Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zabka

TERMIN W GRUDNIU

Polecane posty

Gość GOSIA.
Witajcie Dziekuje za mile slowa. Coz ja bede pisac jak to nie ten topik,ale co ja zrobie ze bylam w ciazy jak zaczynalysmy wogole ten temat. Jesli "rozwiazalam" sie wczesniej to napisze pare slow o maluchu. Dzidzia miewa sie dobrze. Minelo mu juz 3 tyg . Wlasnie dzisiaj odpadl mu pepek z czego jestem zadowolona,bo juz nie trzeba spirytusowac i mozna normalnie kapac. Spi z nami w sypialni,oczywiscie w swoim lozeczku. Karmie go butelka wiec przesypia noce i ja oczywiscie tez, co nie przecze ze bywam i zmeczona lub niedospana ale to przez inne rzeczy ktore robie po nocy (np prasowanie, itp). Ja tez czuje sie swietnie,do zrzucenia zostalo mi juz doslownie kilka kilogramow,ale w rzeczy (np spodnie) sprzed ciazy jeszcze nie wchodze,tak sadze,bo nie mierzylam. Lece spac bo dochodzi 3 w nocy - jak zwykle zreszta. Pozdrwiam goraco,pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!! Mam nadzieję, że niedziela minęła wam bardzo przyjemnie :) Mysh - jak tak podróż? No i przeprowadzka? Przeprowadzałam się już parę razy i muszę powiedzieć, że niezbyt to lubię. Brrrr.. Co do \"sypialni\"dzidziusia - przez co najmniej pół roku będzie ją dzielił z nami. :) Czyli tak jak u wszystkich póki co. Jeśli zaś chodzi o Mojego Mężczyznę - robi wszystko oprócz prasowania :) i gotowania zup. To są czynności, w których jestem niezastąpiona haha... Vengel - ja uwielbiam oglądać burzę!! Właśnie parę dni temu miałam przyjemność obsrewować jedną.Nigdy czegoś podobnego nie widziałam!!! Pogodne chmurki z niewyobrażalną prędkością były spychane przez te burzowe. Aż tak się pozbijały, że miało się wrażenie, iż wystarczy podskoczyć i uda się ich dotknąć! Kłęby były olbrzymie. Nie no - po prostu ekstra!! Zgodzę się z wami, że z udzielaniem rad, to bardzo różnie bywa. To jest naprawdę sztuka. Ja staram się tego nie robić, ale powiedzcie same, jest to czasem nieuniknione. Czasami po prostu pewne opinie układają sie tak, że brzmią jak rady :) Trzeba uważać jak i co mówimy. Natomiast szukanie informacji w czymś takim, jak książka, którą - nie daj Boże - trzeba jeszcze znaleźć w bibliotece czy czytelni, jest po prostu, droga Myshko, zbyt męczące i czsochłonne!!! No i przestarzałe! :P :P :D Elffik - miłego rozpoczęcia urlopu 🌻 Trzymajcie się ciepło!! papapapa.....!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szalla
Czesc. Poniedzialek - oczywiscie - zaczal sie pochmurno. A jakze.... Stracilam wszelka nadzieje, ze zobacze jeszcze lato w tym roku. Tez uwielbiam burze, huragany, nawalnice, sniezyce itd. Chyba jakas dziwna jestem :) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
He, he ! Moze zalozymy klub czarownic :-) Burze, pioruny :-) i zaczarujemy....np. naszych facetow, rzucimy na nich klatwe. No, ale jestem pewna, ze juz sa nami oczarowani :-) na pewno ! Choc dzisiaj uslyszalam, ze te kobiety to tyyyle gadaja bez przerwy... Ide robic serniczek na zmino........... mniaaaaaam ! Pa !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaaaamm :) i na wstepie sie chwale,ze juz czuje, jak moje szczescie sie rusza !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :) :D :D niesamowite uczucie - choc ruchy sa jeszcze baaardzo rzadkie i ledwo wyczuwalne - i to jeszcze nie te slynne ruchy :P :P pierwszy raz poczulam cos w nocy ze srody na czwartek - ale nic nie pisalam bo to byl jeden malutki kopniaczek - i w koncu zwatpilam czy to to ;) potem w piatek poczulam jak sie wierci - jakby ktos we mnie plywal ;) a wczoraj wieczorem to juz maluszek zaszalal - dostalam 5 kopniaczkow - takich delikatnych, ledwie wyczuwalnych ale jednak !!!!!!!! :D usmialam sie z miska - bo koniecznie chcial cos poczuc - ale coz - dzidzia jest jeszcze malenka i te ruchy nie sa wyczuwalne czy widoczne na zewnatrz ...... na razie to szczecie spotyka tylko mnie :) Myshko - jak poszla przprowadzka ?? siostra Myshy juz urzadzona ??? :) Gosia - milo, ze wreszcie cos skrobnelas :) alez Ci dorbze, ze maluszek rpzesypia cala noc :) nie przemeczaj sie w nocy - musisz byc wypoczeta i radosna mama dla swych pociech :) co do burz - tez je lubie .... ale coz - jak na ten rok to mam juz ich dosc ..... nie sadzicie ze juz wystarczy ?? teraz przydaloby sie troche lata ... :0 vengel - smacznego serniczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szalla
Elffiku gratulacje. Niesamowite uczucie, prawda??? Moja kruszynka juz niexle dokazuje i smiejemy sie z mezem, ze jej sie nastroj pillarski udzielil ;) Nawet teraz jak pisze, to mi tam chlupie wsciekle. Ale to jest super. A szczegolnie rano i wieczorem, jak sie lezy w ciszy to te ruchy sa duzo bardziej wyczuwalne. U mnie czasem widac nawet golym okiem, jak mocniej walnie :) P.S. Na mojego meza juz chyba ktos rzucil klatwe, bo jest od rana nieznosny :) Ide go odczarowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szalla :) ja narazie czuje maluszka tylko, gdy wypoczywam .... wlasnie gdy leze wyciszona .... no i raz dala znac o sobie w pracy - ale tez podczas wypoczynku - dizeciaczki spaly a ja siedzialam przy biurku i sie nudzilam :P co do pilkarskich emocji - my tez wczoraj stwierdzilismy,z epilkarz rosnie - bo maluch zaczal \"szalec\" wlasnie podczas meczu - jak tylko sie zaczal .... i tym razem te jego kopniaczki byly na tyle wyraznie, ze nie mialam juz zadnych watpliwosci,ze to wlasnie ruchy dizdzi i nic innego :) co za pogoda za oknem .... aura \"doskonala\" an 1 dzien urlopu ehhhh co do meza - moj tez cos sie boczy ...... ze niby sam musial kuchnia sie zajac a ja nic tylko przy kompie ... ale co tam - chociaz raz :P :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej! :) GOSIA, za kazdym razem, jak widze Siostrzenca (dla przypomnienia ur. 3 czerwca tego roku) to mysle o tobie i o twoim malenstwie :) A wiesz, Siostrzeniec budzi sie na butle co trzy godziny (taki ma rytm ze je cala dobe na okraglo rowniutko co 3 godziny) :) Nikii, przeprowadzka w porzadku: zakonczona. A podroz tez odbyla sie bez niespodzianek: dojechalysmy cale i zdrowe :) Ale ja i tak tesknie do naszego samochodzika, ktory jest u mechanika juz ponad tydzien !!! Jeszcze nigdy nie trwalo to tak dlugo. :) Szalla, dziwna? nie! nastrojowa! :) Vengel, milego krzatania sie przy serniku i smacznego! :) Elffiku, to wspaniale !!!! Wyobrazam sobie jaka to musiala byc radosc, poczuc te 5 kopniaczkow. Ja czekam na to z coraz wieksza niecierpliwoscia. Codziennie wieczorel jak tylkopoloze sie do lozka czekam... czekam.... i \"wschluchuje sie\" w moj brzuszek, ale jak na razie to tylko \"zaby mi w nim spiewaja\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana24
hej ja rodziłam 30.12.2003

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana24
jakby któraś z przyszłych mam miała jakieś pytania dotyczące porodu i kilkudniowego maluszka postaram sie odpowiedzieć choc to moje pierwsze dziecko rodziłam 4 godz. Julia miała 51 cm. i 2600g. najgorsze co wspominam to SZYCIE!!! choć miałam tylko 2 szwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GOSIA.
Witajcie ! ! ! Mysh'ko -> faktycznie,moj maly tez sie domaga (ok ) co 3 godz jedzenia, ale to jest w ciagu dnia. A w nocy potrafi przetrzymac dluzej. Jak go wykapie o ok 11 w nocy i nakarmie o ok12 to budzi sie dopiero o 6 rano, zje i dalej spi do ok 10-11. A juz w ciagu dnia to jest roznie,nawet czesciej je niz 3 godz. Vengel -> dziekuje Ci ze stanelas w mojej obronie (tak to zrozumialam), wiesz o co mi chodzi ? co ja poradze,ze wybralam tak a nie inaczej. Pozdrawiam Was wszytskie, pa pa pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja... my... wczoraj po raz pierwszy asystowalimy przy przewijaniu Siostrzenca. Oczywiscie poczynilismy wiele drogocennych obserwacji na przyszlosc, hihi. Maly ssikal sie w najmniej odpowiednim momencie - zreszta ponoc robi to notorycznie przy przewijaniu, zaraz po tym jak jego mama go umyje. I cale mycie zaczyna sie sie od nowa. :) To niesamowite ile takie przewijanie moze trwac !!! Niesamowite jes rowniez to male cialko z pelnym brzuchem !!! A dzisiaj moze wreszcie i mnie uda sie podac mu butle :) (o to sa ciagle \"bojki\") :) Ana, witaj 🖐️ Napewno przyda sie pare rad w odpowiednim czasie :) A powiedz, jak cie znieczulili do tego szycia? U nas lekkie ochlodzenie... Dzis ide do lekarza... Musze zapytac go o zelazo, bo jem malo miesa... Ciekawe co mi powie. Czy wy jecie mieso badz wedliny codziennie??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikoli
Hej jak u was, co lychac . Mysh ja tez dzis ide do lekarza mam troche pytan do mojej lekarki mam nadzieje ze mi wyjasni i bede spokojniejsza.Pozdrawim was gorąco. Mysh odezwij sie i napisz co ci lekarz powiedzial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) 🌻 ana24 :) chętnie skorzystamy z rad - ale chyba jeszcze nie teraz .... przynajmniej ja o porodzie na razie w ogole nie mysle ... po co sie za szybko stresowac ;) a Twoja Julenka musiala byc malenka ...... a wlasnie - mam jedno pytanie - kiedy (mniej wiecej) dziecko zaczyna nosic ciuchy rozmiaru 68 ??? jak ma ok. 0,5 roczq ?? a może Ty Gosiu bedziesz znala odp na moje pytanie ..... Myshko - to musi byc rozczulajace jak taki maluch sika w najmniej odpowiednim momencie ... mojej kolezance synek juz w pierwszych tygodniach (urodzila w maju) obsikal cala twarz hehehe Co do mieska - ja tez nie zawsze je jem ... wole chleb z jakims serkiem topionym czy twarogowym ...... a z obiadem tez roznie bywa - jak nie zupa, to np. na slodko - nalesniki, leniwe czy - jak wczoraj - makaron z truskawkami .... jak za dlugo jem mieso (np tak ze 3 dni pod rzad na obiad) - to nie moge na nie przez jakis czas patrzec ..... ale ogolnie to jestem \"miesozerna\" - tylko w ciazy jakos mi odszedl apatyt na miecho :P a o zelazie nie myslalam ..... ale lykam witaminy dla kobiet ciezarnych - tam z pewnoscia jest wieksza zawartosc zelaza - wiec chyba nie bede mialam jego neidoboru ... napisz koniecznie jak po wizycie :) ja mam wizyte za rowny tydzien :) wikoli - Ty tez skrobnij co powiedzial lekarz, jak rozwoj fasolki itd ..... no i odpowiedzial Ci na wsyztskie Twoje watpliwosci i pytania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana24
witaj Elffiku moja Juliama już pół roku nosi teraz rozmiar 68 jest prawie taki a następny 74 jeszcze jest trochę za duzy dla noworodka polecam rozm.56 chociaż jest jeszcze rozm.51 ale nie opłaca sie go kupować bo z chwile jdziecko z niego wyrasta pozdrawiam myśle że pomogłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję ann :) co do rozmiaru 56 - tez tak wlasnie zamierzalam robic zakupy - kolezanka kupowala 51 i po niespelna 2 tygodniach musiala uzupelnic garderobe maluszka :) nie mowiac o tym, ze mozna przeciez urodzic dzidziusia wazacego dobrze ponad 3,500 i mierzacego 55 - 57 cm :) a co do r.68 - mam sporo slicznych ciuszkow z tego rozmiaru i dlatego zastanawialam sie kiedy maluszek bedzie mogl je nosic :) jakby rzeczywiscie na 0,5 roczq byloby fajnie - akurat bedzie lato :) i bedzie mozna malucha stroic i chwalic sie nim calemu swiatu (nie bedzie juz pozaslaniany kocami itd) a dzis wlasnie wzielam sie troche za szykowanie ciuszkow - wlasnie pierze sie pierwsza partia :) niektore spioszki czy pajacyki sa takie slodkie .... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ! Juz nieco cieplejsze pozdrowienia z Gdyni ! Gosiu ! :-) Sama palilam wiele lat, wiec wiem, co to znaczy, a poza tym kazdy powinien pilnowac swojego tylka. Te czepialskie kobiety nie maja o czym pisac i wtracaja sie do kazdego tematu, he! he! CZas mi sie narazie skonczyl :-), ale mysle, zeby tu jak najszybciej, czyli dzis, powrocic :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc! Wlasnie wrocilam od mojego ginekologa. Wszystko w porzadku, serducho Fasolki bije jak trzeba, cisnienie mam ok, szyjka dobrze zamknieta. :):):):):):):):):):):):) Zapytalam go o zelazo, przepisal mi wlasnie chyba cos takieg jak ty masz, Elffiku, wiele witamin i mineralow razem i jest tez zelazo. I nawet nie musze kupowac, bo siostra mojej Myszy (mama Siostrzenca - aktualnie na wakacjach u swojej mamy, czyli o krok od nas :)) obiecala mi dac swoje, bo ich nie skonczyla. A to ponoc jest bardzo drogie. No wlasnie, to dlatego mamy teraz Siostrzencana codzien :) Dzieki temu wreszcie udalo mi sie dopchac do niego i wziac go na rece. Dziewczyny !!!! ja nigdy wczesniej nie trzymalam w rekach tak dlugo tak malenkiego dziecka !!!!! (poza malenkim wyjatkiem, ale to bylo daaaaawno temu, krotko, nieswiadomie i bez entuzjazmu) A teraz zajmowalam sie nim zeby jego mama mogla spokojnie zjesc. Jejku, jak taka istotka wydaje sie krucha.... a jednoczesnie silna.... niesamowite uczucie jak pomysle ze za pare miesiecy bede nosic moje wlasne ... ach! :) Elffiku, nieslychane sa historie z tym siusianiem i nie tylko! w najmniej odpowiednim momencie. Wczoraj Siostrzeniec nasikal na twarz, ale sobie !!! Mysle, ze dziewczynki sa bardziej \"bezpieczne\", ha ha! Wiesz, fajnie ze juz zaczynasz ciuszki przegladac i szykowac. Wyobrazam sobie, jakie to musi byc super-fajne uczucie !!!! Ja planuje zaczac zakupy i przygotowania we wrzesniu, czyli wtedy kiedy wyjada ostatni goscie i bede miala glowe uwolniona od kwestii z serii: Co ugotowac? Gdzie ich zawiezc? Co upiec? W co sie bawic? i tak dalej... Bo nie watpie, ze kiedy beda, nie bede sienudzic i bede super-zajeta caly czas :) W czwartek juz przyjezdza moja P(-rzyjaciolka) Huraa Huraa Huraa !!!!!! :) Wikoli, a jak tam Ty po Twojej wizycie??? Pozdrawiam i pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana24
Witaj Mysh znieczulenie przed szyciem to poprostu zastrzyk w okolicy nacięcia przynajmniej tak mi się zdaje bo przecież tam nie dowidze(hihi) Zaraz po porodzie jak zabrali malą dostałam zastrzyk dożylny położna powiedziała ze jest po to żeby szybciej wyszlo łożysko potem powoli pociągała za pępowine jedno małe parcie i łożysko wyszło Pózniej lekarz coś wsadzilł do środka niejestem pewna ale to się chyba nazywa czyszczenie czy coś w środku nie zostało np. fragment łożyska normalnie cała skóra mi się podnosiła na brzuchu no a potem zastrzyk i to okropne szycie Po wszystkim pielęgniarki kazały mi przejsć na nosze i odjazd z porodówki Bałam się ze pękną mi szwy ale powiedziały że nie ma sie o co bać Cieszę sie że to tak szybko poszło w sumie okolo 4 godz. w tym skurcze parte czyli te kiedy wychodzi juz dziecko trwały około 15 minut to były 3 lub 4 parcia i Julia byla na świeci niesamoeite przezycie i ulga ze już po wszystkim Myśle że nikogo nie przestraszylam tym co napisałam Pozdrawiam mamuśki i brzuszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikoli
Hej Mysh ciesze sie bardzo ze u Ciebie jest wszytko w porzadku .U mnie niby tez , badania mam wszytkie dobre, cisnienie tez dobre,tylko powiedziala mi ze mam jakies skurcze rozkurcze male ale mowila zeby sie nie obawiac .Byc spokojinym i nie przemeczac ,sie po pracy odpoczywac.Powiedzial mi ze to moze przez to ze mam bardzo duzo energii w sobie. Zapisala mi HYDROXYZINUM syrop do picia i Wit B6. Z dzieckiem jest wszytko ok , mowila ze usg bedzie robione przy nasteonej wizycie(30.07). Troche sie zmartwilam ale ona mowila ze byc spokojnym i duzo lezec i odpoczywac . Jak myslicie czy to cos niedobrego czym to grozi. Bede teraz na siebie uwazac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana24
zauważyłam że pisałyście o ubraniach ciązowych mam do sprzedania sukienkę ciążową coś jakby ogrodniczkę kolor niby ciemna zieleń coś takiego z boku są trzy rzędy guzików do regulacji sukienka ta jest na cała ciąże od 0-9 mc. acha jest do kostek co jest przydatne pod koniec ciąży kiedy nogi nie wyglądają zbyt atrakcyjnie gdyż są spuchniete jakby kogoś interesowała oferta proszę o kontakt annachwi@wp.pl acha cena wynosi 50 zł.plus koszt przesyłki chyba ok.8 zł. życze wszystkim miłej nocy 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana24
sukienka ta jest z 5%lykra i 95% cotton roz.s mam jeszcze jedną też ogrodniczkę roz. L jest koloru niebieskiego ale tylko do piersi potem w dół też jest niebieska ale już i delikatną kratkę tą poleca na 7-9 mc. cena 40 zł. a trzecia sukienka jest krótka czarna od piersi delikatnie rozszerzana ta pasuje na 0-6 mc. ciąży cena 25 zł. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GOSIA.
Witajcie ! Moze jest to spozniona odpowiedz na Wasze pytanie,ale ja powiem ze swego doswiadczenia,ze ubranka przy pierwszej ciazy kupowalam na 58-62 cm i byly dobre na coreczke, ktora urodzila sie 59 cm i 4100 g, a teraz za bardzo nie wiem bo tu w stanach jest inna numeracja i nawet nie wiem ile teraz maly wazy ( w kg ) i mierzy (w cm), musialabym przeliczyc z funtow, ale to niewazne, uwazam ze jak maly sie urodzil 50 cm z waga 3734g to ubranka na 58 cm powinny byc dobre i wystarczajace. elffik->rozmar 68 cm, nie sadze aby byl na pol roczne dziecko, to jeszcze zalezy jak duzy urodzi sie Twoj maluch. Mysle ze taki rozmiar jest na 3-4 miesiac malucha. A zreszta na polroczne tez powinno wejsc. Ale wiesz ... nawet dokladnie juz nie pamietam. Tylko ana24 ma racje,rozmiar 51 nie oplaca sie kupowac, bo jak Ci sie maluch urodzi ok 50 cm to bedzie za male ,bo przeciez musisz doliczyc miejsce na pieluszke. Uwazam ze dobrym rozmiarem ubranek na poczatek powinien byc rozmiar 58cm, ale co kupisz to jest juz Twoja decyzja. Jestes matka wiec tylko Ty wiesz co bedzie najlepsze dla Twego maluszka.Z tego co pamietam to w Polsce rozmiar idzie co 4 cm, 62-58-54 , i jest taki jak 51 ? Vengel-> dziekuje za zrozumienie Lece do swego synka bo mi placze i nie moge sie skupic nad pisaniem Pozdrawiam i pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! :) Ale wialo tej nocy !!!! Cos niesamowitego! A teraz sie przejasnia i kto wie... pewnie znowu bedzie goraco. Wlasnie zrobilam sobie kawke i zasiadlam do komputera. Musze odpowiedzec na kilka maili. Ja w spodniach ciazowych urzeduje juz niemal na codzien. I to pomimo ze zwazylam sie wczoraj u lekarza i jego profesjonalna waga potwierdzila to co moja waga lazienkowa ma do powiedzenia na ten temat. Przytylam 2 kilo. Przytylam 2 kilo i nie mieszcze sie juz w zadne normalne spodnie !!! Czyz to nie jest mocny dowod na to ze brzuszek juz sterczy ??? Zatem chodze w ciazowych :) Dokupilam szelki, ktore nosze schowane pod koszulka i czuje sie wysmienicie i tak jakos szczegolnie uroczyscie - tak jakbym cos swietowala... jakbym robila cos waznego na czesc Fasolki... jakbym wyrazala moja dume z jej istnienia... czy ja bredze.... czy Wy rozumiecie o co mi chodzi ? :) Wikoli, mam nadzieje ze te skurcze to nic powaznego. Odpoczywaj i badz spokojna. :):):):):):):):) A jak twoj lekarz wyczul te skurcze ???? Za pomoca czego ????? :) GOSIA, a tutaj we Francji rozmiary dla niemowlakow wyrazane sa w miesiacach i tak mozna kupic ciuszki na 1, 3, 6, 12 czy 18 miesiecy. Pewnie czesto jest to mylace. Np. Siostrzeniec juz dawo wyrosl z ubranek na 1 miesiac. Jego mama poradzila mi zeby od razu kupowac na 3 miesiace i pewnie tak zrobie :) o! wyszlo slonce! zaraz po prysznicu zrobie sobie maly spacerek :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) wikoli - mnie też zaciekawilo jak lekarz zobaczyl te skurcze ??? nie przez usg - bo piszesz, ze bedzie przy nastepnej wizycie - to jak ??? a z maluszkiem na pewno wszystko dobrze - nie martw sie :) ana24 - co do ciuchow - coz - ja raczej musze najpierw cos zobaczyc i przymierzyc zanim kupie ... mysle, ze pozostale dziewczyny tez ... Gosiu .... dziekuje za odpowiedz .... wiesz - tez tak sie zastanawialam nad tym rozmiartem i 0,5 roku - bo corcia any urodzila sie bardzo malenka .... jak dziecko urodzi sie dobrze ponad 3600 czy nawet 4000 to pewnie 68 duuzo szybciej zacznie nosic ....tylko na jednym z ciuszkow mam napisany rozmiar 74 - i obok ze to na rok .... chyba tylko dla bardzo drobnego dziecka ..... pewnie wszystko sie okaze jak juz urodze - jakie duze i ajk szybko bedzie roslo :) ale mysle ze bede kupowala ciuszki wlasnie na 58 .... kilka na 56 juz mam .... a szkoda by mi bylo po 2 tygodniach nowe ciuszki odkladac do workow .... rozmiar 51 jest - widzialam taki w sklepach - ale jak dla mnei to chyba tylko na wczesniiaczki ...a mam nadzieje szczesliwie donosic ciaze ... Myshko :) swietnie rozumiem Twoje odczucia co do spodni ciazowych .... tak samo sie czuje gdy uiore moja dzinsowa sukienke :) dodatkowo \"wbijam sie w dume\" bo w niej juz widac, ze to ciaza i nic innego - i ludzi eczasem usmiechaja sie na widok mojego brzuszka :) ja przytyłam juz cale 4 kg ..... tak mysle - bo nie wiem ile dokladnie wazylam przed ciaza - ale zakladam ze 57,5 ..... a teraz bezlitosna wga pokazuje (na czczo oczywiscie) 61,2 - 61,5 ...... no ale przeciez zaczal sie juz 19 tydzien ciazy !!! zaraz polmetek :) wiecie co - dostalam od siostry miska sliczna ciazowa sukienke - taka sportowa biala na szelkach - pod nia musi byc jaka koszulka .... jeszcze jest an mnei za wielka - ale kolo wrzesnia pewnie bede juz ja nosic :) nie jest regulowana - bo to w sumie nie jest typowa cizowka chyba .... szkoda tylko, ze jst biala - jedno wyjscie w niej do pracy i bedzie od dzieci brudna ... co do zakupow dla dzidziusia - ja tez pierwsze planuje na wrzesien ... ale teraz szykuje juz powoli ciuszki, ktore dostalam -zeby potem miec mniej pracy - bede miala do napisania prace dyplomowa (w grudniu obrona .... o ile nie bede rodzic zamiast sie bronic :( ), konczyla jedne studia i zaczynala kolejne ... do tego praca - i to ciezka = bo od wrzesnia bede miala najmlodsza grupe - a wiadomo, ze takie maluchy na poczatku baaardzo placza i pierwszy miesiac pracy zapowiada sie niemal strasznie .... apropo ciuszkow - mam jeszcze jedno pytanie - czy nowe kupione tuz przed porodem rowniez zamierzacie prac zanim dzidzia bedzie je nosic ???? czy wystarczy tylko przeprasowac ??? I co na to nasze już mamy ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zamierzam prac wszystkie nowe ciuszki. Przeciez one wyszly z fabryki - nie sa czyste - material lezal gdzies w magazynie, potem jakas krawcowa dotykala szyjac, potem ludzie w sklepie... nie, nowe nie znaczy czyste, nowe moze byc zakurzone... poza tym zawsze lepiej przeprac w specjalnym plynie dla dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikoli
Dzis sie kiepsko czuje uwazam na siebie ale wcoraj po badaniu jkos mnie wszytko bolalo Moja lekarka badala mnie wczoraj ginekologicznie,ale mowila ze przy wczesniejszej wizycie tez jakies minimalne skurcze byly.Mowila zebym sobie wyobrazila ze nosze balonik i tak uwazac zeby ten balonik nie pekl.Pocieszczcie mnie czym to grozi takie minimalne skurcze. Aha jeszcze jedno jakie sa wasze grupy krwi bo ja mam A Rh +, moj maz O Rh - i jak zobaczyla to powiedziala ze bede musial jeszcze kiedys wziasc szczepionke.Pozdrawim was goraco papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana24
Witaj Elffik:) ja radze prać wszystkie ubranka nieważne czy nowe czy od kogoś polecam proszek dla dzieci LOVELA i płyn do płukania LENOR special dla dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana24
witam (kwiat) Wikoli nie przejmuj sie skurczami skoro lekarka powiedziałas ze wszystko jest ok poprostu dużo odpoczywaj i jak najczęsciej z nogami do gory -to dotyczy wszystkich przyszłych mam Mam pewna rade pilnujcie swoich wag i czy nie za dużo pprzytyłyście Ze mną było tak że przez pierwsze 3 mc. żle się czułam i przynajmniej 1 w tygodniu wymiotowałam nie mogłam patrzec na jedzenie i prawie nic nie jadłam bo od razu było mi niedobrze około 4 mc. wszystko przeszło nareszcie mogłam jeść wszystko nabrałam takiego apetytu że nawet w nocy zdarzało się że musiałam wstać i coś zjeść i napić się wtedy moja ginekolog zauważyła że za dużo przybieram na wadze więc przestałam tyle jaść ale za to więcej piłam wody mineralnej niegazowznej przy nastepnej wizycie znowu mi powiedziała że za dużo przybieram na wadze DOszło do tego że wylądowałam w szpitalu prawue 2 tyg. przed terminem z podejrzeniem zatrucia ciążowego achaa pod koniec ciąży zaczeło mi skakać ciśnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GOSIA.
Witajcie ! wikoli-> jesli Ty masz rh (+) to nie ma konfliktu, konflikt jest wtedy gdy kobieta ma rh (-) a mezczyzna (+). Ja z pierwsza ciza ( w pierwszym malzenstwie ,bo jestem po rozwodzie,ale niewazne) wlasnie mialam A rh (+) a moj maz mial B rh (-) i zaden lekarz z tego sobie nic nie robil, bo najwazniejsze jest aby kobieta miala rh (+). Bo jesli ma rh (-) to wtedy faktycznie w szpitalu po porodzie podaja kobiecie szczepionke. Mysh'ko -> jasne ze nie ma sensu kupowac ubranek bardzo malutkich,juz nie chodzi ze wyrosnie szybko,ale jak bobasek bedzie duzy to nawet nie wlozy. A jesli faktycznie bedzie juz malutki to zawsze mozna dokupic te malusienkie. A tu w stanach rozmiary sa podawane w miesiacach a i te miesiace sa podzielone na kilogramy (tzn funty) i jeszcze na wielkosci: "s" , "m" "l" itd , czasem polapac sie nie da. elffik -> jasne,ze bedziesz musiala wyprac i te nowe ciuszki, bo nie wiadomo kto je dotykal i gdzie sie walaly. Ja ostatnio jak kupilam malemu ubranko to tez sie zastanawialam czy wyprac bo nowe to takie inne,ale jednak stwierdzilam ze jeszcze malenstwo za male aby wkladam mu prosto ze sklepu Vengel -> ja juz tam nie wchodze i nie wypowiadam sie , bo to nie ma sensu. Wogole po co sie denerwowac,prawda? Ale Tobie dziekuje za zrozumienie i ze stanelas w mojej obronie. Pozdrwiam Was bardzo goraco,trzymajcie sie i pa pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×