Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czerwiec 2018

Polecane posty

Gość gość
A sama ciąża w sensie ruchów plamien itp nie jest inna wiec ciężarna się nie kapnie jeśli o to pytacie troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
troll a czy na zd ma wpływ od początku szybki wzrost bety do 10 tygodnia ponad normy, spotkałaś się z taką tezą czy nie ma to odzwierciedlenia na zespół downa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ogólnie zespół downa jest dość dobrze opisany na portalach medycznych i raczej nie ma błędów to możecie sobie poczytać. Sama ciężarna to się nie kapnie bo ciąża przebiega normalnie. Jest tez szereg dysfunkcji które są obecne już pod czas badanie usg np długość kończyn. Bardzo często znowu krótkie kończyny u płodów żeńskich mogą sugerować trunnera troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
troll znasz przypadki kobiet z zespołem downa napisz czy coś wskazywało od początku ciąży np. że będzie to dziecko z zespołem downa ,o tym w ogóle nikt nie mówi to jest temat tabu w społeczeństwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niegość
Cześć dziewczyny, co tam u Was? Ja na zwolnieniu bo mnie rozłożyło kompletnie. Jak się czujecie? Ja oprócz oczywiście choroby czuje się bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No z tym wzrostem bety tak jak pisałam może ale nie musi nie jest to pewny wyznacznik troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak naprawdę to ilość poronień ma tez swoje plusy bo organizm sam usuwa uszkodzone zarodki np z zespołem downa. Jeśli matka ma suprise przy porodzie w postaci zespołu downa to albo lekarz idiota ze żadnego znaku nie rozpoznał albo miała szczęście w nieszczęściu ze zespół słabo zaawansowany troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic nie będzie wskazywać ciężarnej na początku ciąży, że nosi dziecko z zespołem Downa, bo te ciążę rozwijają się identycznie jak ciąża ze zdrowym dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
troll a co myślisz o teście nifty ? czy jest on w ogóle refundowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego co wiem to nie jest refundowany kosztuje coś koło 2000 polega na wyodrębnieniu z krwi matki dna dziecka. Wiem ze wyniki są dość skuteczne powiem szczerze ze nie słyszałam o pomyłkach przy tym teście. Ale największa trafność i tak daje amniopunkcja tzn puki co bo te testy tez są stosunkowo nowe i nie było jeszcze nimi tyle badań co amnio. Ale ogólnie dobre opinie. Tylko pamiętajcie nie dajcie się zwariować bo jak nie macie wskazań to po co tez. To trochę tak jakbyście się badały np raz w roku na wszystkie markery nowotworowe a bo mogę zachorować Troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megulkaaa
Ja robiłam w pierwszej ciąży pappa i teraz też zamierzam. No ale ja 34 lata to myślę, że już warto. O nifty dobre opinie słyszałam. Tyle, że drogi. Plus taki w porównaniu do amniopunkcji, że nieinwazyjny, bo robiony z krwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiek wiekiem, ale np dwie koleżanki mojej mamy jakies 30 lat temu w wieku 23 i 24 lata urodziły dzieci z zespołem downa, tak więc to się nie zdarza tylko młodym osobom. a parę lat temu koleżanka z pracy mojej mamy 28 lat tez urodziła dziewczynkę z zespołem Downa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasne, że w każdym wieku można urodzić chore dziecko. Tym bardziej teraz, w czasach kiedy generalnie coraz słabsze organizmy mamy. Jednak z wiekiem ryzyko rośnie. A dostęp u nas do badań jest jaki jest... tzn. dostęp spoko, gorzej z refundacją. Nie każdego stać na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sama mam dwójkę znajomych, które urodziły dzieci z zespołem Downa. Plus taki, że wiedzieli o chorobie dzieci przed porodem, mogli jakoś tam się psychicznie przygotować (na ile to możliwe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
megulka w którym tygodniu idziesz na pappa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie wiem, zaplanuję z lekarzem. W pierwszej ciąży robiłam jakoś w 13. Pewnie na najbliższej wizycie zaplanujemy termin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
megulkaaa a w jakim wieku są te znajome co urodziły dzieci z zespołem downa ? dowiedziały się na usg czy były jakieś symptomy wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedna znajoma w moim wieku, druga 28 lat. Dowiedziały się na usg i miały amniopunkcje. Nie wiem nic o tym, by miały symptomy wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
megulka a to były ich pierwsze czy kolejne dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna010102
Ja testy pappa robilam w każdej ciąży i teraz też zamierzam. Dziś będe na wizycie ustalała dokładny termin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez ide w 12 tygodniu i 1 dniu :) (ale ja na maj)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli macie nieregularne cykle albo pewność późnej owulacji lub cykle 30 w zwyz to nie idzie wcześniej jak skończony 12 bo z usg dziecko będzie młodsze wtedy nie wszystko ładnie wyjdzie na usg a i w papa mogą być głupoty troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No u mnie była późna owu, ale ja jestem w stanie określić z dokładnością +/- 2 dni dzień owulacji ;) I dlatego u mnie jest różnica tygodniowa w terminach z om i usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak mam z OM i z usg ten sam termin, zreszta wiem kiedy mam owulke, bo mi zawsz brzuch rozrywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
megulkaa a cykle miałas 28 dniowe? w którym tc jesteś teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×