Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Żłobek czy niania?

Polecane posty

Gość gość

Co wybrać, bo nie wiem. Dziecko ma 13 miesięcy, a jeszcze nie chodzi, nie czworakuje. Czy lepsza będzie niania niż żłobek? Proszę o rady doświadczone mamy. Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobra niania zawsze jest lepsza niż żłobek, bez względu na to, czy dziecko chodzi czy nie. Natomiast dziecko nie raczkujące w tym wielu powinno być rehabilitowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy... Sprawdzona niania jest super ale żłobek prywatny w którym jest 5-6 dzieci też. Zależy czy możesz pozwolic sobie na l4. W żłobku wiadomo że dziecko zachowuje i trzeba będzie z nim być w domu oczywiście z niania też może się rozchoworac ale. jak będzie to katar czy lekka infekcja to ona z dzieckiem bedzie a żłobek nie przyjmie do siebie chorego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko jest rehabilitowane, ale i tak nie raczkuje. Stąd zastanawiam się czy poradzi sobie w żłobku. Żłobek prywatny, ale mam mętlik w głowie, bo chciałabym dla dziecka jak najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może żłobek w którym mają doświadczenie z takimi dziećmi z rehabilitantem na miejscu. Z doświadczenia polecam też zajęcia na basenie jako uzupełnienie diety rehabilitacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W takim wypadku, kiedy dziecko ma problemy, wybralabym nianie, ktora moglaby caly czas poswiecic jemu i z nim cwiczyc. A do zlobka, jak juz sie usamodzielni ruchowo, bo to super sprawa dla rozwoju spolecznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niania,najlepiej facet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym wzięła nianię. Po pierwsze może ćwiczyć z dzieckiem - w żłobku nikt nie będzie się specjalnie skupiał na twoim dziecku. Druga rzecz, będzie chorować (no chyba że masz niesamowite szczęście i twoje dziecko nie należy do tych co chorują - ja osobiście żadnego nie znam, ale wierzę, że zdarzają się takie przypadki). A choroba dziecka to nie tylko niestety twoja nieobecność w pracy, ale głównie szkoda dla dziecka, które i tak już ma te rehabilitacje. Większość moich znajomych zabawę ze żłobkiem jednak przerwała, właśnie przez ciągłe choroby. A nie są to biedni ludzie (żłobek wybrali, bo to takie teraz modne) i mówią, że przy drugim w życiu żaden żłobek. Ktoś próbował otworzyć żłobek domowy na osiedlu i wtedy może bym nawet spróbowała, ale niestety chyba administracja się nie zgodziła i w konsekwencji do wyboru miałam jedynie żłobki w okolicy, w których jest po kilkanaście dzieci w grupie. Z resztą moje dziecko niezbyt się nadawało do takich molochów. Natomiast wiem, że w okolicy mieliśmy również przedszkole specjalne, które specjalizuje się w dzieciach potrzebujących pomocy (ale to przedszkole, nie wiem, czy są takie żłobki). Taka opcja jest fajna, bo zatrudniają wykwalifikowaną kadrę i wtedy faktycznie żłobek ma sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
żłobek, jeśli się dzieciak utrzyma i nie pochoruje, gorączka, katar i nie przyjmują do żłobka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie niania, żłobek to siedlisko chorób i opieka na zasadzie pilnowania, nie ma raczej szans na indywidualne podejście do dziecka. Do tego musisz dziecko ciągnąć deszcz czy śnieg... ja wzięłam opiekunkę, mądra i dobrą kobietę, dziecko było w domu, bez stresu ze względu na nowe miejsce, nie musiałam budzić, ubierać, nosić pampersow czy jedzenia, bardzo to było wygodne. No i nie chorowala a jak złapała katar to się nie martwilam, była z niania a ja spokojnie pracowalam. Taki maluch potrzebuje kontaktu 1:1, na grupę za wcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niania, ale to już znacznie droższa opcja niż żłobek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×