Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Posikiwanie w dzień, pampers w nocy u prawie 5 latki

Polecane posty

Gość gość

Moja córka w lipcu skończy 5 lat i nadal potrzebuje w nocy pampersa. Gdy rano wstanie czasami jest suchy, jednak bardzo rzadko. Rozmawialiśmy z pediatrą, która stwierdziła, że jeśli dziecko w nocy twardo śpi (moja córka tak) to do 6 lat jest normalne, że może w nocy się posiusiać. Tyle, że czasami w dzień potrafi 5 razy "nie zdążyć do toalety". Trwa to 1-2 dni i potem spokój przez kilka tygodni. Ostatnio nawet do przedszkola zakładam jej tylko spodnie bo gdy miała sukienkę lub spódniczkę do zrobiła siku w majtki i nawet nikt nie zauważył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakbym o moim synu czytała. Ma tak twardy sen, że nigdy nie obudził się w nocy. Nigdy. Nawet jak spuchł cały od antybiotyku to wstał dopiero rano. Nigdy nie miałam nieprzespanej nocy hehe. Tylko że właśnie nie kontroluje wycieku moczu. W dzień też mu się zdarzy, że zapomni. Ma pięć lat. Tylko że ja mieszkam w Danii i tu nikt z tego problemu nie robi. Są w sklepach duże i bardzo duże pieluchy dla szkolniaków nawet. Lekarz duński wybałuszył oczy, że z takim problemem przychodzę. Kazał czekać, powiedział, że w swoim życiu nie widział posikującego dorosłego i każdy do tego dorasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma problemów z przerośniętym migdałem? Bo mój miał ten sam problem, tzn w dzień to raczej było zagapianie się przy zabawie ale jednak zdarzało się, a w nocy koniecznie pampers bo po prostu lał ile wlezie i spał w tym... pediatra też mówiła żeby czekać do szóstych urodzin, że w tym wieku się nie diagnozuje jeszcze moczenia nocnego i dopóki dziecko nie łapie infekcji, to nic się nie dzieje, i właśnie zaznaczała że to może być wina przerośniętego migdała. Kiedy migdał wyleczyliśmy, problem minął- przynajmniej o tyle że nie ma wpadek w dzień, a w nocy sam nad ranem wstaje na siku jak więcej wypije przed spaniem. Ale nie ma już niekontrolowanego moczenia się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja od Danii. Jak wyleczyliście tego migdała? Będziemy w Polsce w sierpniu, to porobię mu badania. Tu w Danii opieka zdrowotna jest, powiedzmy średnia. Co do tego migdała, to synek nie choruje, oddycha przez nosek, nikt tu badań na ładne oczy nie wykona. A sika w pieluchę praktycznie co noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ostatnio powiedziałam ze moja 4latka jeszcze ma pieluchę na spanie (nie zawsze sie posika ale z raz siknie wiec z bombą miedzy nogami nie spi) to wszystkie mnie zjechały bo takie duze dziecko. Wybudzalam na toaletę i co? Efekt taki ze zesikala sie przed albo po a do toalety nie. Nie bede jej katować i poczekam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie wybudzanie nic nie daje, bo przelewa się nieprzytomny przez ręce i awantura na całego. Też nie ma bomby, jedno siku na noc. Ale tak czekam, czekam ... I nic. No cóż, w sierpniu kompleksowe badania i zobaczymy, co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja znam dziewczyne,ktora sikala az do dostania miesiaczki.rodzice robili jej badania-wszystkie w porzadku,a lekarze rozkladali rece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko w Polsce matki uczą roczniaka korzystać z nocnika, wyzywa od leniwcow matkę, której 3 letnie dziecko chodzi w pampersie. Taki wyścig! ;). Zal, mi tych matek bo chyba nie mają szans na inne sukcesy wiec chociaż w tej kwestii będą mogły się czymś pochwalić. Mieszkam w Szwecji, tu nikogo nie dziwi 3 latek w pampersie, 5 latek posikujacy w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu gość od założenia tematu, mam starszą córkę, między dziewczynkami jest 2 lata różnicy i z nią nie było "problemów" W wieku 3 lat nie potrzebowała w nocy pampersa. Roczniak na nocnik. Dobre sobie. Posadzi i siedzi godzinę aż zrobi tyle, że biedne dziecko nie rozumnie o co chodzi. Wiem, że kiedyś tak robili jak tylko tetrowe pieluchy były bo teściowa opowiadała jak sadzała na nocnik swoje. Dawała zabawkę i dzieciak siedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój posikował też w nocy ale wykminiłam, że jeśli około 23 obudze go i się wysika to noc sucha zawsze była :-) ale to trwało tylko kilka tygodni, syn też miał twardy sen i sam się nie wybudzał na siku, ale można było poznać po lekkim pojękiwaniu przez sen i przewracaniu sie w łóżku, że miał pełen pęcherz. Generalnie to wkurza mnie na siłę zmuszanie dzieci do sikania na nocnik, jest na to czas kiedy dzieciak czuje się gotowy i rodzic spokojnie może wyczuć taki moment, a na siłe jak dziecko nie kuma co to nocnik to zwykła tresura... psa też się nauczy sztuczek ale nie dlatego, że on to rozumie dlaczego je wykonuje... grunt to świadomość u dziecka o fozjologii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×