Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

blueberries2808

Ciąża,planowanie,testowanie,temperatura,objawy,dyskusja :)

Polecane posty

Gość mami3
TakaSobie moje gratulacje!!! przyrost jest własciwy i wszystko jest ok :) mam nadzieje ze teraz juz bedziesz spokojna. Dbaj o siebie i ciesz sie swoim stanem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdzis
GRATULACJE!!!!!Już teraz się nie stresuj,dużo odpoczywaj i dbaj o siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TAKaSObieMaMamaMa
No kochane mam nadzieje ze bedzie ok. Ja na tym przyroscie tez za bardzo sie nie znam. Wiem tylko ze nie powinna spadac i nie powinna tez za malo przyrastac. No i ze powinna sie co dwa dni ( 48h )podwoic. Ja robiłam w piatek i teraz czyli po 3 dniach ( 72 godzinach. To chyba duzy ten przyrost. Jesli ktoras w tym temacie jest dobrze poinformowana to piszcie co i jak. Sprobuje jeszcze dodac nowy post na glownej. Zobaczymy co beda pisaly dziewczyny na temat takiego przyrostu. Zastanawiam sie czy powtarzac jeszcze w srode ale chyba to zrobie dla wlasnego juz całkowitego spokoju. Poki co zaczynam sie faktycznie cieszyc po cichutku ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość Interesantka25
Witam was ponownie...pisałam jakiś czas temu... TakaSobie...nie martw się....ja z pierwszym dzieckiem miałam bledsza kreskę...a pierwsza beta jaka zrobiłam wyniosła 20....przed terminem @... Także bd dobrze..nie nawet w terminie @ nawet przestały piersi boleć...A ciąża mimo wszystko dobrze się rozwinela także glowa do gory. Ja jestem na etapie starania się o 2 dziecko i długo nie wycjodzi...dziś mój 14 DC a testy owu negatywne....więc albo owu była albo bd w późniejszym czasie...jakie moje zdziwienie było jak test pokazał negatyw....gdzie zawsze nastawiałam się że owu u mnie jest mniej więcej w tym czasie...staramy się od 12dc....więc przegapić raczej nie przegapiliśmy...dziś pierwszy raz test owu zrobiłam ...ciekawe czy była....albo ciekawe czy ja wogole mam a jak tak to koedy.kiedys będąc u lekarza powiedział że już po owu a to był 16 DC...kurde ja już sama nie wiem....dziś się mocno zdziwiłam....zobaczę co jutro test pokaże....hmmm....mam nadzieję że wogole owu mam....bo jeśli okaże się że nie to bd odpowiedz na to dlaczego tak długo nie wuchodzi nic z 2 ciąża taki czas...moje cykle od 29-34 dni...z tym że z jednego jajnika mam zawsze 29 dni a drugi różnie właśnie do 34....już jakiś czas się obserwuje i takie wachania właśnie zaobserwowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mery877
Takasobie, no gratulacje! Chyba wszystkie forumowiczki wykrakały powodzenie w Twojej sprawie :) także jak już się to wielokrotnie powtarzało musisz się uspokoić. Umów się do lekarza i głowa do góry :) Z resztą z tego co pamiętam to masz dzieci i rozumiem, że bardzo chcesz mieć jeszcze jedno dziecko także znajdujesz się w zupełnie innej sytuacji niż np. ja. Nie mam dzieci i chociaż bardzo chcę to staram się cieszyć z tego co mam :) a gdyby się udało mieć jeszcze dziecko to byłby chyba szczyt moich marzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Interesantka25
Gratulacje TakaSobie.... Teraz się ciesz a nie zamartwiaj....po 3:dniach powinien się potroic się z tego co wiem....także twój jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TAKaSObieMaMamaMa
Dziewczyny kochane ciesze sie z kazda chwila coraz bardziej. Wyliczylam to i moj przyrost to ponad 200 % gdzie po 72 godz beta powinna urosnac conajmniej 110 % wiec chyba u mnie calkiem niezle. Zupełnie spokojna bede jak zobacze serduszko. Nie wiem tez czy jest sens powtarzac bete jeszcze raz skoro jest taki przyrost. Do gin tak jak pisalam wybiore sie za tydzien. Moze juz chociaz bedzie widac pecherzyk zebym byla spokojniejsza. No i musze wziąć l4 bo pracy lekkiej nie mam, w dodatku wiekszosci nocki. Ten tydzień juz zglosilam urlop poki nie mam zwolnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Super! Teraz czas na herbatke, kocyk, dobra książke czy film i relaksik. No i trzymanie kciuków za nas!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TAKaSObieMaMamaMa
Dziewczyny oczywiscie ze bede trzymala kciuki za Was ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TAKaSObieMaMamaMa
Lifeisgood a powiedz mi bo pisalas ze Ciebie brzuch bardzo bolal pomimo luteiny. Najbardziej w trakcie kiedy powinien byc okres ? Bo u mnie jutro planowa @ i czuje ze bol zaczyna sie rozkrecac tylko jest taki troszke inny bo bardziej na środku brzucha i czasem ciagnie w prawa stronę. Mocny ale inny niz ten @. U Ciebie tez to tak wygladalo ? Troche sie martwie ale biore luteine wiec chyba powinno byc spoko. Tym bardziej ze moja gin mowila ze luteina 100 to naprawde duza dawka, zwlaszcza dwa razy dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusiabedziejejnaimie
Dziewczyny może któraś z Was wie więcej na temat l4 w ciąży. Bo w Internecie nie mogę znaleźć żadnej konkretnej odpowiedzi. Otóż aktualnie pracuje na umowę o pracę na czas określony ( jest to umowa na rok wazna do 21 listopada). Planuje popracować jeszcze te dwa miesiące a iść na zwolnienie lekarskie jak dostanę umowę na czas nieokreślony ( jestem na 99% pewna że taka umowę dostane bo w moim zakładzie pracy cały czas brakuje ludzi i cały czas przyjmują nowych). A pytanie jest takie: czy jeśli dostanę umowę na czas nieokreślony to czy muszę jakis czas przepracować żeby iść na l4? Czy np mogę iść już po tygodniu trwania nowej umowy? I czy obowiązuje mnie jakis określony tydzień ciąży żebym mogła iść na zwolnienie? Może macie jakiegoś znajomego księgowego który by mi pomógł. Bardzo dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdzis
agusia z tego co ja wiem bo czytalam na ten temat mozesz juz teraz isc na l4,nie musisz czekac na kolejna umowe,pracodawca nie może zwolnic kobiety w ciąży,więc twoja umowa bedzie automatycznie przedłużona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak teraz pojdziesz to.przedłuża ci umowe do dnia porodu i tylko tyle, a myslisz pracować normalnie nie mówiąc o ciazy.i czekajac na umowe? Bo wydaje mi sie ze.jezeli nawet bedziesz pracowac to umowy na czas nieokreslony nie dostaniesz (moze sie.myle) u nas dziewczyny bedac w trakcie umowy ktora sie konczy.przed dniem porodu mialy z automatu przedluzona umowę do dnia porodu i tyle bez macierzynskiego. Inna sprawa jak ma sie umowe na 5 lat i.w trakcie ciaza to sie.zalapie nawet macierzyński i.wraca.sie kontynuować umowe 5letnią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TAKaSObieMaMamaMa
Wydaje mi sie ze mozesz pojsc od razu po przedluzeniu umowy skoro bedzie to u tego samego platnika składek. Bo to bedzie informacja tylko dla Ciebie wiec nie powinnas miec z tego tytulu zadnych nieprzyjemnosci ze strony zusu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusiabedziejejnaimie
Właśnie chciałabym się załapać i na macierzyński i na wychowawczy więc wolę dwa miesiące dłużej popracować. Tylko czy tak się da..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
TAKaSObieMaMamaMa specjalistko od testowania :) Powiedz mi kochana czy gdy owu była12 dni temu to czy test ciazowy dzs pokaże wynik prawdziwy? cylke co 32dni A no i gratulacje przyszła mamusiu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość interesantka - dziewczyny wcześniej już pisały, ze z tymi testami na owu różnie wychodzi... jeśli chcesz mieć pewność owulacji to najlepiej udać się przystanie do ginekologa przed owu i sprawdzić obecność i wielkość pęcherzyka Graafa, a po kilku dniach skontrolować czy pękł. Wtedy jest pewne - js miałam ta kontrole cyklu i udało się zajść s ciąże :) Agusia- lepiej poczekaj jeśli możesz... bo tak jak pisała Mosabia przedłuża Ci tylko do dnia porodu umowę terminowa. Lepiej mieć na stałe - wtedy jesteś chroniona finansowo cały rok po urodzeniu. Ja mam zamiar jeszcze trochę przepracować, bo czuje się bardzo dobrze i nie mam pracy fizycznej. Myśle, ze kilka miesięcy na pewno:) a co do TakaSobie - tak, przed @ bolał mnie brzuch jak na okres, już pisałam o tym i gdzieś wcześniej nawet wklejałam link do YouTube z wypowiedzią lekarza, musisz poszukać gdzieś w tym temacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusiabedziejejnaimie
Takasobie ja niestety lekkiej pracy nie mam. Pracuje w systemie zmianowym czyli nocki i dniowki po 12h. Do tego stresująca praca czasem trzeba coś ciezszego podnieść. Dopóki zdrowie i maleństwo pozwoli to będę pracowac. Nie wyobrażam siebie siedzieć bezczynnie w domu. Jak się urodzi dziecko to co innego - jest co robić. A tak to mąż w pracy a ja sama w domu. Na razie oprócz braku miesiączki nie mam żadnych objawów nic(oczywiście odpukać) Może jestem bardziej senna - zawsze mam drzemkę w ciągu dnia. Ale taki objaw to nie objaw. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusia to tez objaw :))) No kodeks zabrania nocek ciężarnym - pracodawca musi tak zrobić, żeby pracownik w ciąży nie chodził na nocki- jeśli to spowoduje ukrócenie czasu pracy to ciężarna i tak nic nie traci z wypłaty. Polecam stronki prawne nt kobiet w ciąży w pracy. Ale u Ciebie ciężka sytuacja z umowa... musisz uważać na siebie i sama mądrze zadecydować , jakie rozwiązanie będzie najlepsze. Unikaj podnoszenia jak się tylko da:) oby szybko dali Ci ta umowę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Interesantka25
Jeszcze jedno pytanie....bo ja z testami owu zoelona....a w wcześniejszych postach nie mogę się doszukać.no więc tak...w jakich godzinach najlepiej je wukonywqc....na ulotce piszą żeby nie robić z pierwszego moczu i powstrzymać się od picia na 2h przed wykonaniem testu....czy którejś z was test pokazal ewidentnIE że owu się zapowiada?wiem że monitoring najlepszy ale puki co ciężko wybrać mi się na wizytę do lekarza a co dopiero na kontrolowanie co kilka dni....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi dzisiaj udało się zapisać do ginekologa na piątek i bedzie to moj 15dc jak wskazuje kalendarzyk to owulacja, moze mi powie cos o moim pęcherzyku. Ciesze się podwójnie bo to wizyta na nfz wiec nie musze tyle kasy płacić. Zobaczymy co mi powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TAKaSObieMaMamaMa
Kochane a ja spac nie moge starsznje sie martwie o moja fasolke. Wczoraj wieczorem przezylam straszny szok. Zmarl tata meza :-( A ze jestem wrazliwa i dla mnie byla jak rodzony ojciec praktycznie to nie potrafiłam pohamowac tego szoku i ogromu lez wrecz histerii :-( Byc moze to tez hormony spowodowały az taka reakcje :-( Tesc nawet nie zdazyl sie dowiedziec ze bedzie mial 10 juz wnuka :-( Teraz boje sie ze moglam zaszkodzic dzidzi ? Myslicie ze wszystko bedzie w porzadku? Zauwazylam ze wtedy o dziwo nie towarzyszyl mi zaden bol brzucha ani nic. Bardzo sie martwie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TakaSobie bardzo mi przykro z powodu śmierci Twojego teścia - wyrazy współczucia... :( to bardzo smutne... nie wiem w jaki sposób to może wpłynąć na dziecko, ale pewnie nie jesteś pierwsza ciężarna przeżywająca coś takiego. Może skonsultuj się z lekarzem i opowiedz o swojej sytuacji. Mosabia No to świetnie Ci się udało z ta wizyta :) cieszę się i mam dobre przeczucia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TAKaSObieMaMamaMa
Mialam juz nie robic tej bety jutro ale chyba w obecnej sytuacji jutro pojde dla świętego spokoju. Powiedzcie mi oprocz bolu piersi powiekszyly Wam sie lub chociaz zrobily pelniejsze ? Bo mnie tylko bola dolem i bokami a tak to sa takie jak byly Ani twardsze ani większe ani pelniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mery877
Cześć Dziewczyny. Wczoraj czułam pobolewanie w podbrzuszu także mam wrażenie, że mogła to być owulacja. Dzisiaj podbrzusze mam tak jakby lekko spuchnięte. Działaliśmy z partnerem przedwczoraj, wczoraj i jeszcze dla pewności planuję jutro go wykorzystać ;P jakie to byłoby cudowne zobaczyć dwie kreski w moje okrągłe 30te urodziny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TAKaSObieMaMamaMa
Znowu kafe sie sciela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TAKaSObieMaMamaMa
Ach i powiedzcie mi kochane czy brzuch musi bolec. Bo ja mam dzis termin @ i spodziewalam sie mocnego bolu a mi nie dzieje sie nic. Zupelnie. Nawet nic nie kuje. I oczywiscie sie martwie bo juz bym chyba byla spokojna gdyby choc troche pobolewalo zwlaszcza po takich nerwach. A tu cisza :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taka sobie.. ja wiem że się stresujesz ale proszę Cię najpierw czy kreski są na tescie potem beta teraz cie piersi bolą ale się nie powiększyły? I pytasz czy ma Cię brzuch boleć bo jakoś nie boli? Proszę Cię nie nakręcaj się i wyłącz Internet bo tylko sobie szkodzisz. Dziewczyny też się tu udzielają piszą starają i są pełne optymizmu i nadziei a Ty z 5 pozytywnymi testami, beta wzrastająca ciągle tylko wynajdujwsz sobie kolejne objawy i wciskasz nie wiadomo co. Inne na Twoim miejscu by dawno się cieszyły i wspierały resztę a Tu tylko ja ja ja i to jeszcze z takimi p*****lami jak niepowiejszajace się piersi? Trochę empatii dla reszty. Wiem wyczytałam jaką masz przeszłość i staram się Cienie zrozumieć ale powoli już nie daje rady Życzę Ci powodzenia wszystkiego co najlepsze ale wyluzuj albo idź do lekarza a nie makrecaj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Byłabym już chyba spokojna gdyby: -byly 2 kreski na teście - były 2 ciemne kreski - były 2 ciemniejsze od tych ciemniejszych - była beta - była beta wzrastająca - były powiększone piersi - gdyby kłuło dzień przed okresem bo tak się zastanawiałam - jednak jeszcze jedna beta to wtedy na pewno już będę spokojna - a jak jutro dostanę okres? To będę spokojna jak to nie dostanę -ok wszystko jest.. powinnam być spokojna ale... ..i tak sobie wynajdujesz. Taka sobie wyluzuj! Jesteś w ciąży nie nakrecaj lub IDŹ DO LEKARZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkchmpol
Gość ma rację ta forumowiczka co chwilę szuka powodów do zmartwienia a nie radości !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×