Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość LauraKowalskaooo

Operacja żuchwy.

Polecane posty

Gość LauraKowalskaooo

Witam,mam 17 lat i za zgodą obojga rodziców chciała bym się poddać operacji plastycznej żuchwy. Nie mam progenii,mam bardzo wydłużoną twarz i wysunięty podbródek,nie mam problemów ze zgryzem,chodzi mi o zmianę wizualną,podczas uśmiechu wszystko unosi się ku górze i tworzą się tzw chomiki co nie wygląda dobrze,a podbródek znacznie uwydatnia się do przodu w przeciwieństwie do reszty twarzy.Zęby mam naturalnie proste niestety poza jednym który delikatnie rośnie na dziąśle,albo nawet nie tam...po prostu jest o cm bądź 1,5cm wysunięty ku górze. Teraz jadę na konsultację do dr Kazimierza Kobusa,wiem że wszystko okaże się na miejscu,ale kto wie jakie są szanse wykonania tej operacji jeszcze w tym wieku bez noszenia aparatu?Co do zakończenia wieku kostnego to nie mam pojęcia czy to już koniec,badań nie robiłam ale myślę,że się zakończył,mimo wszystko nadal chyba przeszkodą jest mój wiek.Dziękuję i pozdrawiam. Ps;wiem jakie są konsekwencje i to nie jest dążenie do ideału tylko do akceptacji samej siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam podobnieale operowałam się u chirurga szczekowego Konrada Walerzaka z Warszawy było to ok 3 lat temu ale jestem super zadwolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LauraWrooo000
Ooo :) Ale ja nie mam progenii i mam 17 lat,miałaś taką samą sytuację?Nosiłaś aparat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem że prof. Kobus jest jednym z najleprzych chirurgów w Polsce ale uważam że operację żuchwy powinien wykonać chirurg szczękowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LauraWrooo000
Ja dopiero 19 kwietnia jadę na konsultację,może on wstępnie zarysuje mi obraz operacji a co do chirurga szczękowego...może poszukam takiego,ale myślę że dr Kobus świetnie dał by sobie z tym radę sądząc po opiniach i zdjęciach przed/po. Tylko nie wiem czy w wieku 17 lat to możliwe? Chcę zrobić to przed studiami,z wiadomych względów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też nie mam progerii a zabieg robiłam wyłącznie ze względów estetycznych miałam podobnie wysunietą brodę ale operację robiłam bedąc już pełnoletnią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ja robiłam rozeznanie co do chirurga to doradzono mi że lepiej żeby to wykonał chirurg szczekowy ale z drugiej strony wiem że prof. Kobus jest świetnycm chirurgiem wiec może rzeczywiście on również wykonać ten zabieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LauraWrooo000
A kształt twarzy ci się polepszył i sam uśmiech? Ja mam tak,że wszystko idzie do góry jak się uśmiecham a jak nie to w sumie mam taką wychudzą jak modelki,a to wygląda tragicznie jak u mężczyzny,wolała bym bardziej delikatną,żeby po skróceniu brody policzki były bardziej obfite,implanty to zła opcja bo wyglądają zbyt sztucznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LauraWrooo000
I opuchlizna,2 tyg jadłaś same papki a 6 tyg musiałaś być bardzo ostrożna,dalej je jeść ale najgorsze są 2 tyg? Cała opuchlizna schodzi po pół roku jak się ściąga płytki tytanowe?I nie widać gołym okiem tego,że miałaś operację? A co do aparatu to miałaś swoje naturalnie proste zęby i lekarz się zgodził?Moje nie są idealne jak po aparacie ,ale są proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli chodzi o wygląd twarzy to zmienił się diametralnie, byłam super zadwolona natomiast jesli chodzi o zęby to mam krzywe górne i doktor zaproponowal mi ich wyrownanie ale musiał bymi dolną żuchwę poszerzyć i wszystkie górne przypiłować i na to się jednak nie zdecydowałam. Po zabiegu rzeczywiscie przez długi czas papki czyli zmiksowane zupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Już nie pamietam jak długo miałam opuchliznę ale te płytki tytanowe mam na stałe nic nie miała ściągane widoczne są na prześwietleniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LauraWrooo000
Masz może maila albo GG? Wysłała bym Ci zdjęcia mojej twarzy i pokaże ci co chcę uzyskać,albo jak wyglądają moje zęby o ile masz czas i chęci . Nie jestem zdesperowana,ale moim zdaniem kształt twarzy u dziewczyny/kobiety robi 70% roboty,widzę często dziewczyny ze zbyt wychudzonymi twarzami albo za pulchnymi i to w pierwszym planie rzuca się w oczy i nie wygląda apetycznie. Oczy i reszta to dodatek,ale też równie ważny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze jedno ja miałam operację robioną od jamy ustnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LauraWrooo000
Poproszę jakiś kontakt,o ile masz ochotę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Osobiście doradziłabym tobie pójście do chirurga szczekowego tym bardziej że od razu zajął by się twoimi zębami,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LauraWrooo000
Na pewno mnie odeśle do chirurga,dr Kobus poprosił o zdj żuchwy więc ja też uważam,że on podejmie się samej operacji a nie przygotowania zębów do niej,wcześniej poszukam sprawdzonego ortodonty,ale operację chyba wykonam u niego w Polanicy Zdrój :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój meil składa się z mojego imienia i nazwiska. Ja po operacji w zasadzie mogłam normalnie funkcjonować tylko nie mogłam jeść przez ok 1 miesiąca no i trochę bolało, ale jak zobaczysz efekt po operacji to się bólem nie bedziesz przejmowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LauraWrooo000
Dziękuję i myślę,że się uda,chciała bym to w tym roku zrobić bo były takie przypadki i nie jest to a wykonalne,mam taką nadzieję przynajmniej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze raz przeczytałam twoją wypowiedz o godz 14:45 i uważam że powinnaś iść do chirurga szczękowego, wiem że teraz ci głupio się wycofać u prof.Kobusa tym bardziej że to świetny chirurg ale tylko chirurg szczekowy może poprawić ci wygląd calęj twarzy, oczywiście zrobisz jak będziesz uważała,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LauraWrooo000
Pojadę tam,chcę wstępnie chociaż rozjaśnić sprawę,a co do chirurga...w Berlinie ponoć jest bardzo dobry chirurg i sprawdzony,znajomej ortodonta po tyg od ściągnięcia aparatu przekierował ją do szpitala gdzie miała wykonaną operację,i jest bardzo zadowolona. Dziękuję :) PS; normalnie śpisz czy musisz np przy jakichś czynnościach uważać na żuchwę? Najbardziej się boję tego aparatu,doktor mówił Ci że one muszą być idealnie proste?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja niestety nie zdecydowałam się na prostowanie zębów zdecydowałam sie jedynie na operację brody, u mnie żeby wyrówniać górne zęby trzeba by było przeciąć i poszerzyć dolną żuchwe i przepiłować każdy z górnych zębow i oczywiście przez rok nosić aparat nazębny, niestety trochę się tego bałam i do końca życia będę miała krzywe zęby chyba żebym wyrwała dwa zęby w górnej szczęce i nosić aparat ale to może kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LauraWrooo000
Hm,to bez aparatu z krzywymi zoperują mi brodę a żuchwę to muszą być idealnie proste? Dużo pytań zadaję bo na internecie jest mało takich tematów odnośnie progenii,zazwyczaj zdjęcia bez żadnej historii albo z historią który każdy zna czyli aparat i papki i progenia,której ja nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LauraWrooo000
Dziękuję za odpowiedzi i życzę miłego dnia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Operacja brody to jedno a wyrównanie zębów to drugie, ja najpierw zrobiłam sobie korektę zbyt długiej brody a na wyrownanie zebów się nie zdecydowałam niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma za co, ja również życzę tobie miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej zagląda tu ktoś jeszcze ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Również jestem ciekawa czy autorka jest zadwolona z operacji u prof. Kazimierza Kobusa, autorka odezwij się. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja mam kilka pytań do dziewczyn która operowala się u doktora Walerzaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja, jestem zadwolona z zabiegu u Konrada Walerzaka, i jak masz jakieś dodadkowe pytania chętnie odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Super że jesteś :)mam kilka pytań jak nie kilkanaście,mogę prosić o Twojego maila aby tam porozmawiać ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×