Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość moze przyszla mamusia

MAJÓWKI 2018

Polecane posty

Gość Nastijka95
Dziewczyny, idziecie lub byłyście na usg prenatalnym? Ile za nie płacicie i czy robicie test pappa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Ja tez na maj (2.05) :) byłam już na prenatalnych jakiś czas temu... Zrezygnowałam z biochemicznego badania krwi, bo zbyt wiele się naczytałam, ze wyniki często wprowadzają baaaaardzo wiele zamieszania mimo ze dziecko zdrowe... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nastijka95
Też czytałam dużo negatywnych opinii, że te testy to tylko statystyki, dlatego go nie robie. Na usg idę za tydzień, w ostatnim możliwym terminie niestety, ale lekarz nie mógł wcześniej mnie przyjąć i się stresuje, że dziecko będzie za duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja ide w czwartek, robie usg i pappa. bede placic 450zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja płaciłam 250 zł właśnie za samo USG genetyczne. Ale to decyzja indywidualna każdej matki:) Jedni wolą mieć pewność, inni nie chcą niepotrzebnych stresów... Ja z reguły jestem panikarą i wszyscy, łącznie z moją ginekolog,mi to odradzali. Lekarz na miejscu informował mnie o testach i o tym, że mam jeszcze tydzień na zastanowienie się... Powiedziałam mu, że to przemyślę, już wiedząc, że nie chcę:) Nawet na kafe był długi wątek o tych badaniach(chyba coś w stylu: po co lekarze proponują test pappa jak jest niewiarygodny) i o tym, jak kobiety były informowane o możliwości downa a wszystkie dzieci były zdrowe. Były nawet na kafe przypadki, w których kobietom nie wychodziło żadne wielkie prawdopodobieństwo, a dzieci urodziły się chore. Także to nie do końca takei miarodajne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nastijka95
Lifeisgood też mam szczere wątpliwości co do testow i też to przemilczałam kiedy lekarz o tym wspominał... czy to Twoja pierwsza ciąża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, pierwsza:) musisz sama zadecydowac, ja bylam zdecydowanie na NIE. Kazdy ma swoje zdanie na ten temat :) To dxroga sprawa, fakt..Ale nawet nie o to juz chodzi, tylko o mozliwe zamieszanie i pytania juz do konca ciazy...Ja bym raczej nie wytrzymala z taka swiadomoscia, a tej amniopunkcji tez bym nie wykonala,bo jest mozliwowc poronienia przy niej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja kuzynka przegapila w ogole nawet to pierwsze usg genetyczne ;p i stalo sie cos? "No trudno" powiedziala i urodzila zdrowego synka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nastijka95
Usg zrobie, ale na testy nie idę. Znasz już płeć maluszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczę próbowałam wcześniej napisać i się nie dało.... Tak, wiem, ale nie na 100% i musiałam prosić lekarza, żeby powiedział ;p nie lubią tego robić tak wczesnie; mówiłam mu, ze zdaje sobie sprawę, ze to na 80%... i powiedzial: na 80% dziewczynka:) bylaw w 12 tyg+2 dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nastijka95
Oo, to szybko :) ja ide w czwartek na wizytę i też mam nadzieje się czegoś dowiedzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To powodzenia!!!:) Czasem widac, czasem nie...Z reguly na tym genetycznym badaja bardzo dlugo i maja swietny sprzet,dlatego widac lepiej niz np.na zwyklej wizycie u ginekologa. Tylko lekarz moze sie opierac, ja wiedzac o tym napieralam:D Po 2 tygodniach poszlam pozniej na zwykle badanie do mojego lekarza i juz np.nie bylo widac - gorszy sprzet:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lifesgood a pasuje to do nub theory? bo jestem ciekawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaniEwelinka
Ja tez już usg mam za sobą, na szczęście wszystko ok. Generalnie to ten moj lekarz to trochę taki mruk i mało mi mówi i tłumaczy. Ja chodzę do lekarza prywatnie i za usg genetyczne zapłaciłam 150, więc nie jest tak zle :) kolejna wizyta 21 listopada... mam nadzieje, ze już będzie wiadomo jaka płeć :) dziewczyny jesteście na zwolnieniu czy dalej pracujecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do nub theory nei wiem, lekarz nic nie mowil o zadnych wypustkach poziomych czy sterczacych ;p po prostu niechetnie bardzo stwierdzil: niecale 80%-dziewczynka... ;p Ja za tydzien ide juz na zwolnienie, bo czesto jestem przeziebiona, lapie wszystko, wiec nie bede ryzykowac...:) kolejna wizyte mam w grudniu, zobaczymy czy dzidzia ladnie pokaze juz narzady plciowe i bedzie 100%:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nastijka95
Ja pracuję na pół etatu, ponieważ mam maleństwo w domu. Ale zamierzam do grudnia, potem odpoczynek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jasne...Ja juz dwa razy przechodzilam przeziebienie i prawie skonczylo sie na antybiotykach:/ teraz znowu czuje,ze cos mnie bierze. Akurat pracuje w szkole,wiec codziennie kontakt z chorymi dziecmi (rodzice posylaja )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a jakie witaminy przyjmujecie? Ja bralam Femibion 1, ale od jutra zaczynam brac Pregne Plus, lekarz mowil,ze najlepsza. Koncze tez jeszcze opakowanie kwasu foliowego. Poza tym od poczatku ciazy przyjmowalam luteine 100 dwa razy dziennie; teraz mi zostalo troche ponad opakowanie. Lekarz kazal to jedno, ktore sie konczy, brac jeszcze 2 razy dziennie, a potem schodzic juz raz dziennie to ostatnie opakowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaniEwelinka
Ja tez pracuje z dziećmi w przedszkolu i jestem już od listopada na zwolnieniu :) Słyszałyście o tym, ze po femibionie rodzą sie duże dzieci ? Człowiek im wiecej czyta tym wiecej głupot sie domyśla... tez przyjmuje femibion i zastanawiam sie nad jego zmiana, tylko nie wiem na co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaniEwelinka
Lifeisgood Ty przyjmujesz femibion i dodatkowo kwas foliowy ? Mi lekarz przepisał femibion i mówił, ze mam w nim wszystko co jest potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nastijka95
Też byłam przeziębioba, i bardzo sie tym martwiłam bo wyczytałam, że może to powodować poronienie. Teraz biore Femibion 1 i jak skończę to kupię Prenatal. Lifeisgod masz ciążę zagrożoną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaniEwelinka
Ja jak sie dowiedziałam o ciazy to akurat byłam przeziębiona, ale jakos herbatki z imbirem, malina i dzika róża podołałby. Pózniej znowu załapałam od dzieci grypę żołądkowa. Teraz u nas w przedszkolu panują owsiki i grypa bostońska, więc stwierdziłam, ze za duże ryzko. Chociaż fizycznie czuje sie bardzo dobrze. I trymestr przeszłam bezobjawowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nastijka95
Też byłam przeziębioba, i bardzo sie tym martwiłam bo wyczytałam, że może to powodować poronienie. Teraz biore Femibion 1 i jak skończę to kupię Prenatal. Lifeisgod masz ciążę zagrożoną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam zagrożonej, po prostu zauważyłam, że co lekarz, to ma inne zdanie co do witamin:) Mi akurat powiedziała,że mam brać to i to...Wiem, że inni uważają,że tylko jedno w zupełności starczy;p a z tą luteiną to było tak, że lekarz przepisał mi zaraz po owulacji (miałam cykl ściśle obserwowany; wysoka prolaktyna i mniejsze prawdopodobieństwo w ogóle zajścia w ciążę - jestem i tak w szoku, że się udało), więc jak się okazało, że przechodzę owulację to "do działania' i luteina:) Luteina bardzo pomaga zagnieździć się zarodkowi.A potem już przyjmowałam dalej dla świętego spokoju;p teraz już mam z niej schodzić, no ale nie też od razu tak drastycznie:) Schodzę już też z kwasu foliowego,po prostu mam jeszcze w opakowaniu,to lekarz mówił, że spokojnie dokończyć... Kupiłam tę Pregnę Plus i nie powiem - drogi interes... prawie 50 zł za 30 tabletek://

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w roosmanie widzialam pregne plus za 4dyszki. ja bralam femibion 1 i pregna dha ale teraz chyba zmienie na mama dha bo jest tam duzo dha wlaipie a pregna ma tylko 100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nastijka95
Cześć dziewczyny :) U mnie 13+0 tc i lekarz powiedział, że na 90% chłopak :) rodzinie nie mówimy, dopóki drugi raz lekarz nie powie tego samego. Mąż przeszczęśliwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nastijka super, gratulacje:) ja juz bym chciala na 100% wiedziec,moze za 2 tygodnie sie dowiem:) moj tez chcial chlopaka,marzyl,zeby zaszczepic w nim pasje do pilki, no coz, damskei druzyny tez sa;))) teraz sie cieszy,ze dziewczynka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwszazabawka.pl Kontrastowe zabawki. Każda stworzona tak, aby od pierwszych chwil pomóc w stymulowaniu wzroku u maluszka, a to za sprawą biało czarnych kolorów, które są najbardziej rozpoznawalne. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi produktami na stronie pierwszazabawka.pl oraz na black&white baby stuff na fb i instagramie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej, ja bylam wczoraj na genetycznym 12 tydzien i 1 dzien, ale na usg wyszlo, mi 12 tydzien i 3dni wedlug CRL. lekarz powiedzial, ze jego zdaniem to dziewczynka i chyba potwierdzi to na polowkowym. Jestem w szoku, bo bylam pewna, ze to chlopak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nastijka95
Dzięki :) ja mam problem z imieniem bo mialam dla dziewczynki juz zarezerwowane a teraz muszę myśleć dla chłopca :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×