Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Dodo19i5

Grudnióweczki 2017

Polecane posty

Gość Kacha mama Zuzi
Sztefka, gratulacje:) Aniu,.tez tak mam. W nocy problem mniejszy. Karmie mala w lozku, czasem obydwie zasypiamy, ale jak zauwaze zw mocno spi to przenosze i jest ok. W dzien za to nawet nie chodzi o lozeczko, ja jej z rak nie moge puscic? Dostalam od kolezanki takie fajne plaskie nosidlo, myslalam ze w nim bedzie chciala spac, postawilabym blisko mnie, ale gdzie tam... teraz chlopak pracuje na ranne zmiany, do 14:30 siedze i bujam i karmie, ciezko wyjsc do lazienki, ciezko cos zjesc. Dobrze ze dzis mama mnie odwiedzi to ja wezmie na race. Wiec widze ze maluszki tak maja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu Ania Kacha.. mój kocha spać " na nas" albo na mojej klatce albo na mojego chłopaka.. i juz nawet nie próbuje go ściągać, ustaliłam, że jak bedzie miał 6 tygodni to go zaczne odkładać do łóżeczka problem mam taki tylko ze tu w holandi w żłobkch dzieci spią tylko w łózeczkach, tylko na plecach z głową w bok, a mój jak już jakims cudem zaśnie w łóżeczku to tylko na boku... musze go nauczyc spać na płasko na pleckach bo bedzie problem w żłobku później.. ale na razie przekonałam się - czytają artkuły w necie, że faktycznie nie da rady rozpieścić takiego maluszka do około 3-4 miesiąca życia więc póki co mały bedzie spać z nami - czyt. na nas :) przynajmniej w nocy ! :) dziś była bardzo dobra noc. mały budził się na jedzenie i zmiane pieluchy o 23, 4 i 7 godzinie.. i teraz znów spi z tatulkiem, a ja jak matka polka wstałam, włączyłam pranie, poprasowałam suche i ide na dół odpompować mleczko :) PS. czy Wasze dzieci też tak pierdzą przy jedzeniu i nie tylko? i czy ulewa im się zawsze po jedzeniu? mój odbeknie czasem a nawet po godzinie mu się uleje...a czasem nie... TEZ mam leżaczek bujaczek niby od 0 miesiecy.. połozylismy go raz i chcielismy bujać nogą ale skubany od razu się skapnął ze coś nie gra :) hehe Kacha.. moze chusta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacha mama Zuzi
ania, mysle nad chusta. w srode mamy wizyte poloznej to spytam co doradza.no bo kurcze, teraz mala zasypia mi na rekach, a mi chce sie siku... no ale tak ladnie spi... wiec wytrzymam.. :D moje tez sobie czesto pierdnie przy posilku. i ulewa sie dosc czesto, czasami po godz od posilku. ponoc po naturalnym karmieniu nie trzeba trzymac do bekniecia, ale jak karmie rano to widze ze mam wiecej pokarmu, mala szybciej je, i wtedy podnosze ja, dzis bylo takie bekniecie ze hoho :D dziewczyny co jadlyscie w wigilie? ja zaryzykowalam troche barszczu. poza tym ryba i pierogi ruskie, Zuzi chyba nic nie jest. pierogow z kapusta nie ryzykowalam, moze za pare dni sprobuje :) a co tam u wigilijnej mamusi?:) sztefka to Twoje pierwsze dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kacha.. ja jadłam tez ruskie, kawałek ryby po grecku i krokiety z pieczarkami i piłam barszcz. ja odciągam teraz mleko od 2 dni i mrożę bo sprawdzam jak mały bedzie się zachowywał na samym modyfikowanym i powiem szczerze, że chyba tak samo jak na modyfikowanym więc może od jutra zaczne mu odmrażać moje mleczko :) położna mi powiedziała, że moge eksperymentować póki mały nie traci na wadze. Więc moze za jakis czas jeśli bede miała dużo mleka spróbuje go karmić tylko swoim i zobaczymy jak bedzie reagował i spał w nocy. Mój tez pierdzi przy jedzeniu i nie tylko :P a kupa to czasem 5 razy dziennie. Od dzis też zmieniłam mu pieluchy na nieorginalne ( też ponoć dobre z tutejszego holenderskiego supermarketu Jumbo. połowe tańsze od pampersów - przesteujemy je dziś w dzien a na noc wciaż uzywam oryginalnych pampersów. Mój synek nosi rozmiar 2 ! aaaaa 4.5 kg chłopa prawie ;) ja tez mysle nad chustą bo na nosidło za wcześnie..moze kupie jakąś używaną do przetestowania ! Kacha daj znac co Ci położna powie o chuście. aa PS. czy wasze dziecko tez tak czasami stęka przez sen ?niby sp a jednak ręka czy noga mu się ruszy i stęka.. Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kacha mama Zuzi
Pierdzi, steka, sapie kicha, wzdycha, krzywi sie jak na placz, potem usmiecha. Dzis niby spokojna, ale ciagle na rekach, juz mnie d**a boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 89
Sztefka gratulacje zdrowka dla Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kama92
Sztefka gratuluję!!! :) To jeszcze tylko Agnieszuna nam została :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jumaan
Sztefka gratulacje. Ja tez jeszcze nie rozpakowana. Termin na dzis. Wczoraj caly dzien mialam skurcze ale nieregularne a dzisiaj cisza. Dostalam skierowanie na wywolanie na 2 stycznia jak sie nie wykluje. Ja chyba jajko zniose wczesniej. Tak mi sie dluza te dni okropnie. Agnieszuna damy rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jumaan
Ani przytulania ani wczodzenie po schodach ani krecenie sie na pilce nic jej nie rusza. Dzis sprobuje masazu brodawek moze to ja ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kacha mama Zuzi
Jumaan mi polozna zalecala seks 2 razy dziennie. Nie skusilam sie jakos:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dzien po terminie, nic kompletnie sie nie dzieje żadnych objawow zadnych skurczy nic. A tydzien przed swietami podnosiłam ławy i ciężkie skórzane kanapy w salonie, zwijalam i nosilam dywany, mylam na kleczka podlogi nawet dzien przed wigilia i nic. Okien nie ruszalam zato plytki w lazience umylam dokladnie na dwa razy od sufitu do podlogi i nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny.. jakich używacie butelek do karmienia? Ja spróbowałam juz aventa, difrax i dr brown i mam wrażenie, że żadna nie jest idealna,chodzi mi o smoczek w butelce konkretnie... mam wrażenie ze z jednego leci za wolno i wisimy na butli 40 min albo za szybko bo wypija w 10 min i po oolejnych 10ciu ulewa.. dajcie znać jakich firm używacie ANIA. PS trzymajcie się dziewczyny które jeszcze nie urodziły, ,, już niedługo będziecie tuli swoje maleństwa !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka. U mnie też jakoś jeszcze nic i nie oszczedzam się. Już poprostu staram się cierpliwie czekać... Chociaż ciężko jest, bo coraz bardziej puchne, chodzę jak kaczka, mam zgage jakbym kwas piła i nic tylko same dolegliwości pozostały. Obym miała siłę rodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepsza butelka Nuk Nature z koncowka jak kobieca brodawka. Nie ma jednej dziurki a system kanalikow- dziecko sie dlawi. Super sie sprawdza przy karmieniu mieszanym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kacha mama Zuzi
Ja mam aventa. Nie jest idealna bo karmienie dlugo trwa. Daje malej 60 ml z czego wypija 40 a pije z 40 min. Moze smoczek za twardy:/ Za mna niespokojna noc i cos dzis marudzi, boje sie ze brzuszek ja boli bo tak sie zachowywala jakby chciaka qpke zrobic a nie mogla.i znow od rana na rekach.. Agnieszun, juz wytrzymasz, lada dzien sie nam pochwalisz:) Jak Wasze dzieciaczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dr Browns tylko i wyłącznie wystarczy dobrać odpowiedni smoczek jeśli dziecko ssie /pije 40 min widocznie tak mu/jej pasuje i tak potrzebuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama6grudzien
Ja polecam avent classic. Przy corce wyprobowalam kilkanascie butelek roznych firm i wlasnie avent classic najlepsza! Teraz dla synka tez mam caly zestaw tych butelek ale jeszcze nie mialam okazji wyprobowac bo maly tylko na cycku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sztefka
Dziewczyny u nas trochę kryzys. Nadal mam tylko siare. Mala zrobila kupki i siku ale od 2 w nocy wszystko suche. W uk nie dokarmia się w szpitalu. Stymuluje się też laktatorem ale nadal nic tylko siara. Martwię się i chyba dziś dam jej trochę mm jak wrócimy do domu. W szpitalu powiedzieli że zwaza ja dopiero w domu w 4 dobie i do tego czasu mam się nie martwić. Nie wiem już co robic. Mala śpi od 3h bo w nocy był cyrk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na razie chyba starczy siara? Pewnie niebawem pojawi sie mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I po świętach a moje dziecko coś nie myśli wyjść. Ja u córek używałam aventa i lovi. Wystarczaly nam. Teraz na próbę mamy tommee ale to kupione awaryjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez zawsze dr Browns. Teraz tez kupilam jedna. Ale trzeba dobrze sie zorientowac bo dr brownsa podrabiaja i trzeba kupowac orginalna butelke usa a nie chinska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
właśnie jutro jade kupić butelkę Tommee i zobaczymy jak się spisze to będzie ostatnia szansa.. Jeśli nie to zostaje przy butelkach Difrax bo jeszcze najlepiej się spisują w naszym przypadku. moje dziecię przespało od 20:10 do 23:00, po tym jak od 13 do 19:00 urządzał sobie tylko drzemki po 15-20 min ! to duży wyczyn .. w prawdzie na mojej klacie ale spał !!! za to teraz zjadł, dupka sucha.. a on ma imprezkę... :D :D :D Kacha.. a Ty jak tam? Twoja Zuzinka dalej przyklejona do Ciebie? Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kacha mama Zuzi
Ania, od 7 do ok 14 mala.strasznie marudna,.caly dzien karmienia, praktycznie spac nie chciala. Raz na godzinke usnela. Juz bylam zalamana. Pp 14 jakos.sie uspokoila i juz do.wieczora jak zjadla robila sobie dluzsze drzemki w stylu Twojego dziecka,.czyli na.klacie:D powoli musze ja zaczac odkladac na.bok a nie tak.ciagle na rekach, tyle ze zawsze sie boje ze odloze i od razu bedzie placz i karmienie od nowa i tak ja trzymam ciagle,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
widzisz Kacha to mamy to samo.mój od 13 do 19 spał dwa razy ..raz 15 min bo odłozony więc sie obudzil i raz 30 min tez odłożony..a pózniej wziełam na klate to spał.. dzieci potrzebują bliskosci,, bicie serca i glos mamy to jedyne co pamiętają.. tulmy i nośmy póki maleńkie, bo czym starsze tym mniej da sie tulic i jeszcze bedziemy za tym tęsknić.. moja siositra mi dzis powiedziała ze jej sin nie schodził z rąk do 3 miesiąca a pózniej spał w łózeczku jak aniołek i budził się w nocy raz .. także tulmy, nośmy całujmy jesli potrzebują.. bo czas leci tak szybko ze nim sie zorientujemy dzieci pójdą do przedszkola...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszuna
Zaczęły mi się wody sączyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grudniowa mamuska
Agnieszuna - doczekałaś się i Ty:-) 3 mam mocno kciuki za szybki i szczęśliwy poród. Informuj nas na bieżąco:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grudniowa mamuska
Odnośnie butelek nie pomogę, żadnej nie kupowałam, nastawiłam się na karmienie piersią i jak na razie się udało, bez dokarmiania. Oby tak dalej...Jak tam dziewczyny po świętach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacha mama zuzi
agnieszuna trzymamy kciuki!! daj znac. Aniu a Twoj synek co porabia jak tak nie spi?? moja je ciagle. mnie wszyscy strasza ze naucze dziecko i tylko na rekach bedzie spala:/ ale jak mam ja odlozyc skoro wiem ze bedzie krzyk i karmienie na nowo? zaraz przychodzi polozna, musze spytac kiedy powinnam zaczac ja odstawiac na dluzej. sama widze ze mala czuje sie bezpiecznie na rekach, te minki, przeciaganie...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacha mama zuzi
grudniowa, ja za bardzo nie zauwazylam ze swieta sa... tylko wigilie mialam ,,swiateczna". ale mala nie pozwolila mi duzo zjesc bo sama ciagle glodna:D z potraw ryzykownych zjadlam tylko barszcz czerwony, i na drugi dzien jedna kupka byla meeega smierdzaca i rzadsza, ale nie wiem czy to po barszczu... a Wy jadlyscie wszystko? pozostale dni swiat spedzilam z mala na rekach dossana do bufetu, chlopak w pracy,wiec naprawde nie czulam swiat. bluzka w mleku bo zuzi sie ulewa w tym szale jedzenia, wlos potargany, niewyspana, modlilam sie zeby mala na chwilke zasnela. no coz,za rok znowu swieta wiec trudno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kacha.. dziecko takie kilkutygodniowe nie wie co to szantaż, wymuszanie i manipulacja, wiec jesli bedziesz nosic kilka tygodni to nie rozpiescisz jej na bank! dziecko mojej sioistry tez takie było i po prostu jednego dnia zaczeła odkladać i nie było wiekszego dramatu :) Mój syncio jak nie spi to albo leży na kocyku na kanapie i patrzy na maskotkę, albo leży w łózeczku i patrzy na balon z helem który dostał od cioci :) dziś jade mu kupić karuzele nad łóżeczko bo widzę ze jest zainteresowany patrzeniem na coś zwlaszcza jak się rusza. poza tym jeśli nie chce leżeć to jest u mnie lub chłopaka na rękach. albo go nosimy na ręce brzuszkiem do dołu, albo lezy sobie po 2-3 minuty na brzuszku.. kocha być bujany i klepany po dupcę więc mysle tez nad jakims ruchomym bujaczkiem :) codziennie tez na godzinę idziemy na spacer a na spacerku spi jak zabity bo go tam trzęsie wiec myślę ze taki bujaczek bedzie super sprawą :) może pozwolą mi dziś przetestować w sklepie :) PS. mój syn na ciągle czkawkę.. co mu się odbeknie to czka przez 3-5 minut.. Wasze niemowlęta tez? Aga- trzymamy kciuki ! bądz dzielna ! :) Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×