie. Chciałabym mieć z synem tylko takie problemy jak autorka z córka. Syn kończy niedługo 6 lat. Mam nadzieje, ze zanim pójdzie do szkoły wszytko jeszcze sie zmieni i wypracujemy żeby mówił do innych i w szkole bo w domu mój syn gada non stop jakby go ktoś nakrecil tylko do innych ludzi nie mowi wcale i większość ludzi myśli, ze jest z nim coś nie tak. Trzeba mieć takie dziecko na codzień żeby wiedzieć jak to jest. Niewyobrażalnie cieżko jest mieć dziecko z mutyzmem wybiórczym. Takie dziecko boi sie jakby mowić do innych i jest sparaliżowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Diagnozowanie przez internet nie ma sensu, ja sie sama zorientowałam ze mam aspergera, dopiero pod 30, i byłam przedtem u dwóch psychologów, psychiatry, i zaden nie stwierdził aspergera, wiec tez niepowiedziane ze psycholog bedzie wiedział co jej jest..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
próbowałaś aby córka zaprosiła koleżankę do domu? w swoim pokoju poczuje się pewniej :) ja mam 8latke jest bardzo przebojowa, jest przewodniczącą klasy, załatwia wszystkie sprawy i gęba jej się nie zamyka :-o wiem, że poradzi sobie w życiu ale syn był bardziej nieśmiały, trzymał się z jednym-dwoma kolegami przez okres przedszkola, za to później zaczął zapraszać kolegów do domu i teraz nawet jego koleżanki u nas siedzą-taki wiek ;) -nastolatek wiem, że dużo pomogło zapraszanie kolegów do domu, na podwórko czy urodziny, nawiązały się przyjaźnie w ten sposób :) a ja mam nowe koleżanki w osobach mam tych chłopców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tutaj autorka. Jeśli córka zaprzyjaźni się z którąś z dziewczynek to oczyw iście że może sobie zaprosić koleżanki, ale na obecną chwilę ciężko tak ni z gruszki ni ż pietruszki wyskoczyć z zaproszeniem jeśli się kogoś tak naprawdę nie zna. Z tamtą koleżanka wzajemnie się odwiedzały i bawiły na podwórku, czasem też w większej grupie ale raczej zawsze musiała być tamta, inaczej córka sama nie pochodziła do tych dziewczynek z podwórka chyba że same po nią przyszły to wtedy tak. Problemem nie jest brak mowy tylko to że córka trzymała się jednej koleżanki nie nawiązując kontaktu z innymi i teraz ciezko to zmienic. Dałyście mi do myślenia z tym psychologiem i raczej pójdę sama na początek żeby nakreślić problem. Pani z synkiem cierpiącym na mutyzm życzę dużo wytrwałośCi i zdrowia dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn ma 6lat jest bardzo nieśmiały, wstydliwy, boi się zmian i nowych sytuacji, jest mało samodzielny, gdy byl maly bal sie glosnych urzadzen, nie jest wybitnie zdolny, rozpoznaje emocje, a mimo to Pani psycholog kazała skonsultować go z psychiatra właśnie pod kątem aspergera. W ogole zglosilam sie do poradni, gdyż on nie chce rano wstawać do szkoły i ma trudne relacje z młodszym bratem, a tu takie coś wyszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×