Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

magdalenka00000

Problem z weselną "kopertą"

Polecane posty

Witajcie, wczoraj mój chłopak dostał zaproszenie na wesele do swojej koleżanki z liceum, z którą miał swego czasu dobry kontakt. Jest na pierwszym roku studiów, ja i mój chłopak w 3 liceum. Będzie to raczej bogate wesele, ponieważ oboje są raczej dziani, w przeciwieństwie do nas ;) Tutaj pojawia się problem, ponieważ nie wiemy ile włożyć do koperty... Jeszcze nie zarabiamy, za rogiem matura, więc kolejne wydatki. W dodatku jego rodzice też idą na to przyjęcie, czyli oni też będą musieli tą przysłowiową kopertę dać. Doradźcie coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesteście bardzo młodzi, nie zarabiacie i oni przeciez o tym wiedzą, więc nie musicie sie sadzic na jakąś wypchana kopertę. Kupcie kwiaty i jakis drobiazg z gospodarstwa domowego czy obrazek na ściane, czy cos podobnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W takich wypadkach daje się tyle żeby chociaż zwrócił się koszt. Dowiedz się jaki jest kosz na osobę i dajcie tak żeby nie naciągać młodych albo nie idźcie bo wstyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wątpię aby Panna Młoda,która sama pewnie jeszcze jest na utrzymaniu rodziców oczekiwała od was kosztownego prezentu i będzie jej przykro jeśli was zabraknie. Ja w podobnej sytuacji dałam kiedyś białą orchideę plus 200złotych w kopercie. Podobno nie daje się kwiatów w doniczce ale młodym bardzo się spodobała i mają ją do dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ujdzie 200 zł i kwiaty. Żadnych bzdurnych obrazków - szkoda waszych pieniędzy na coś co się nie spodoba, już lepiej im się przysłużą chociaż te skromne pieniążki. A głupimi postami jak ten wyżej się nie przejmuj - to żaden wstyd, wasza obecność jest ważniejsza dla koleżanki niż zwracanie się za talerzyk, nie ważne ile byście dali będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tylko nie kupujcie jakiś obrazków i tego typu durnostojek...po co im takie badziewie...lepiej dać te 200 zł i kwiata.np.storczyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"W takich wypadkach daje się tyle żeby chociaż zwrócił się koszt." Zaproszenie na wesele to nie jest bilet wstępu. Goście nie mają obowiązku spłacać młodym wesela. Każdy daje taki prezent, na jaki go stać. Tym bardziej nie można wymagać nie wiadomo czego od ludzi bardzo młodych, którzy nie mają de facto własnych pieniędzy. Myślę, że jakiś ładna roślinka doniczkowa + kartka z życzeniami będzie ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×