Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy 2000 zł. od chrzestnej na wesele wystarczy?

Polecane posty

Gość gość

Niedługo mam wesele mojej siostrzenicy, której jestem chrzestną. Zastanawiam się czy kwota 2000 zł. jako prezent na wesele będzie wystarczająca. Prowadzę niedużą firmę, niestety nie przynosi ona zbyt wielkich dochodów. Ale wiem, że niektórzy myślą, że jak ktoś ma swoją firmę, to jest bardzo bogaty. Chciałabym poznać wasze zdanie w tej sprawie. Czy 2000 zł. jest wystarczające w takim przypadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A na ile możesz sobie pozwolić? Wesele to nie jest impreza z biletami wstępu, dajesz tyle ile możesz. A jeśli ktoś ma wygórowane oczekiwania finansowo-prezentowe, to niech spada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie 2000 zł. to jest taka kwota, na którą mogę sobie pozwolić, ale nie wiem czy to nie za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Troche mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16:02 jasne, troche mało. To może podstawić nowego mercedesa? Pewnie niedługo masz ślub i oczekujesz zrzutki po 5 tyś. od osoby. 2000 to za dużo. Bez jaj. Większość ludzi nawet tyle nie zarabia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2000 spokojnie wystarczy, jak dla mnie jest to dość wysoka kwota :) Ja od swojej chrzesnej (niezamożnej) dostałam 800 zł i byłam w szoku, bo przy zapraszaniu jej, mówiłam, żeby sobie nie robiła problemu z prezentem. Od chrzesnego dostałam więcej, ale to naprawdę nie ma znaczenia (przynajmniej dla mnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym dała więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie dałabyś, bo chodzisz do gimnazjum i masz kieszonkowe tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 tysiące to bardzo dużo pieniędzy. Chyba zazwyczaj tyle dają chrzestni, raczej nie spotkałam sie aby dawali więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To oczywiście zależy od tego ile macie w zwyczaju sobie dawać pieniędzy, ale ja np dorzuciłabym raczej jakiś aparat fotograficzny na przykład, bo to jest prezent, który się ma na lata. Z takim Panasonikiem czy innym mogliby pojechac sobie w podróż poślubną :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim zdaniem to dużo...ja bym tyle nie dała bo szkoda by mi bylo tyle kasy dać komuś....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam niedawno podobny dylemat i wyczytałam na różnych forach, że chrzestni na ogół dają po 1 tysiąc. Jesli stać cię na więcej, to daj. Górna granica raczej nieokreslona :) Chociaż czytając to forum, to jestem przerażona roszczeniami dzisiejszych młodych :( Bo ile byś nie dała, i tak powiedza, że mogłaś dać więcej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×