Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marianna_90

Bieganie w ciąży

Polecane posty

Gość Marianna_90

Witajcie. Jestem w 13 tygodniu ciąży. Przez ostatnie 15 lat towarzyszył mi sport. w ciąży też chciałam biegać, ale niestety od ok 6-7 tygodnia ciąży dosyć źle się czułam i nic nie robiłam. Teraz od tygodnia czuję się lepiej i chciałam wrócić do biegania. Byłam 2 już 2 razy na lekkim i krótkim biegu ale dziś po ok 10 min zaczęło mnie boleć podbrzusze. Zastanawiam się czy to normalne. W końcu czytałam że podbrzusze w ciąży boli co jakiś czas, ale z drugiej strony się boję że zaszkodzę dziecku. Może któraś z Was mi doradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marianna_90
dziewczyny żadna z Was nie ćwiczyła w ciąży i się z tym nie spotkała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skonsultuj to z ginekologiem. Przed ciaza biegalam. Przestalam w 6 tyg. jak potwierdzilam ciaze. Polecam spacery. Cwiczenia grupowe dla kobiet w ciazy, jesli dostaniesz zgode lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zarzuciłam zarówno bieganie jak i zwykły rower, a zaczęłam jeździć na rowerku stacjonarnym i ćwiczyłam codziennie takie lajtowe zestawy dla kobiet w ciąży. Najlepiej jakbyś ze swoim lekarzem prowadzącym pogadała, bo każda ciąża jest inna. U mnie lekarz na początku 3. trymestru zakazał ćwiczyć, bo miałam coś nie tak z łożyskiem. I jeszcze basen polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biegalam do piatego miesiaca, pozniej juz tylko orbitrek, teraz jestem w 7 i planuje do konca trzymac intensywne treningi silowe, bobo jest ok, aha nie cwicze miesni prostych brzucha, tylko s Poprzeczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biegał, w ciąży zrezygnowałam. Jakoś boję się. To samo z pływaniem, ale do szóstego miesiąca miałam też mdłości. Pobiegam po porodzie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wejdz na blog pannaannabiega.pl tam laska biegała w ciąży, poczytaj sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestes idiotka jak stracisz ciążę albo zaczniesz plamic to może nabierzesz rozumu .a co ma lekarz do tego? Dziś ci powie ze wszystko dobrze ty pójdziesz biegać i będzie tragedia. Pytanie co dla ciebie wazne dziecko czy bieganie. A lekarz nie jest jasnowidzem i nie może ci reczyc ze będzie ok. Mi gin powiedział ze ciąża to taki stan ze może w ciągu kilku godzin przejść od wszytko dobrze donciezkiej patologii. Ile było kobiet które czuły się super i były aktywne i nagle w 18 tygodniu dochodziło do poronienia. Nie ryzykuj bo możesz za wysoka cenę zaplacic. Jeszcze się nabiegasz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A bez wyzwania nie umiesz odpowiedzieć? Ja ćwiczyłam cały czas i niestety w 7. miesiącu lekarz kazał przestać. Ale to są indywidualne sprawy. Moja siostra w 6. miesiącu jeździła na nartach. Mieszka w Stanach i mówiła, że tam nikt się tak nie cacka z ciężarną jak w Polsce, Jak kobieta czuję się dobrze, to może być aktywna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marianna_90
Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Moje biegi są naprawdę lajtowe i nie uważam tego za wielki wysiłek. Poczytam bloga, skonsultuje się z lekarzem i zobaczę. Może faktycznie przerzucę się na basen lub rower.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skup sie na tym, ze Cie pobolewa to znaczy, ze organizm zle na to reaguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W ciąży należy unikać nadmiernego wysiłku (chociaż jeśli biegasz stale to trudno uznać ze to dla ciebie nadmierny), sportów narazajacych na kontuzje i wstrząsów. I przy bieganiu najbardziej właśnie te wstrząsy mogą Ci zaszkodzić. Natomiast bez względu na aktywność należy przerwać albo zaprzestać jeśli powoduje ona dolegliwości- ból, plamienie, skurcze itd. Jeśli ćwiczysz stale to wiesz ze ból jest sygnałem ze coś jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój lekarz powiedział że prawidłowej i zdrowej ciąży w 1 trymestrze ani biegi, ani basen, rower ani nawet jazda konna (choć tego ostatniego nie polecał ze względu na możliwość upadku) nie zaszkodzą. Prawda jest taka, że jeśli coś jest nie tak to brutalnie mówiąc organizm sam próbuje się bronić i stąd poronienia. W UK ciąży przez 1 trymestr nawet nie podtrzymują - tak więc zastanów się jak się czujesz porozmawiaj ze swoim lekarzem i rób co uważasz za słuszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uk to zły przykład . Tam opieka lekarska jest na zenujacym poziomie. ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu nie chodzi o cackanie się z ciążą. Czy którakolwiek z was wie, że macica jest zawieszona w naszym ciele na wiezadlach i tylko dzięki temu się tam trzyma i nie wypada? Czy wiecie, że wiele kobiet po porodzie cierpi na obniżenie a nawet wypadanie macicy? I to po zwykłej ciąży bez biegania, bo w trakcie ciąży więzadła ulegają rozluźnieniu i nawet jeśli trochę się potem skurcza to nie wracają już do pierwotnego stanu. Bieganie nie zagraża dziecku zwłaszcza w pierwszych miesiącach ciąży, ale zagraża waszej macicy. Poczytajcie o wypadaniu macicy bo niestety niewiele osób o tym mówi , a jak się dowiedzialam po swoim porodzie od ginekologa to jest to wręcz nagminne (podobnie jak wysiłkowe nietrzymanie moczu). Zalecalabym jednak orbitrek lub rower bo tam nie ma takich przeciążeń jak podczas biegania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie biegałam, ale jeździłam w ciąży na rowerze do pracy do końca 4 miesiąca, wtedy już zaczął mi przeszkadzać brzuszek i nie czułam się pewnie. Jeżeli ciąża nie jest zagrożona to po prostu słuchaj swojego organizmu - jeżeli jednak boli- nie biegaj, spróbuj sobie jeszcze raz-jak sytuacja się powtórzy to zmień aktywność na jakąś inną, po prostu nic na siłę (pobolewać ogólnie owszem może, ale jeśli jest to ewidentnie po bieganiu to lepiej zrezygnować)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po co biegac jak jest to bardzo kontrowersyjna sprawa? Wielu lekarzy stanowczo odradza. Ja w ciaze zaszlam podczas moich najintensywniejszych treningow. Rzucilam silownie, bieganie a zaczelam peaktykowac gimnastyke dla ciezarnych, regularny basen, cwiczenia na pilce i dlugie spacery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi lekarz nie odradzal, bo przed ciaza biegalam kilka razy w tygodniu po 15 km i nie wyobrazalam sobie ze nagle przestane. jednak po kilku przebiezkach z dzidziusiem w brzuchu stwierdzilam ze nie dam rady. Bol nog i kregoslupa mi nie pozwolil... troche sie zalamalam, ale znalazlam cos w zamian. poszperalam w sieci i zapisalam sie na zajecia w basenie. chodze na aerobik wodny + po prostu plywanie. nie mam poki co problemow z krgoslupem i czuje sie chyba bardziej zrelaksowana... wrzucam kilka propozycji sportowych dla przyszlych mamus :) nie rezygnujcie z cwiczen, bo wasze samopoczucie rowniez psychiczne jest najwazniejsze http://obk.pl/aktywna-przyszla-mama-jakie-cwiczenia-mozna-wykonywac-w-ciazy/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szyszynka1
Zanim zdecydowałabym się na bieganie w ciąży polecam wybrać się do lekarza medycyny sportowej, który oceni stan zdrowia i powie czy można biegać. Zawsze pod jego okiem można wykonać taki trening motoryczny czy zdolności wysiłkowej. Polecam Lux Med, bo mają tam dobrą medycynę sportową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem to trochę niebezpieczne, w jednej książce czytałam, że jazda na rowerze jest bezpieczną i wskazaną formą aktywności w ciąży, szczególnie na rowerach stacjonarnych, rower, który się sprawdzi może znaleźć sie tutaj: https://www.hop-sport.pl/rowery-treningowe/, ja mam hs ten elektromagnetyczny i sprawdza się całkiem dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To już naprawdę swirowanie. Spacerek.... sa kobiety, które cwiacza prZed ciaza i w czasie ciąży nie rezygnują. Owszem mniej intensywnie, ale regularne. Znam laske, do 7mca siłownia i podnoszenie ciężarów. Przyryla jakies 12kg. Świetnie wyglądała i w ciąży i po ciąży. Poród miło wpomina, bolało, Ale szybko i sprawnie poszło. Jak ktoś jest zdrowy i dobrze się czuję, to niech nie robi z siebie kaleki w czasie ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×