Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ciąża .

Polecane posty

Gość gość

Jestem w 6-tym miesiącu ciąży,dziś lekarz prowadzący ze względu na bezpieczeństwo płodu zalecił mi wstrzemięźliwość seksualną,czy w takim przypadku powinnam zrezygnować także z masturbacji.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydaje mi się że to zależy głównie od tego w jakim stopniu ciąża jest zagrożona,lekarz zapewne miał na myśli typowy seks,który może okazać się szkodliwy dla płodu. Natomiast jeśli chodzi o masturbacje,wydaje mi się że stymulacja łechtaczkowa jest bardziej bezpieczna gdyż bezpośrednio nie oddziałowuje na płód. Pozdrawiam maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie mam pojecia ale orgazm to rowniez skurcze macicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydaje mi się że w ciągu dnia jesteśmy narażone na wiele różnych trudniejszych niedogodności związanych np.z pracami domowymi lub pracy zawodowej,niestety kobiet w ciąży to u nas się raczej nie oszczędza, ja np. seks miałam do 7-miesiąca ,no nie będę udawała świętej kilkakrotnie też zabawiałam się sama i wszystko było dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy co było powodem takich zaleceń. Stosunek jako taki jest niewskazany zwłaszcza przy niewydolnej szyjce macicy, którą podrażnia mechanicznie a dodatkowo mogą ją osłabiać substancje zawarte w s*****e. Plus większe ryzyko infekcji. Ale masturbacja bywa również niewskazana w przypadkach zagrożenia porodem przedwczesnym, bo orgazm może prowokować przedwczesne skurcze. Jeśli nie jesteś pewna o co chodzi, lepiej odczekać do kolejnej wizyty i upewnić się u lekarza. Mnie też nosiło, w ciąży często libido mocno skacze, szkoda że po porodzie tak nie zostaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie bo i tak będziesz mieć skurcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×