Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Wybór pracownika na podstawie wyglądu

Polecane posty

Gość gość
Nie, przeczytaj posty, mówię o ocenianiu po tym co danej osobie się nie podoba, czyli np. niezatrudnianie kobiet z nadwagą. Chociaż jako posiadaczka wielkich tatuazy i nie wiem czemu miałabym się podobać szefowi. Mam wykonywac swoją pracę, a nie się podobać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_Dyzio
nie dajmy się zwariować ! kto w dzisiejszych czasach kupuje kocioł centralnego ogrzewania lub smartfona albo laptopa lub telewizor LCD 55 cali na podstawie wiedzy sprzedawcy lub innego handlowca, wiemy jak jest i każdy Polak ogląda 'złotówkę' ciężko zapracowaną z każdej strony , zanim tą złotówką zapłaci w kasie , gdy płacę w kasie za kupiony 'sprzęt' to mam to głęboko w zadzie, czy pieniądze przyjmie kasjerka z tatuażem na całej długości ręki i chwali się że JESTEM KURTYZANĄ , płacę za towar i niech wyda resztę z kwoty 5000 PLN , którą zostawiam w kasie ale My Polacy jesteśmy mądrym narodem i zanim wydamy nasze ciężko zapracowane pieniądze za 'sprzęt' to kontaktujemy się ze znajomymi, którzy mają wiedzę na temat : telewizora LCD i parametrów, inny znajomy ma wiedzę na temat kamery cyfrowej , która Nas interesuje, ktoś inny doradza kocioł C.O. i jest tak w realu, że handlowiec lub doradca opowiada dużo i chwali urządzenie, które chce sprzedać a My posiadamy swoją wiedzę i wybieramy zupełnie inne urządzenie za doradą znajomego, więc z przyjemnością słucham co do powiedzenia ma Pani 'handlowiec' i patrzę z przyjemnością na jej sterczące tzytzki i sutki pod sukienką oraz tatuaże ale nawet nie mam ochoty zapraszać kobiety na kawę , wysłucham , niech sobie poględzi , pogada , niech kobieta ma swoje TRZY minuty aby się wyżyć w pracy a odnośnie Pracodawców to mam wrażenie, że Pracodawcy zatrudniają najchętniej w handlu przekupkę z bazaru , nie ważne ile ma TATU do wycałowania i wypieszczenia, przede wszystkim musi gadać jak nakręcona katarynka ale klient ma to i tak głęboko w zadzie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21:50 A skąd wiesz, albo inaczej, jak udowodnisz, że pracodawca nie zatrudnił cię z powodu nadwagi? Po drugie, zależy o jakiej pracy mówimy. Jeśli to jest księgowość, administracja itp to nie widzę przeciwwskazań do pewnej ekstrawagancji typu tatuaże, piercing itp. Natomiast jeśli jesteś na froncie, masz do czynienia z klientami cały dzień to jestem zdania, że konserwatywny i schludny wygląd powinien być zachowany. Zadbany ale nie rzucający się w oczy. Pamiętaj, że dzięki klientom, żyjesz i oni cię oceniają. Nie każdemu klientowi może się podobać twój tatuaż, kolczyk itp. Ty musisz to uszanować. Na tym polega praca, że sprzedajesz siebie. To klient ma zaakceptować ciebie, a nie ty klienta. Chociaż w dzisiejszych czasach tej zasady się nie szanuje. Jeśli komuś coś nie pasuje, to najwyraźniej ma problem sam ze sobą. Tak najłatwiej. Boję się muzułmanina bo ich nie znam, więc mam ku temu prawo, to od razu zostanę nazwany islamofobem. Ze mną jest coś nie tak. Nie akceptuję gejów, bo nie potrafię ich zaakceptować to ze mną jest coś nie tak. Jestem homofobem. Itd. itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
większość ludzi pracujących na "froncie" nosi firmowe ubrania i wygląda tak samo więc nie o takich pozycjach mowa - to zazwyczaj najgorsze i najgorzej płatne prace jakby nie patrzeć. a jak nieakceptujesz tego kto z kim żyje i seks uprawia to problem jest z tobą, bo z kim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o tej nadwadze to był tylko przykład, aczkolwiek sporo badań na ten temat było i np. kobiecie która nie jest atrakcyjna ciężej jest awansować. Nie dotyczy to mężczyzn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś - ja mam takie przemyslenia, ze nie lubie oceniania ludzi po wyglądzie, oczywiscie w pewnych , uzasadnionych przypadkach, trzeba zwrócic uwage, trudno zeby ktos niechlujny pracował w galerii , a moze byc za to informatykiem.. Ale ogólnie mamy coraz durniejsze, ogłupiajace czasy, i ocenianie ludzi po opakowaniach ... znam milion przypadków, gdzie ludzi umysłowo chyba nie do końca sprawni, nafaszerowani jakimis przestarzałymi pomysłami z HR daja d**ejki do pracy, niekompetetne, ale za to młode, ubrane jak hostessa , kazdy wie o co chodzi. I idzie sie do firmy np. Netia, a tam same takie panienki, i zadna sie na niczym nie zna.. nie lepiej byłoby robic np. testy na Iq zamiast patrzec na opakowanie? ale szef pewnie ma nadzieję, na dodatkowe korzysci, po godzinach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja_Dyzio dziś Jak tam ? Zapłaciłeś już zaległe alimenty bezrobotny, stary elektryku :D, czy komornik w końcu zlicytował twoją chałupę :P ? Ty nawet na własnym fachu nie znasz się, to jakim prawem wmawiasz ludziom, że wszyscy są fachowcami w każdej dziedzinie ? Sam spaliłeś swoją chałupę, bo nie potrafiłeś dobrze kominka zamontować. Jesteś wzorcem debila, któremu wszystko wcisną, byleby tylko sam myślał, że to wybrał. Każdy normalny facet, który kupuje poważne wyposażenie, lubi je najpierw zobaczyć w realu i na własne oczy stwierdzić różnicę, między jednym kotłem, a drugim. Dobra ekspozycja i fachowy ekspedient, pozwalają mu to zrobić. A jak jeszcze wie od kolegi, że ten ekspedient będzie atrakcyjną kobietą, to przyczłapie z ciekawości :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22:10 ''a jak nieakceptujesz tego kto z kim żyje i seks uprawia to problem jest z tobą, bo z kim?'' Dopóki nie mam kontaktu z tą osobą, nie muszą z nią przebywać, pracować w zespole to mnie nie obchodzi co robi. Trzeba iść na kompromisy w pracy. Za dobrą atmosferę w pracy powinien odpowiadać szef albo team leader.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a w jaki sposób życie prywatne tej osoby ci przeszkadza? w takiej sytuacji team leader powinien zgłosić twoje niezespołowe zachowanie i poprosić o zastąpienie cię kompetentną osobą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś ...a no to ma wspólnego, że kiedy od razu widzisz, że szef jest kiepski i zatrudnia za ładne zęby to możesz sam być w beznadziejnej pozycji. Już nie jeden się przejechał na myśleniu, że czyjś paskudny charakter go nie dosięgnie... x Ty i myślenie to sprzeczność sama w sobie :P. Tylko dla prawdziwego półgłówka, pokazującego swą niezależność wielkimi dziarami, szef który zwraca uwagę również na wygląd pracownika, musi być od razu kiepski :P. Za dużo naoglądałaś się tego serialu :D i zachowujesz się dokładnie tak, jak jego najgłupsi bohaterowie :(. x Tak, nie przyjąłem do pracy dziewczyny tylko z powodu jej zębów :). Moje prawo i mój wybór. Całkiem obiecująca dziewczyna, nie miała górnej jedynki i uważała, że nie jest to żaden problem. Starała się o pracę ekspedientki w dziale z biżuterią i zegarkami. Każdy pracodawca potwierdzi, że dokonałem właściwego wyboru :). Musisz być wybitnym głąbem, skoro od długiego czasu, nie możesz znaleźć żadnej pracy. Tatuaże to chyba twój najmniejszy problem :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jednemu przeszkadzają geje, innemu samotne matki, a trzeciemu ludzie mający świnki morskie. Normalny człowiek nie wpieprza się w życie prywatne innych pracowników, a jak nie potrafi sobie poradzić z tym kto jak żyje to po prostu nie nadaje się do pracy w zespole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_Dyzio
gość dziś pojęcie 'fachowy sprzedawca lub fachowy ekspedient' istnieje tylko teoretycznie i na papierze , prawdziwego sprzedawcy lub ekspedienta dawno NIE MA , Pracodawcy biorą pracowników z 'łapanki ulicznej' i płacą nędzne grosze, natomiast od pracownika wymagają znajomości PIĘCIU języków obcych , jak rozumiem zostałaś złapana z łapanki ulicznej i wiesz do czego wymyślono rów w duupie aby pot po tym rowie spływał na bruk w czasie pracy i to jest Twój obowiązek a Pracodawca i tak nie będzie zadowolony ! tak to jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś - może jakby dostała pracę to wstawiłaby sobie jedynkę? Nie wnikam w pracę osób w sklepach bo taka praca nigdy mnie nie interesowała, umiejętności specjalnych nie wymaga więc w sumie nie dziwi mnie zatrudnianie żywych manekinów (co i tak uważam za niesprawiedliwe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22:27 No właśnie. Ktoś niżej napisał - normalny człowiek nie wpieprza się w życie prywatne innych. I tu jest puenta. Skąd miałbym wiedzieć że ktoś jest gejem? Ja nie uznaję spotkań poza pracą, dlatego odpadają imprezy integracyjne. Praca to praca, z pracy przyjaźni nie wynoszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i skąd pomysł, że nie mam pracy? Pracę w zawodzie dostałam w ciągu roku po ukończeniu magistra ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"nie dajmy się zwariować ! kto w dzisiejszych czasach kupuje kocioł centralnego ogrzewania lub smartfona albo laptopa lub telewizor LCD 55 cali na podstawie wiedzy sprzedawcy lub innego handlowca, wiemy jak jest i każdy Polak ogląda 'złotówkę' ciężko zapracowaną z każdej strony , zanim tą złotówką zapłaci w kasie , gdy płacę w kasie za kupiony 'sprzęt' to mam to głęboko w zadzie, czy pieniądze przyjmie kasjerka z tatuażem na całej długości ręki i chwali się że JESTEM KURTYZANĄ , płacę za towar i niech wyda resztę z kwoty 5000 PLN , którą zostawiam w kasie Ale przecież tu nie chodzi tylko o to ale np. czy pracownik będzie kradł czy coś gorszego:P. Do tego jak ktoś jest zbyt pedantyczny i elegancki to sprawia wrażenie podejrzanego:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Ty jesteś wybitnie głupia :(. Krótko pracowała kiedyś u mnie pani, która przy prawie każdej dostawie zamykała sklep i usiłowała dobrać się do dostawcy. Musiałem ją wywalić, bo dostawcy bali się przyjeżdżać, a przynajmniej wchodzić na zaplecze. W taki sposób, czyjeś prywatne upodobania wpływają na pracę firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musisz być wybitnym głąbem, skoro od długiego czasu, nie możesz znaleźć żadnej pracy. x raczej musi nie miec jedynki górnej? sam zaprzeczasz sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś - ty te bzdury na poczekaniu wymyślasz? Jak nie klientki to pracownice ci tych dostawców molestują! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak będę mieć firmę nigdy nie zatrudnię geja ani lesbijki. Idźcie sobie na skargę do Fundacji Helsińskiej lewaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
daj spokój, widzisz, że facet się zaplątał. Wszyscy mu się do dostawców dobierają, raz sprzedaje piece, innym razem pierścionki, a pracy ludzie nie dostają za brak inteligencji, a nie jednyki - chociaż on akurat jest wyjątkiem, bo nie zatrudnił kobiety za brak jedynki właśnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Jak tam debilu :P ? Zapłaciłeś już odszkodowanie niemieckiej firmie, która nieopatrznie przyjęła cię do pracy :P ? Przez swoją głupotę i brak znajomości nowych technologi, spaliłeś im połowę zakładu. Kolejny debil, który winy szuka wszędzie, tylko nie w sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś - o czym ty mówisz? chyba ci się godziny wpisów pomyliły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Twoja głupota jest PORAŻAJĄCA. Mój pracownik szkolił się średnio przez 3 m-ce, zanim uznawałem go, za pracownika względnie kompetentnego. Kiedyś łaził za mną jakiś wykładowca z pobliskiej politechniki. Po tygodniu dorwał mnie i złożył uroczyste gratulacje. Tak jasno wyjaśnić różnice między poszczególnymi typami baterii (kwasowych, alkalicznych, litowych, srebrowych itd.) jak zrobiły to moje pracownice, nie potrafiło większość jego studentów "elektryki". To, że ty nie znasz się na niczym i dlatego zawsze jesteś i będziesz popychadłem, nie oznacza, że inni są równie głupi, jak ty :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś - Jesteś zwykłym handlowcem, a to jeden z najgorszych zawodów. Sam kazdym wpisem udowadniasz, że pracownicy są dosłownie molestowani seksualnie, a ludziom odmawia się za brak zęba pomimo kompetencji. Nie masz się czym chwalić. Może sam jesteś popychadłem i dlatego tak bardzo starasz się to innym wmówić? Co, ciebie też klienta obmacała pod groźbą oddania towaru? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś A 100% dorabiających u mnie studentek, swoją docelową pracę dostało natychmiast po obronie (dwie nawet wcześniej :) ). Nawet pani psycholog wychodziła po roku ponad piątkę na rękę, podczas, gdy jej koleżanki ze studiów, dalej szukały sobie staży :P. Wymarzoną pracę w laborce, dostała nawet pani biotechnolog :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i myślisz, że ktoś ci w to uwierzy? albo tak się przykładały do nauki żeby w tym bagnie nie zostać - nic tak nie motywuje do rozwoju jak beznadziejna praca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Zatrudniałem kilka lesbijek i jednego geja i nie widziałem w tym żadnego problemu. Ale wydzierganej wszędzie psycholki bałbym się zatrudnić :P. Przez moją firmę przeszło ponad 500 osób, więc zdążyłem napatrzeć się na wszelkiego rodzaju anomalie :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ładny masz przemiał, wiesz, że to źle świadczy o firmie? Najgorsze nory mają ciągle nowych pracowników. I tylko nie mów, że to są obecni pracownicy bo wyraźnie napisałeś "przeszło". Zaraz po studiach pracowałam w takiej firmie - też handel, duża sieć sklepowa i niby znana marka. Dosłownie co kilka miesięcy nowi ludzie bo "kierownicy" byli beznadziejni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×