Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak inwestować w waluty forex

Polecane posty

Gość gość

Czy mając kilka tysięcy na ten cel, jest sens próbować z inwestowaniem na forex? Wiadomo, że w takim przypadku nie będzie mowy o dużych kwotach transakcyjnych. Od jakiego kapitału startowaliście? Czy ma znaczenie na jakim systemie się pracuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na ten temat można napisać książkę. Nikt nie da ci recepty, mogę dać jedynie kilka porad. Początek to przede wszystkim dbałość o bezpieczeństwo środków, zwracanie uwagi na narzędzia jakie oferuje broker, bo te w każdym przypadku są inne. W EasyMarkets tych istotnych narzędzi jest co namniej kilka. Przede wszystkim musisz mieć obligatoryjny stop loss, ważne są stałe spready i blokada możliwości zejścia do ujemnego salda. Duże znaczenie ma również brak poślizgów przy cenach transakcyjnych. Jak rozumiem wiesz o czym mowa, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hmm... ale jak można zejść do ujemnego salda? Przecież nawet jeśli waluta traci na wartości, to są to jakieś części procenta. W jaki sposób np. z tysiąca USD miało by się zrobić -100 USD? Przecież to nie trzyma się kupy. Możesz mi dać konkretny przykład?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelr
Oczywiście, że można - widać, że jeszcze nie znasz mechanizmów, powiązań, co oznacza, że przed Tobą naprawdę jeszcze daleka droga. Zanim wejdziesz na system i coś na nim faktycznie osiągniesz musisz najpier znać forexa. Jeśli nie wiesz w jaki sposób możesz stracić pieniądze, to oznacza, że to nie ten moment. Zajmij się poznawaniem poszczególnych narzędzi. To naprawdę istotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozumiem. Założyłem konto w EasyMarkets, sprawdzę system. Ale oczywiście jeśli macie jakiekolwiek inne systemy, które są godne uwagi, to również proszę je wskażcie. Chcę zrozumieć zasady funkcjonowania i używania narzędzi. Część pojęć jakie poznałem w ostatnim czasie już ogarnąłem. Ale z tego co widzę, to budowanie doświadczenia musi tutaj trwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość propers
Początek jest bardzo trudny, trzeba umieć pracować, być twardem, nie zrażać się porażkami, które na pewno będą. Po to inwestujesz początkowo małymi sumami, aby zdobywanie doświadczenia jak najmniej cię kosztowało. A ktoś, kto faktycznie porządnie przepracuje okres przygotowawczy, czas testowania wersji demo, na pewno osiągnie też dużo lepsze warunki na systemie. Ale nikt się nie powinien od razu nastawiać na cuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli na systemie zaczyna inwestować ktoś, kto nie ma o tym pojęcia i w dodatku nie ma tak obligatoryjnego stop loss, to wyzerowanie salda konta jest naprawdę dosłownie kwestia chwili. Stop loss mega ogranicza ryzyko. Żaden inwestor nie siedzi wpatrzony w monitor - po prostu ustawia narzędzia i te za niego reagują w sytuacji, kiedy faktycznie jest to konieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelkoszer
Forex jest dla ludzi pasjonujących się rynkiem finansowym, ludzi którzy chcą cały czas pracować nad swoimi umiejętnościami i się rozwijać. Forex to mnóstwo narzędzi, ale też ludzie i systemy. Z samego EasyMarkets można złapać fajne kontakty. O ile tylko podejdziecie odpowiedniego do tego wszystkiego, to na bank wejdziecie na fajny poziom. Forex wymaga racjonalności, ale z drugiej strony - podejmowania ryzyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzy kluczowe elementy, które powinien mieć system i jakie są niezbędne, to stały spread, gwarantowany stop loss i ochrona przed negatywnym bilansem strat. W tym momencie są systemy, które dają taki pakiet, a mają też inne narzędzia wpływające na bezpieczeństwo. I nie wierz w te bzdury, że 99 proc. ludzi traci na forexie. Traci ten, kto się do tego nie nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli od kogoś usłyszycie, że na forex to wszyscy tracą, to pewnie macie do czynienia z osobą, która albo nigdy nie inwestowała, albo nie ma pojecia o czym mówi. Forex wiąże się z ryzykiem tak jak każda inwestycja, ale inwestor mający pojęcia o tym co robi, ogranicza ryzyko i na wychodzi na plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryszards
Nie dajcie sobie wciskaś, że forex to jakieś cudo dla wybrańców - to jest temat dla pracowitych i zaangażowanych. Nawet nie tutaj specjalnego znaczenia kasa, bo i tak startuje się od małych kwot. Tak, system ma ogromne znaczenie - ogólnie te systemy w kolejnych latach mają coraz większe możliwości. Przy tych pakietach narzędzi ryzyko jest niewielkie - zakładając, że macie pojęcie o tym, w co wchodzicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tymon_tymon
w takie rzeczy się nie bawię. jak chodzi o inwestycję to tylko nieruchomosci wchodzą w grę. teraz zastanawiam się dosyć poważnie nad kupnem www.apartamentyrowy.pl. długo szukałem miejsca które będzie opłacalne i miało spory potencjał i wszystko wskazuje na to ze znalazłem. a w takie niepewne "gry" jak opisane powyżej bym się nie zdecydował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryszards
I ile zarabiasz na nieruchomościach? 2 proc. rocznie? Na wynajmie ze 4 proc.? Bądźmy poważni. Forex to całkowicie inny pułap inwestycyjny. Tutaj obraca się większymi kwotami, inna jest płynność, a dziennie można zarobić dużo więcej, niż na nieruchomościach przez cały rok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rynek forex rządzi się swoimi prawami, ale oczywiście można na nim zarabiać bardzo duże pieniądze. Sami doskonale wiemy, że początku są trudne, ale to głównie dla tych, którzy nie potrafią się odpowiednio przygotować. easyMarkets daje w swoim systemie w zasadzie wszystko, czego potrzebujecie na start. Nawet już nie chodzi o same narzędzia, tylko przygotowanie do inwestowania. Macie darmowe webinaria prowadzone przez doświadczonego gościa z branży - przerobicie cały podstawowy materiał z forex. Drugie szkolenie jest z opcji waniliowych. A poza tym, macie przecież całe centrum wiedzy, gdzie posługiwanie się systemem zostało wyjaśnione krok po kroku. Dalej to już wszystko zależy od was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I tutaj gość trafia w punkt. Znam kilka osób, które jarały się forexem, mówiły jakie będą wyciągać z tego pieniądze, a prawda jest taka, że nie wyciągnęli z tego kompletnie nic. Ale co można zrobić w momencie, kiedy zaczyna się działać, bez przygotowania? Nie mając pojęcia o systemie, o rynku, o tym co istotne? Akurat easyMarkets tak naprawdę całą wiedzę daje za darmo - forex na pewno nie jest dla tych, którzy sądzą, że wszystko będą mieli podane na tacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Akurat easyMarkets bierze na siebie ryzyko rynku, ryzyko płynności, czy ryzyko cen - chcąc rozsądnie inwestować trzeba właśnie znaleźć taki system, gdzie właśnie ta cała odpowiedzialność będzie częściowo spoczywała na systemie. O tym co musi mieć broker już było napisane, ale kluczowe, żeby miał to zawsze, również wtedy, kiedy sytuacja na rynku jest bardzo zmienna i nieprzewidywalna. To właśnie przed stratami w takich momentach, system powinien was chronić. Ale oczywiste - tylko część systemów będzie mogła sobie pozwolić na to, żeby odpowiedzialność wziąć na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapominacie o jeszcze jednym, bardzo istotnym temacie. Mam na myśli gwarancje. W przypadku easyMarkets system działa na licencji cypryjskiej i jest pod nadzorem KNF. I ta licencja cypryjska sprawia, że system ma sumy gwarancyjne na podobnej zasadzie, jak to wygląda w przypadku polskich banków. Nie pamiętam jaka to jest dokładnie kwota - poszukajcie w sieci, ale było to kilka tysięcy dolarów. I myśląc o bezpieczeństwie inwestowania, zwracajcie uwagę również na takie kwestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TraderFXFXFX
Dla mnie najważniejsza jest analiza techniczna http://monitorfx.pl/analiza-techniczna/ . Pozwala mi ona pewnie zawierać transakcje i ustalać momenty wyjścia z pozycji. Ogromne znaczenie ma też analiza fundamentalna - w godzinę publikacji danych po prostu odpuszczam i nie handluję. Ważną rzeczą jest też umiejętność panowania nad własną psychiką . Bez tego nie da rady regularnie zarabiać na rynku forex czy tradycyjnej giełdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najpierw to ja polecam poczytać ogólnie o tym rynku i zasięgnąć konkretnych informacji i wskazówek. Wiadomo, że Forex to wymagająca sprawa i nie warto zabierać się za niego bez przemyślenia wszystkiego. Zajrzyjcie na stronę https://www.tms.pl/ , bo to kopalnia wiedzy o Forexie i inwestowaniu na giełdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja również uważam, że przed rozpoczęciem inwestycji powinieneś dowiedzieć się, czym ten rynek jest, jakimi prawami się kieruje i jak inwestować, aby nie stracić - https://www.tms.pl/ który jest domem maklerskim, udostępnia swoim klientom obszerną bazę wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniczka
Chyba do takich inwestycji trzeba miec przed wszystkim sporą wiedzę. Inaczej można tylko sporo stracić zarówno pieniędzy, jak i nerwów. Mnie na to nie stać, więc walutę kupuję tylko wtedy jak jadę na zagraniczne wakacje. I robię to zawsze na Gieldawalut, bo tam mają najlepsze kursy i bardzo przejrzyste zasady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pasmer
Normalnie, przez XTB i ich panel xstation. Jeśli interesujecie się forexem to musieliście słyszeć o tym systemie - jakoś nie tak dawno został on wybrany najlepszym tego rodzaju rozwiązaniem. To coś całkiem innego niż MT4. Lepsza analityka, nowocześniejszy wygląd - zdecydowanie bardziej przyjazny. Ale oczywiście każdy może mieć tutaj własne wymagania. Od tego macie konto testowe żeby sprawdzić, jak to działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajonczek31
Jeśli chcesz inwestować małe kwoty a bynajmniej zacząć w ten sposób to sprobuj zarabiać na walutach w kantorze internetowym. W Amronet masz możliwość sprzedawania i kupowania waluty po kursie własnym jak i stały wgląd w aktualne wyceny. Szybko się połapiesz jak to działa, bo naprawdę nie ma w tym nic trudnego ani ryzykownego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mektus
Też pracujemy na XTB i jakoś trudno mi sobie wyobrazić jakiekolwiek zmiany pod tym względem. To najlepszy system, na jakim miałem okazję pracować, a w sumie testowałem kilka. Idąc dalej, tam macie wszystkie niezbędne narzędzia, które są wam potrzebne, by móc normalnie działać na forexie. A czy to wszystko wykorzystacie, to zależy od was. Pamiętajcie, że warto korzystać z pomocy opiekuna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poreto
Normalnie. Z sensem. Bardzo przydaje się xstation - czyli system od XTB, ma genialną analitykę. Ale jeśli zaczynacie, to oczywiście najpierw konto testowe, testowanie na wirtualnej kasie, rozumienie pojęć i rynku. U nich macie gwarantowany stop loss i ochronę przed ujemnym saldem. To naprawdę istotne na start.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasperos

Wejście na XTB wiąże się z jakimiś kosztami? 
Płaci się cokolwiek za samo korzystanie z systemu?

Czy kosztem jest tylko prowizja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×