Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Fotelik

Polecane posty

Gość gość

Witam, mam pytanie odnośnie fotelika. Moja córka ma 3 lata, waży 18 kg a ubranka kupuję 110/116. W jej foteliku psują się pasy, niby trzymają ale w razie wypadku chyba mogą się rozpiąć. Fotelik ma opcję wymontowania pasów i przypinania pasem samochodowym. Przy jej "wymiarach" można już tak zrobić czy kupować nowy fotelik? Bo samych pasów nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jaki masz fotelik? do 18 kg czy 36? To zalezy od fotelika i od gabarytów dziecka. Sprobuj przymierzyć ten pas jak on leży jak dziecko jest w foteliku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fotelik do 36 kg, zagłówek ma regulowaną wysokość więc nie wyrosła z niego. Przy jej wadze, jeśli pas będzie przechodził prawidłowo można zdemontować pasy wewnętrzne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jeśli kupować nowy to jaki przedział, 15-36?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrym rozwiązaniem w przedziale wagowym 12-36 kg jest smart kid belt http://smartkidbelt.com/sklep/produkt/smart-kid-belt/ Jest to pas z klamrami, który idealnie dopasowuje pasy bezpieczeństwa do wymiarów dziecka tak by należycie przylegały na biodrach i w barach. Zdobył on wysokie noty w crash testach oraz posiada certyfikaty bezpieczeństwa i homologację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiki99
kamnow a który fotelik dokładnie polecasz z tej firmy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Westie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dennik
Widziałem kilka artykułów ostatnio o wspomnianym Smart Kid Belt i wypadł całkiem dobrze. Moim zdaniem to idealne rozwiązanie dla osób które nie mają własnego auta ale mają taki do dyspozycji jak jest potrzeba. Albo korzystają z aut na minuty. Taka osoba na pewno nie kupi fotelika. Dodatkową zaletą jest to, że pas można miec zawsze przy sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aliszkaa
my też używamy smart kid belt i jest ok. Niestety nie da się zauważyć jak producenci fotelików podchodzą do tematu tych pasów... Manipulują faktami i starają się zaszkodzić producentowi smart kid belt w bardzo żenujący sposób... na szczęście postawł filmik, który dobrze obnaża te nieuczciwe praktyki https://www.youtube.com/watch?v=Q8g4eoruO-c . Widzieliście już go ? Jak dla mnie wielkie brawa dla smart kid belt za stworzenie tego filmu i pokazanie wszytkiego takim jakim jest naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igamama45
U nas wprowadzili takie auta, które można sobie w mieście wypożyczyć. Czasami korzystamy z synkiem jak nam sie spieszy np do przedszkola. nie wyobrażam sobie taszczyć fotelika ze sobą i co potem z nim gnać do pracy. Smart Kid Belt idealnie nam się sprawdza w takich sytuacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polka788
Ale i w taksówce i na wakacjach. U nas np Smart Kid Belt kupiliśmy w sumie dla dziadków jak synka zabierają na weekend czy gdzieś na wycieczkę. już nie musze fotelika przekładać. Widac gołym okiem, że dziecko jest odpowiednio zapięte, pas dobrze przechodzi, bez obaw używam w sumie już ładnych parę miesięcy i u nas zamiast podkładki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jackowska80

Coraz więcej osób zachwala ten pas Smart Kid Belt, nawet w tv reklame widziałam. Zastanawiam sie nad kupnem , czytałam na temat pasa na stronce producenta, jakie ma certyfikaty, atesty, widziałam filmy na yt jak się zachowuje dziecko podczas wypadku zapięte właśnie tym pasem , a jak w foteliku. Robi wrażenie. Sama się zastanawiam nad kupnem pasa i chyba jednak zdecyduję si,e  . Warto poczytać https://pl-pl.facebook.com/smartkidbelt/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mocziczi

może dla starych dzieci ten pas okazjonalnie można użyć, ale ja osobiście wole fotelik. Moje pociechy w Transfomer XT jeźdzą, mają 5 i 7 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

No tak, 99zl za jakieś gowno to i na wódkę dla patolusow zostanie. Tyle jest warte bezpieczeństwo waszych dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Gość Gość napisał:

No tak, 99zl za jakieś gowno to i na wódkę dla patolusow zostanie. Tyle jest warte bezpieczeństwo waszych dzieci?

Masz jakieś twarde argumenty które przemawiają przeciw tym pasom, czy tak tylko piszesz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agunia
Dnia 11.04.2019 o 15:08, liwi napisał:

Masz jakieś twarde argumenty które przemawiają przeciw tym pasom, czy tak tylko piszesz? 

Najlepiej krytykować coś nie mając o tym zielonego pojęcia. Proszę się zaznajomić z informacjami zawartymi w tym artykule i wówczas proszę się wypowiedzieć w temacie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia44

Ja się nawet nie przejmuje takimi komentarzami, bo nie warto. Produkt ma atesty i  jest dopuszczony do użytkowania. To, że kosztuje 99zł  nie oznacza, że się do niczego nie nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

matkaprezesa.pl/2019/01/moja-odpowiedz-dla-smart-kid-belt.html

"

Mamy XXI wiek, w którym najwybitniejszy inżynierowie próbują zmajstrować coraz to nowsze bajery w autach, coraz to nowsze konstrukcje w fotelikach samochodowych tak aby iść z duchem czasu (co za tym idzie prędkością aut) i żeby śmiertelnych ofiar na drogach (na całym świecie) było jak najmniej. Zwłaszcza i przede wszystkim wśród dzieci. Aby zmniejszyć ewentualne skutki wypadków konstruowane są foteliki z dodatkową ochroną, które przechodzą często nawet najbardziej rygorystyczne testy bezpieczeństwa (jak w przypadku niektórych RWF test plus).

Dlaczego więc w tym temacie rodzice uznają, że cofanie się w pewnym technologicznym rozwoju jest bezpieczne i dobre dla ich dzieci? Czy dlatego, że to rozwiązanie jest tańsze? Czy naprawdę głównym priorytetem w tym temacie jest uniknięcie mandatu, czy jednak problem jest bardziej złożony i głównym celem powinno być zwiększenie szans na przeżycie dziecka w trakcie wypadku i rodzice powinni wiedzieć, że nie każdy fotelik na rynku, a także nie każde urządzenie podtrzymujące jest godne polecenia?

Pamiętajmy, że życie nasze dziecko ma tylko jedno."


Cały wpis warty uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też chwilę temu podpatrywałam co pisze ta pani ale nie wiem w zasadzie co o tym do końca myśleć. Ja posiadam taki adapter i mnie te wszystkie informacje na stronie producenta przekonały do zakupu https://smartkidbelt.com/pl/6-testy po prostu nie wydaje mi się żeby z powodzeniem można było sprzedawać coś dla dzieci i w dodatku ma je zabezpieczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a no tak Smart Kid Belt ot naprawdę świetne rozwiązanie, mamy ten pas. Konkurencja ich hejtuje bardzo ale kto pas zna ten wie, że to mega wynalazek.Warto zerknąć na stronę producenta i poczytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla starszego dziecka zamiast fotelika polecam, pas smartkidbelt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla naszego synka już używamy Smart Kid Belt, to taki pas podtrzymujący, na spokojnie zastępuje fotelik czy podkładkę, bezpieczny, łatwy w montazu. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2022 o 22:05, Wikta napisał:

Dla naszego synka już używamy Smart Kid Belt, to taki pas podtrzymujący, na spokojnie zastępuje fotelik czy podkładkę, bezpieczny, łatwy w montazu. Polecam

Nie jest bezpieczny w takim stopniu jak fotelik. Graliście życiem i zdrowiem syna, gratulacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×