Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Pierwsze usg

Polecane posty

Gość gość

Wczoraj miałam swoje pierwsze usg. Postanowiłam zapisać na nie prywatnie mając nadzieję, że badanie zostanie wykonanie profesjonalnie i zostanę o wszystkim poinformowana. Jednak tak się nie okazało. Na początku wyszło że mimo, że byłam umówiona na dana godzinę musiałam czekać w kolejce ponad 1,5 h . Bym to jeszcze zrozumiała gdybym była z tej miejscowości i nie miała ograniczonej godziny powrotu. Temu specjalnie umówiłam się wcześniej by zdążyć. A wyszło że Pani doktor zapisywala nawet dwie Panie na taka sama godzinę. Gdy już weszłam do gabinetu to partner chciał przy tej wizycie uczestniczyć. Wyprosila go niezbyt miło. A do mnie czy chce wizytę czy samo usg. Chciałam z wizyta to Pani doktor tylko spytała o date ostatniej miesiączki. Podałam to była zdziwiona, że na koniec maja. Poniewaz w maju mialam dwa razy z czego na koniec maja slabszy. Na co ja że tak podejrzewam, że to był okres bo byłam u tej Pani doktor wcześniej i sądziłam że zanikl mi okres bo cały czerwiec nic a testy płytkowe były negatywne. Wtedy ta sama Pani doktor przypisała mi Duphaston (bo uznała wtedy że to z końca maja to nie był okres) bym dostała okres. Po zakończeniu leku nie dostałam zrobiłam test i bete wyszło że jestem w ciazy i tutaj przechodzimy do meritum. Po opisaniu jej sytuacji a raczej pezypomnieniu kazała mi się przebrać do usg. Tu poszło szybko pokazała maleństwo ale serca w 8 tygodniu nie usłyszałam. Po prostu nie wlaczyla mi ani mi i partnerowi do odsluchu. Nie powiedziała że coś z maleństwem jest nie tak pokazała tylko. Później zawołała partnera pokazała mu szybko dała wydruk usg i wyprosila. Ja się przebralam i byłam zdziwiona że go nie ma. Że wizyta taka krótka. Zero pomiarów, informacji o stanie maleństwa, ew dacie porodu ani miejsca na moje w sumie nasze pytania bo partnera wyprosila. Poczułam się dziwnie bo wizyta trwała z 7 minut a dostałam tylko wydruk usg i listę badań. Czy to normalne że tak wygląda 1 Wizyta? To moja pierwsza ciąża i przyznam że poczułam się jak kolejne nazwisko do odhaczenia z listy. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trochę się zmieniło podejście lekarzy do wczesnej ciąży, na następnej wizycie na pewno uzyskasz więcej informacji. póki co dbaj o siebie i wypoczywaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli już na pierwszej wizycie czujesz się zniesmaczona, to zmień lekarza. To, że chodzisz prywatnie nie znaczy, że każdy lekarz będzie miły. Kolejki i opóźnienia są normalne - dobry lekarz ma wiele pacjentek. Ale to, że dwie osoby są wpisane na tę samą godz. nie jest normalne. I to, że lekarz jest niemiły też nie. Po co się stresować każdą wizytą? Jak pod koniec ciąży rozczarowałam się lekarzem, na ostatnim usg mój ginekolog był niemiły dla mojego męża. Ale pod koniec ciąży już nie jest tak łatwo zmienić lekarza, a ty jesteś dopiero na początku. Poczytaj opinie o lekarzach w Twojej okolicy i wybierz najlepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no a co ci miała mówić jak wszystko było okej????? pomiary i info masz w opisie usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dostałam tylko samo zdjęcie bez opisu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Planuje zmienić lekarza bo ten mnie rozczarował:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym zmieniła lekarza, wiem co piszę, wizyty związane z ciążą są ważne dla Ciebie, partnera i dziecka i powinnaś na nie chodzić z uśmiechem, że zobaczysz malucha na usg a nie ze stresem, że lekarka będzie wredna i niemiła:/ po co Ci dodatkowy stres? a teraz wyobraź sobie, ze masz ciążę zagrożoną czy wymagająca większej uwagi niż inne ciąże i taka wredna baba nawet normalnie na Twoje pytania i wątpliwości nie dopowie bo jej się spieszy czy po prostu jest niemiłym babsztylem:/ bez sensu takie coś:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierwsze usg zazwyczaj na tym się opiera ze lekarz pokazuje pęcherzyk z bazującym sercem, określa tydzień ciąży i to wszystko ale jeśli lekarka Ci nie odpowiada to zmień ja teraz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×