Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Martyna252

Tycie po rzuceniu palenia

Polecane posty

Witajcie kochani Może ktoś z Was był w podobnej sytuacji i wie jak pomóc. Ostatnio postanowiłam rzucić palenie, paliłam 9 lat a teraz mam 24 ( czyli praktycznie cały okres dojrzewania ). Rzuciłam tak naprawdę z dnia na dzień przy pomocy desmoxanu. Kuracji nie skończyłam bo tabletki brałam tylko około 2 tygodni Wiele czytałam że po rzucenii się tyje więc od razu jak zaczełam rzucać to do diety wprowadziłam zdrowe nawyki żeby się nie roztyc. Wcześniej starałam się zdrowo odżywiać ale nie przykładałam do tego szczegolej wagi tzn jadłam białe pieczywo , jakieś fast foody l, często słodycze ale zawsze codziennie jadłam dodatkowo jakieś owoce i warzywa. Juz pierwszego dnia rzucania wprowadziłam zmiany do diety , zamiast białego pieczywa to ciemne , duuuużo warzyw i owoców, no ogólnie bardzo zdrowo, trafiła się jakaś pizza i zupka chińska ale to wyjątek. Nie mam jakiejś ścisłej diety, ot zmieniłam nawyki na zdrowe. Szczerze powiem że właściwie to myślałam że przy takim odżywianiu to jeszcze schudne. Ważyłam jakieś 57 kg przy wzroście 166 cm, dokładnie nie wiem bo rzadko wchodzę na wagę. Ddatkowo tak jak myślałam, przy rzucaniu pojawił się wiiielki problem z wypróżnianiem. Zawsze rano siadałam na kibelku i paliłam fajke i nie było problemu, a po rzuceniu przez pierwszy tydzień w ogóle nie mogłam się załatwić. Do diety wprowadziłam duuuużo błonnika. Codziennie jen duzo jabłek i otręby z jogurtem albo kefirem, oraz pije siemię lniane i co najmniej 2 litry wody i zielonej herbaty. Teraz minęły 3 miesiące od rzucenia a ja się tak ROZTYŁAM że nie mieszczcze się w starej ciuchy. Cellulit pojawił się nawet na rzebrach(na tylku i udach już był wcześniej ;d). Nie wiem ile przytyłam bo aż boję się zważyć ale obstawiam że z 7kg co najmniej. Znajomi jak mnie widzą to cały czas mówią że strasznie przytyłam. I teraz moje pytanie do tych co rzucili, jak to wyglądało i Was? Czy naprawdę muszę jakąś specjalną rygorystyczną dietę zastosować ? Wiem że po rzuceniu palenia nie tyle co metabolizm się obniża l, co wraca do normy , czyli tego czasu przed zaczęciem palenia. Ile czasu trwało wasze tycie? Pół roku, rok ? Ja już teraz wyglądam okropnie a jeżeli jeszcze będę tyć to będzie masakra . Jak wrócić do normalnej wagi? Wiem że dobrze byłoby włączyć aktywność ruchową, staram się niestety nieregularnie+ praca sedząca i 3 zmianowa (czyli też na nocki) Bardzo proszę o porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na usuwanie skutkow palenia organizm zuzywal na dobe ok. 300 kcal. Teraz te kalorie nie zostaja zuzyte przez watrobe i nerki na odtruwanie. Ta nadwazka jest u Ciebie juz widoczna. Dlatego nie mozesz jesc wiecej a wrecz musisz jesc mniej zeby duzo nie przytyc . Mozesz zmienic diete, wiecej spalac sportem itd. byle szybko. Ja tez przytylam, bo kiedy rzucilam palenie nie wiedzialam, ze zapotrzebowanie kaloryczne organizmu zmniejsza sie o te 300kcal. Zrzucilam mozolnie te dodatkowe kilogramy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję że odpowiedź. Tak jak pisałam wcześniej zaczęłam jeść naprawdę zdrowo i nie liczę ile kalorii dziennie ptzyjmuje, ale napewno mniej. No cóż , chyba czas przejść na restrykcyjną dietę a doero później trzymać się zdrowego odżywiania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×