Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PaulinaKk

Jak przygotować się do ciąży?

Polecane posty

Wraz z narzeczonym planujemy mieć dziecko. Czy są jakieś sposoby żeby zwiększyć szanse na poczęcie? Niestety nie umie sama określić kiedy mam dni płodne- jedynie internetowe kalendarzyki lub aplikacje z nimi mi to pokazują. Czy przed ciążą warto stosować kwas foliowy? Proszę o szczere odpowiedzi a nie pole na wyrzycie się na innych bo to jest dla nas naprawdę ważne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kwas foliowy koniecznie. Albo jakieś witaminy np prenatal uno. Zależy w jakim jesteś wieku. Można sprawdzić TSH, Prolaktyne, profesteron ok 20 dc. Wizyta u ginekologa, cytologia nie zaszkodzi. Obserwuj śluz. Po okresie jest zwykle mleczny. Ok 10-14 dc robi się przezroczysty. To śluz płodny. Generalnie jak będziecie między 10 a 20 dc kochać się co drugi dzień to powinniście trafić :) powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktoś kiedyś powiedział, że do ciąży człowiek szykuje się całe życie. Mianowicie chodzi o pożywienie, bo żywność wpływa na zdrowie, hormony, płodność. Jak ktoś całe życie jadł śmieciowe jedzenie, to tak szybko tego nie odmieni - a należałoby, bo skąd potem dasz dziecku witaminy? Suplementy pomagają owszem - ale to nie wszystko. Podstawą są foliany min. 0,4 mg, jod, i witamina D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A moze by tak poczekac az sie twoj "narzeczony" w "meza" zamieni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy brałaś hormony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narzeczony w męża zamieni się już wkrótce :) Nie brałam żadnych hormonów, jakiś leków itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najważniejsze jest branie kwasu foliowego. Ja od chwili kiedy pojawiła się myśl o dziecku zaczęłam brać Folika. Później gdy dowiedziałam się o dziecku przeszłam na Folik Mama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://totalfinanse.pl/ Najlepsza porównywarka finansowa. Porównaj i wybierz najlepszy kredyt hipoteczny, gotówkowy, kartę kredytową, lokatę, konto lub chwilówkę. Sprawnie, szybko i wygodnie znajdziesz najlepsze oferty kredytów i pożyczek dla siebie. Porównaj i oszczędzaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kwas foliowy jak najbardziej. poza tym ja bym Ci radzila za bardzo sie nie nakrecac, nie wyliczac dni plodnych, nie obserwowac sluzu i nie szukac na sile objawow ciazy. po prostu zrezygnuj z zabezpieczenia i ciesz sie zyciem. na luzie i bez presji. ja po roku takiego obserwowania cyklu bylam pewna ze cos jest nie tak, moze ze mna, moze z nim. i dalam sobie spokoj. i dopiero wtedy sie udalo. no wiadomo ze jesli chesz dziecka to gdzies tam w podswiadomosci bedziesz myslec, ale staraj sie nie popadac w obsesje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na pewno trzeba zmienić coś w swojej diecie, bo teraz to już musisz jakby karmić dwie osoby :)na pewno jedz dużo produktów z żelazem, ale warto też pomagać sobie suplementami. Np dicofer świetnie uzupełnia żelazo w organizmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×