Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość może przyszła mamusia

mamusie na luty 2018

Polecane posty

Gość Mar Tuśka
U nas spacerki odroczone w czasie - niestety. Mały jest po antybiotyku i sugerowali w szpitalu, żeby się tak od razu nie wybierać, bo sezon grypowy w pełni. Za dwa tygodnie mamy wizytę u pediatry, więc pewnie będzie to jedno z naszych pierwszych wyjść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAlaa
A ja dziewczyny ledwo żyję.. Mała ma kolki chyba. Ból brzuszka ją wybudza a ja śpię po 1.5 -2 godziny. Wyglądam jak zombie. I jeszcze to dokarmianie mm masakra. Wstaję w nocy, przygotowuję, karmię potem pielucha i usypianie.. Nie śpię z Malutką w łóżku bo się boję że wpadnie pod kołdrę lub któreś z nas niechcący coś zrobi. Jesteśmy tak wykonczeni. Rano jak juz mąz jest w pracy to biorę ją do lozka i wtedy znacznie lepiej spi. Nawet jak ją brzuszek zaboli to i tak lepiej zasypia. Naprawdę karmienie piersią to luksus! Zupełnie nie wiem czemu twierdzi się że mm to egoizm matek. Przyznam się Wam że ten ostatni tydzień dał mi mocno w kość..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alaa podobno na kolki super jest SabSimplex .Wiem,ze znajoma zamawia to przez internet ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szimena
Ala, rozumiem Cie doskonale Dzisiaj w nocy nie było tak zle, ale dzien, dwa temu miałam totalny kryzys. Snu tyle co nic i ciagle płakałam, ja nie daje modyfikowanego mleka, tylko odciągane z piersi - wiec chyba jeszcze więcej zabawy. Mała zle chwyta i bardzo bolą mnie sutki, dlatego odciągane co jakis czas. Moja tez ma kolki- od dwuch dni daje kropelki biogaja - chyba troche lepiej. Tez nie spi z nami, ale dzisiaj rano ja wzięłam i pospałam godzinę dłużej - a to juz luksus. Troche tesknie za ostatnim tygodniem ciazy, kiedy musialm leżeć ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szimena
* dwóch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka001
Siadam w pozycji pol lezacej, klade syna u siebie na klatce, brzuszkiem do mnie i bujam mu dupka. Siostra tym sposobem odchowala dwoje dzieci, a ja corke - bez kolek. Ponoc przez takie bujanie, rozmasowywuja sie gazy w brzuszku. Dodatkowo maluch cwiczy dzwiganie glowki. Moze warto sprobowac, na pewno nie zaszkodzi. Mam nadzieje ze na syna tez zadziala. Gdzies kiedys cos obilo mi sie o uszy ze na kolki termofor dobry - ale nie zglebialam tematu. Podobnie jak cos mi swita ze za duza dziurka w smoczku moze byc przyczyna bolu brzuszka- ale tez trzebabylo by sprawdzic. Mlody budzi sie co 1-1,5 h ale dzieki temu ze spi ze mna , jestem bardziej wyspana. Przebieram go w lozku przy lampce nocnej, na tych podkladach na lozko co zostaly po szpitalu. Odziwo ani spiochy, ani pajace , tylko body i spodenki bez stopek zdaly egzamin najlepiej, przy przewijaniu na spiocha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tragedia jak na mnie działa stres, coś kiepsko dziś z pokarmem. Aluu współczuję kolek... przechodziliśmy przez to u syna. Sabsimplex można próbować, masaże, układanie na brzuszku częste (problem jak dziecko nie lubi, tak jak u nas tym razem)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szimena
U mnie dzisiaj lepiej, mała nawet spi - ugotowałam obiad, przywitałam nim moją starsza córkę po szkole i siadłam z nia pogadać jak zawsze. Widziałam, ze bardzo się cieszyła, ze mimo młodej moze być jak wczesniej. Miałam wyrzuty sumienia, bo ze starsza przez ostatni tydzień praktycznie się mijałam. Malutka chyba nie lubi leżenia na brzuszku, próbowałam tylko dwa razy, ale płakała, spróbuje tej metody z leżeniem na mnie. Jutro mamy wizytę lekarza, więc zobaczymy co podpowie. Czy wasze maluchy sa jeszcze zażółcone ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KasiaB25
Nie zdawałam sobie sprawy , ze połóg tak wyglada. Już 6 dzień po porodzie , a ja nadal nie mogę siadać. Boli mnie również brzuch i żołądek ale jak patrzę na synka to warto było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szimena
Fresia - ja tez kilka dni temu przez stres dosłownie w oczach zaczęłam tracić pokarm, prawie cała noc przewisiałam na laktatorze i pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szimena - podobno w 3 tyg. tak bywa, to u mnie by się sprawdzało, choć mam nadzieję, że to chwilowa "niedyspozycja"... Teraz córka śpi, coś mi nachodzi... jak jeszcze pośpi to się nazbiera. Mam laktator, ale jak odciągnę to w piersi będzie pustka. Dawałaś mm jak odciągałaś w nocy czy wystarczyło to co odciągnęłaś i dawałaś swoje z butelki? Miałaś coś w piersiach tej nocy mimo wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szimena ,Fressia spróbujcie felmatiker ;) zwiększa laktację o 40% ja pije raz na kilka dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyczytałam, że majeranek jest mlekopędny, któraś z Was stosowała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama słonik
Witam przyszłe mamusie ja mam termin na 27 lutego mam pytanie co do nabierania na masie ile przytyłyście przez ciąże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KasiaB25
Mama słonik. Ja przytyłam 21 kg. 6 dni po porodzie -8 kg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasia B25 zgłoś położnej, żeby zdjęła Ci szwy. Ulga ogromna. I nie ma znaczenia, czy szwy są rozpuszczalne czy nie. Wiem, co mówię. Dla był to koszmar nie z tej ziemi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAlaa
Ja przytyłam 10kg. Po porodzie od razu -6kg. Natomiast cały czas mam brzuch. Oczywiście nie taki jak przed porodem ale mimo wszystko duży. Myślałam że będzie mniejszy mc po porodzie. To chyba przez te matki celebrytki ;) A moja Mała Kruszynka właśnie dała mi pospać 3h! Jestem jak nowonarodzona..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wczoraj miałam cesarkę,synek waży 4.470 kg.61 cm,39+0 tc.Rana ciągnie,ale będzie coraz lepiej. Zoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szimena
Gratuluje dzidziusia !!! A u mnie chyba sie stabilizuje, cyce pełne mleka i mała lepiej śpi. Potrafię juz mniej więcej określić ile potrwa jej sen. Np. Po nocy każdego dnia miedzy 9 a 12 jest aktywna i nie spi. Chyba powolutku sie wdrażam, choc nadal jest ogromne zmęczenie i wory pod oczami. Dzisiaj przy muzyczne posprzątałam dom, otworzyłam szeroko balkon i oddychałam świeżym powietrzem- och jak dobrze. Mam nadzieje, ze ten pierwszy kryzys za mna. Dzisiaj mamy wizytę doktora, zobaczymy co powie ... A jak u was dziewczyny? Dajecie radę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivinsand
Zoma - gratulacje!!!Ale gigant, od razu będzie chodził w ubranka 62 cm i to na krótko:-)Jak ma na imię synek? Tak jak piszesz z raną będzie coraz lepiej...Wracajcie szybko do domu! Ja na laktację stosowałam przy synku słód jęczmienny, pomagał. A tak to woda, femaltiker i częste przystawianie. Szimena - u nas też się wszystko stabilizuje , słonko świeci, nastaraja mnie pozytywnie. Chodzimy na dwór na spacery, odkąd mała skończyła 2 tyg. Mar Tuśka - super, że w domu jesteście. W końcu! Nie ma jak w domu:-) Cieszcie się sobą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamea81
Zoma gratuluję! Duży facet :) a ja chyba już zawsze będę w tej ciąży :D malutkiej nagle przestało się śpieszyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamea81
Zoma gratuluję! Duży facet :) a ja chyba do końca życia będę w tej ciąży :D malutkiej nagle przestało się śpieszyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAlaa
Zoma gratulacje! Kawał chłopa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAlaa
Kamea, czekamy na Ciebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zoma gratulacje. To juz masz dzidziusia rozmiarow 3 miesiecznego maluszka:) szybkiego powrotu do zdrówka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamea81
Alaa jutro męża mobilizuję do działania ;) może coś się ruszy:) człowiek od 25tc słyszy że szyjka się skraca, bierze leki, sterydy na rozwój płuc dziecka, leży w szpitalu a potem plackiem tyle tygodni, boi się nawet do łazienki ruszyć żeby szyjka nie puściła, a tu 40 tc i dalej nic :) denerwujące to już trochę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szimena
Dziewczyny a u mnie dobry nastrój po wizycie doktora zniknął. Gajusia podobno ma refluks i zalecił aby po każdym karmieniu trzymać ja w pozycji 30stopni przez 45 minut - heh biorąc pod uwagę, ze mała budzi sie co 1,5 godziny - to juz chyba wcale nie powinnam spać. Od jego wizyty mała drze sie niemiłosiernie, chyba ma kolki - a ja ja nosze i płacze razem z nia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivinsand
kamea - tak to bywa, kiedy nie powinno dziecko wychodzić to pcha się na świat i powstrzymać trudno, kiedy może to siedzi spokojnie:-) Powodzenia, działajcie, może się panna zdecyduje:-) Szimena - jak ten refluks się objawia? Mój syn miał makabryczne kolki, jedyne co pomagało to włączona suszarka...Szczerze współczuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×