Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karoliin

punkty karne

Polecane posty

Gość karoliin

Ile moge mieć punktów karnych jako ,,świeży kierowca"? Wiem, że jest jakaś różnica między osobami, które mają krócej prawo jazdy a osobami, które mają je dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
INTERNET

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatrinka
mnie też to akurat ciekawi, bo widziłam 3 sprzeczne informaje w necie, do tego ma wejść jakaś zmiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulkaperio
21 dla świeżych, 24 dla starszyzny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AndrzejS
Witam, mam na imię Andrzej i jestem instruktorem z wieloletnim stażem. Jestem również współwłaścicielem OSK Kursant we Wrocławiu. Początkujący kierowca to, według prawa, osoba, która prawo jazdy posiada mniej niż rok. Początkujący kierowca może uzyskać maksymalnie 20 punktów karnych. Po przekroczeniu tej liczby traci prawo jazdy i nie ma możliwości przejść siedmiogodzinnego doszkolenia, które odrabia stracone punkty karne. W przypadku kierowców, którzy dokument mają już dłużej, liczba możliwych punktów karnych jest wyższa, wynosi 24. ,,Świeżemu" kierowcy po przekroczeniu dozwolonej liczby punktów odbiera się prawo jazdy całkowicie, co oznacza, że musi przejść przez cały cykl szkolenia od początku. W nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami ma nastąpić zmiana w tym zakresie. Każdy kierowca będzie mógł przekroczyć próg 24 punktów karnych, po czym zostanie skierowany na obowiązkowe dodatkowe szkolenie. W ciągu roku od takiego szkolenia po ewentualnym ponownym otrzymaniu 24 punktów karnych, kierowcy zostanie odebrane prawo jazdy i będzie musiał przejść cały kurs od początku. W naszej szkole staramy się przygotowywać kursantów nie tylko do zdania egzaminu państwowego, ale przede wszystkim do prawidłowego i bezpiecznego poruszania się po jezdni. Zdobywanie punktów karnych może być spowodowane złym przyswojeniem zasad ruchu drogowego. Dlatego podczas zajęć zarówno praktycznych, jak i teoretycznych uczulamy kursantów na sytuacje, które mogą stanowić zagrożenie. Przykładowo za nieustąpienie pierwszeństwa przyjazdu dostaje się aż 5 punktów karnych. W naszej szkole uczymy zasad ruchu drogowego tak, aby przyszli kierowcy poruszali się po jezdni świadomie, unikali sytuacji stwarzających niebezpieczeństwo i tym samym nie zdobywali punktów karnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olgakaczyk
znowu nowelizacje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×