Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Ksieżniczka Story

"dziewczyna" współlokatora

Polecane posty

Witam! Wraz z moim narzeczonym i naszym przyjacielem (znamy się z nim 4 lata), wynajmujemy wspólnie dwupokojowe mieszkanie. My mamy większy pokój, Kamil mniejszy. Opłaty przekładają się tak, że stała opłata za czynsz i wynajem + plus liczniki (które co miesiąc rozliczamy). Całość dzielimy na 3 osoby i płacimy. Jakiś rok temu poznał kobietę, zaczęli się spotykać. Na początku pytał się nas, czy nie będzie nam przeszkadzało, jak ją zaprosi, jak ugotuje jej kolację itp. W tym roku, Ala pojawia się coraz częściej. Praktycznie codziennie, max co dwa dni u nas jest. Zawsze wracają razem z pracy (pracują w innych restauracjach, ale zmiany układają "pod" siebie). Zostaje na noc i razem następnego dnia, znów razem wychodzą do pracy. Ostatnio jednak, ona mając na późniejszą godzinę, zostaje w mieszkaniu, mając jego klucze. Nie znam praktycznie dziewczyny, rozmawiałam z nią ogólnie, może ze dwa razy wypiłam z nią piwo. Zwróciłam mu uwagę, że skoro Ala jest praktycznie codziennie, śpi u nas, korzysta ze wszystkiego (gotowanie, mycie się) a nie stwierdziliśmy oficjalnie, że mieszka tutaj, może powinna się dołożyć do rachunków (odkąd jest u Nas częściej, rachunki się podniosły). Nie mówiąc już o czynszu. Kamil naskoczył na mnie, że ona nie ma prawa się dokładać do rachunków, że moja rozmowa wynika, z tego że nie mamy pieniędzy na zapłacenie mieszkania i że to próba wyłudzenia z mojej strony. Dodatkowo, Kamil, poprosił Alę by uczestniczyła w tej "kłótni" i sama powiedziała, ze nie poczuwa się do tego, by dokładać do rachunków. Pytanie do Was: czy ja czegoś nie rozumiem? Czy ja nie myślę logicznie? Czy może jednak on ma rację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×