Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Nikt nie uwierzy w to ze cale 500 plus wydajecie na dziecko powiedzicie ile z te

Polecane posty

Gość gość
Autorka to swojego zycia nie ma,ze tak wypytuje sie o zycie innych i chce zagladac im do samych portfeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widzicie dlatego 500 plus jest potrzebne ,ratuje sytuację finansową rodzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Boże,co to jest te marne 500 plus ( mamy na drugie dziecko ) Gdzie wydatki na te drugie dziecko/mc 200 angielski 120 basen 2 razy w miesiącu (dla rozrywki ) 100 Judo 130 Juz jest 550 :/ a gdzie życie,opłaty,ubrania.Dodam,ze na wszystkie zajęcia syn uczęszcza DOBROWOLNIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My co weekend jeździliśmy od grudnia do marca na narty z dziećmi. Wydaliśmy na to 6 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to kuźwa waszą sytuację materialną 500+ ratuje a matka mająca jedno dziecko co ma z nim zrobić, ubić go. Was nie stać było na dwoje dzieci a żeście je w pizdu zrobili a jak matka mająca jedno myśli glową a nie tylko dupą i nie robi kolejnego dziecka bo jej nie stać to już źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17:38 To skoro ją stać to po co zazdrości i biadoli że matki jedynaków nie dostają....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oglądałam dzisiaj na TVN wypowiedź jednego z PO,powiedział że jeśli wygrają to 500 Plus dadzą również na pierwsze dziecko. warunkiem otrzymania 500 przybędzie to, że jedno z rodziców musi pracować. Jeżeli oboje rodzice będą bez pracy nie będą dostawać 500 plus, jestem za.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no ja może i jestem za , ale jednak mam w sobie za dużo empatii i nie mogła bym tego brać a obydwoje pracujemy wiedząc , że w okolicy są matki z pijakiem w domu które nie są złymi kobietami tylko nie potrafią zadbać o siebie walczyć o lepsze jutro i co ich dzieci mają zdychać z głodu Tak z głodu wcześniej jak 500 nie było non stop się takim osobom u nas w mieście pomagało dziś mają asystentów rodziny , ale niestety chłopów im od tego nie uleczyło fakt że procent tych osób jest marginalny mimo wszystko są i te dzieci jednak widać w końcu że nie są takie głodne i zimne jak kiedyś :-( Wiem wiem najlepiej według was pozabierać im dzieci podwiązać jajowody i najlepiej do getta takie , ale są takie osoby jak ja którym jest żal takich ludzi a w szczególności alkoholików bo sama jestem trzeźwą alkoholiczką i wiem o tym dużo kiedyś moje życie nie było takie usłane różami jak dziś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam dwójkę dzieci 500+ dostaje na drugie czyli generalnie na jedno mam 250 wiec wierz mi wydaje je na dzieciaki bez problemu wystarczy kupić po parze dobrych butow i po kasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
08.08 No to my byśmy nie dostali, bo mąż na czarno pracuje, bo legalną pracę ciężko u nas znaleźć. Mam nadzieję, że to nie przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Młodszy syn pojechał na obóz do Hiszpanii. Takie marzenie na pamiątkę po 500+. Starszy, już pełnoletni, nie miał nic przeciwko, bo też udało mi się zorganizować wakacje dla Niego, choć nie zarabiam 2000 zł. Mam alimenty i dwie ręce do pracy. Żyjemy jak przed 500+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest na podwyższenie standardu życia całej rodziny, a nie konkretnie na jedno, czy dwoje dzieci. Zgodnie z logiką autorki jeśli dostajemy 500 zł na drugie dziecko, a na pierwsze nie, to temu pierwszemu nic nie powinno się z tego kupować. My część odkładamy, cześć jest na wstęp do muzeów dla całej rodziny. W u niektórych to po prostu idzie na życie: lepsza żywność itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Matki jedynaków tak jęczą, smęcą, jakie to one odpowiedzialne i jak im ciężko, aż się już rzygać od tego chce. A co Wy myślicie, że decyzja o drugim i trzecim nie jest podjęta odpowiedzialnie? To 500 plus to nie jest zasiłek dla biednych, tylko polityka prorodzinna, żeby dzieci rodziło się WIĘCEJ. Ma zachęcić właśnie do tego, by ludzie nie poprzestawali na jednym. Jak dla mnie, niech by i na jedynaki też było 500, ale nie jest, bo to całe 500 plus poszło w tym kierunku, aby zachęcać ludzi do większej ilości dzieci. Ten program pokazuje jak wielu jest zawistnych i zazdrosnych ludzi, którzy by drugiego o każdą złotówkę utopili w łyżce wody. Zazdrościcie 500 plus, a czemu nie zazdrościcie dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedy wreszcie skończy się to gadanie o 500 plus. Dzięki temu programowi przynajmniej można się przekonać, którzy ludzie są wstrętni i zawistni. Skoro to taki majątek, to zdecydujcie się na drugie dziecko i przestańcie biadolić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zasady i warunki programu 500 Plus Rządowy program Rodzina 500 Plus ma za zadanie pomóc w wychowaniu dzieci poprzez przyznawanie świadczeń wychowawczych. Wypłacane pieniądze mają posłużyć jako częściowe pokrycie kosztów związanych z zaspokojeniem potrzeb życiowych oraz wychowaniem dziecka. Program w swoim założeniu poza poprawą sytuacji polskich rodzin ma również zadanie przyczynić się do zwiększenia dzietności. Źródło: http://www.program500plus.pl/zasady-programu.html I Tyle w temacie :) wszyscy,którzy mają 500+ przeznaczają je na częściowe pokrycie kosztów związanych z zaspokojeniem potrzeb życiowych oraz wychowaniem dziecka.-tak jak brzmi ustawa. Ci co uważają inaczej poprostu się czepiają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba chyba mieszkać z dala od Polski, aby myśleć, że z 500 zł zostanie jeszcze coś poza opłaceniem kosztów utrzymania dziecka. Tacy ludzie zawsze maja najwięcej do powiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
500 plus to jest dodatek wychowawczy,drugie tyle dokładają rodzice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Empatii masz za dużo, aby tego nie brać? Dobra jesteś. Takie rodziny mają zasiłki z mopsu. I nie, nie zdychają z głodu, chyba, że tatuś zasiłek przepije. Trzeźwa alkoholiczka, wiesz o tym sporo i innych pijusów ci żal? Guzik wiesz! Wie kto wie sporo? Osoby żyjące z alkoholikiem, bo alkoholik ma wszystko w 4 literach. To rodzina się z nim męczy i to rodzina ma potem zniszczoną psyche, nie alkoholik. Tak ci ich żal? To weź z wypłaty 500zł i daj im do łapy, zobaczymy, który alkoholik ci podziękuje przeznaczając to na dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zgadzam się. U mnie całe 500 plus idzie na mleko, pampersy i leki dla dziecka, te pieniądze są na jego koncie( konto dla najmłodszych ) i nie ruszam ich na własne przyjemności. Ale znam też takie matki co od razu do sklepów z ciuchami biegają gdy dostaną kasę. Chore ale prawdziwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś 08.08 No to my byśmy nie dostali, bo mąż na czarno pracuje, bo legalną pracę ciężko u nas znaleźć. Mam nadzieję, że to nie przejdzie. x Na pierwsze oślico! Na pierwsze. A ogólnie to powinno być tak od początku, że na wszystkie powinno być pod warunkiem pracy. Dostajesz zasiłki? Dostajesz. Zrobili błąd, że nie liczą tego do dochodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a gdzie jest powiedziane że trzeba 500zł na dziecko wydać? to ma być ogólnie wsparcie rodziny, a nie na to żeby wszystko tylko i wyłącznie na dziecko wydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Parafrazując pewne znane zdanie : "gorliwość o 500 + dla twojej rodziny pożera mnie". Jak dużo kobiet tutaj jest pożeranych przez tą gorliwość.... Aż przykro patrzeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co to jest 500plus? Nawet tego nie czujemy bo na same leki dla drugiego dziecka wydajemy ok700zl miesiecznie. Nie mówiąc o tym ze oplacam dla obojga zajecia dodatkowe, ubrania, buty itd. Dobrze ze jest bo nasz budżet odciazylo ale zebym to wydawala na przyjemnosci to raczej mozemy pomarzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawet za 5000 bym nie chciala wstretnego, obesranego i rozwrzeszczanego bachora. Uzerac sie przez okolo 20 lat, a najgorsze jak do szkoly pojdzie i wpadnie w towarzystwo alkoholikow, palaczy i cpunow. ZA NIC!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co to jest 500 zł? na tydzień ledwie starcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy jeśli wydaję na remont mieszkania, to kwalifikujesz to "na dziecko" czy nie? Dzizas, co za głupie pytanie. Przecież jak podniesie się poziom życia całej rodziny to i dziecku będzie się lepiej żyło, nawet jeśli to mama sobie polepszy samopoczucie, będzie szczęśliwsza to i dziecko będzie szczęsliwsze... Co ja mam teraz nagle wydawać na rzeczy dla dziecka o 500zł miesięcznie więcej? Czyli co mu kupować? dodatkowe zabawki? Dodatkowe ciuchy? Czy może górę słodyczy? To by dopiero było marnotrawstwo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My 500 zl które mamy na drugie dziecko w całości odkladamy na osobne konto oszczędnościowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Logiczne, że jeżeli rodzinie doszło 500 zł, to mniej trzeba dokładać z pieniędzy "ogólnych" i pozostanie więcej na życie. Jeżeli rodzice musieli wcześniej zrezygnować np. z zakupu ciuchów, to teraz mogą sobie na to pozwolić, bo mają o 500 zł więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piertoolicie jak potluczone. Dzieci w szkole lepiej ubrane, zawsze juz maja przybory szkolne , kanapki lepsze , buty odpowiednie do pory roku . jeszcze rok temu bylo widac kto biedniejszy. Teraz juz sie wyrownalo dzieki tej kasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pieprzone pisowce by ich trafiło, oby odcierpieli w ciężkiej chorobie traktowanie jedynaków jako nie dzieci, bo im nie dają 500+, te dzieci teraz żyją w biedzie, w szkole są poniżane z powodu gorszego ubrania, jedzenia itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×