Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Lilla9898

Prawo jazdy w Krakowie, porady

Polecane posty

Gość Lilla9898

Witam wszystkich. Mam 19 lat, kończę już za trzy tygodnie liceum i jakoś do tej pory nie miałam okazji zabrać się za prawo jazdy. Stwierdziłam, że to już ten moment i tuż po maturze chciałabym zacząć, wtedy będę miała mnóstwo czasu na takie rzeczy. Jak ten cały proces wygląda? Wystarczy, że pójdę po prostu do jakiejś szkoły jazdy i się zapiszę? No i jak kurs oraz zdawanie wygląda w Krakowie? Za wszelką pomoc i rady będę bardzo wdzięczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podobno w Krakowie jest bardzo trudno i ludzie jeżdżą do Nowego Sącza, bo jest większa zdawalność. Utwórz profil kierowcy i zapisz sie w wybranym ośrodku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem w Krakowie nie jest wcale trudniej niż gdzie indziej. Zasady są wszędzie takie same. Co do zapisów - teraz pozmieniały się trochę przepisy i jest inaczej niż było kiedyś. Żeby w ogóle zapisać się na kurs musisz najpierw zrobić badania u lekarza, a potem udać się do Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta Krakowa i tam wyrobić sobie numer PKK (czyli Profil Kandydata Kierowcy). Z tym wszystkim dopiero idziesz do szkoły jazdy i zapisujesz się na kurs. Sprawdzone info, bo siostra też się teraz za to zabiera i mówiła co i jak :) Wybór OSK tak naprawdę należy tylko i wyłącznie do Ciebie i możesz się sugerować czyimiś opiniami. W końcu każda szkoła jazdy ogłasza się jako najlepsza, a w rzeczywistości różnie to wypada. Popytaj wśród znajomych, na pewno niektórzy mają to już za sobą. Ja swój kurs robiłam w Auto Akademii na Salwatorze i polecam. Też tam poszłam w sumie za namową znajomych i dobrze, że tak zrobiłam, bo ile się później nasłuchałam różnych historii z innych ośrodków... A to wieczne przekładanie jazd, a to ignorowanie kursanta, a to załatwianie sobie w czasie jazd swoich prywatnych spraw... Masakra. Tam gdzie ja chodziłam to w ogóle nie było mowy o czymś takim. Płaciłam za kurs i dostawałam od instruktorów maksimum uwagi. Co się zresztą przełożyło potem na wynik egzaminu, bo zdałam za pierwszym razem (a zdawałam na Balickiej). Także wszystko w Twoich rękach, podejmij mądrą decyzję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim zacznij od wyboru sprawdzonej szkoły. Co znaczy sprawdzonej? Takiej z dużą liczbą pozytywnych opinii. Ważna jest również zdawalność, ale to najczęściej idzie w parze z dobrymi ocenami ;) Polecam Ci sprawdzenie szkół w rankingu https://www.superprawojazdy.pl/ - przy okazji sprawdzisz sobie również ceny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×