Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Mieszkamy 100 km od miasta. Co robic

Polecane posty

Gość gość

Rok temu kupiliśmy dom na kredyt . Dom jest 100km od miasta.W pobliżu nie ma nawet sklepu. Ja jestem w 5 miesiącu ciąży A mąż pracuje w mieście i dojazd zajmuje mu ponad godzinę. Ja nie mam prawa jazdy. Co mamy zrobić? Jak to będzie jak dziecko podrośnie ? Kto zawiedzie dziecko do przedszkola czy szkoły albo lekarza Ja po macierzyńskim muszę wrócić do pracy . Jeżdżę pociągiem i przesiada się na busa A potem na autobus . Muszę wrócić do pracy bo mamy kredyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba było pomyśleć rok temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No nie pomyśleliśmy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mieszkasz na Saharze? gdzie w Europie odleglosc miedzy dwoma miastami wynosi 200km???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To czym Wy sie kierowaliscie kupujac dom na zadupiu? Bo skoro macie kredyt, ktory koniecznie musza splacac 2 osoby no to najtanszy chyba nie byl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma chyba w Polsce takiej wsi gdzie nie ma w pobliżu miasta, nawet małego miasteczka to raz. Chyba, że np. miasto, które ma powiedzmy 6 tys mieszkańców to dla Ciebie nie miasto. Po drugie jeżeli nawet mieszkasz na wsi gdzie za przeproszeniem psy d****i szczekają, to na pewno jest gdzieś w okolicy większa wioska gdzie jest sklep, a nawet market, szkoła, przychodnia, żłobek/przedszkole. Ja mieszkam obecnie na wsi i nie mam z niczym problemu. Wszystko tu jest na miejscu. Są okoliczne wioski gdzie faktycznie nic nie ma, ale oddalone są z 10 km więc chyba dla ich mieszkańców nie ma problemu tu dojechać do lekarza czy zawieść dziecko do przedszkola. Poza tym mamy do małego miasta 15 km, a do dużego 40. Nie wiem gdzie Ty mieszkasz, że masz cywilizacje dopiero 100 km od siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też nie wiem gdzie trzeba mieszkać żeby mieć 100KM do miasta? Kupowaliście dom pod wpływem impulsu? Nic nie przemyśliście, nie wiedziałaś,że dzieci będą chodzić do przedszkola, szkoły? Nie wiedzieliście,że do pracy będzie daleko?dlaczego zdecydowaliście się na ten dom? To jest tak głupie, że aż się wierzyć nie ma chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest 40 km od nas miasteczko Ale jak ja się tam z dzieckiem dostanę jak nie mam prawa jazdy A do pracy mam na 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorka chyba kupiła dom w Rosji, bo tam jedzie się godzinami i nie ma nic po drodze. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym również nie uwierzyła ale kiedyś z koleżanką jeździłyśmy do domku jej rodziców nad taki zalew na południowym wschodzie polski. Widoki piękne ale do sklepu bylo najbliższego 8 km a byly miejscowości które miały dalej. Tam od okolicznych mieszkańców dowiedziałam się ze porody często odbiera miejscowy weterynarz. Do miasta bylo ponad 100km i jak ktoś jeździł na zakupy to raz na tydzień i kupowal cos całej wsi...są takie miejscowości. To gdzie ja bylam to Bieszczady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to rób prawko, jeszcze zdążysz jak jesteś w 5 miesiącu. A może nawet na egzaminie na Ciebie będą patrzeć lepiej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to musisz poszukac przedszkola w poblizu twojej pracy... jest jeszcze opcja zrobienia prawa jazdy (to nie sa studia trwajace 5 lat, tylko kurs trwajacy 60 godzin)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawka nie zrobię boję się prowadzić. Mam ciągnąć dziecko pociągiem potem busem i autobusem? To o ktorej musielibyśmy wyjść z domu A kto odbierze dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musisz mieć prawo jazdy. Co zrobisz jeśli dziecku się coś stanie i nagle trzeba będzie jechać do szpitala a mąż akurat będzie w pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Samym prawem jazdy nie zawiezie. Musi kupić drugie auto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To Ty sie szybko zorientowalas:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorka chyba nie mieszka w takiej wsi zabitej dechami, skoro staje tam pociąg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawka nie zrobię boję się prowadzić - to dlaczego zdecydowalas sie na dom na zadupiu? x Mam ciągnąć dziecko pociągiem potem busem i autobusem? - nie bedziesz ani pierwsza ani ostatnia, ktora tak robi x To o ktorej musielibyśmy wyjść z domu - a skad my mamy wiedziec o ktorej pociag odjezdza? x A kto odbierze dziecko - ty po pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×