Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czerwiec 2018

Polecane posty

Gość gość
Ja mam termin na 4 maja i tez jestem w 15 dlatego sie zdziwilam ze Justyna pisze ze w 11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna010102
Ostatnia miesiączkę miałam 26.08. Termin mam na 2.06. Przeskoczyla mi cyferka . Sorki za zamieszanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli to ten sam lekarz to zrezygnuj na prawdę bez sensu. Przecież wszystkie ważne parametry na plenatarnym i tak się robi w 2d fałdy karkowe obecność kości nosowej długość kończyn rozszczep podniebienia itp dodatkowo masz robione przepływy ocenepepowony ilo naczyniowa i wstępna lokalizacje łożyska. W zasadzie na 3D czy 4d to przełączają tylko poto żeby sobie przyszła mamusia dzidziusia zobaczyła i tyle ale badanie musi być w 2d bo na 3D nie widać kości. Czy ty robisz to prywatnie? Bo jeśli tak to ewidentie chce cię zdoic Troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trollu....... Będąc na usg w 10tc można dowiedzieć się już coś na temat zdrowia dziecka? Coś już zbadać? Czy raczej za wcześnie na konkrety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście ze można ale w sensie czy są np wszystkie raczki paluszki itp oraz czy dziecko ma proporcje w sensie tych do wieku dopuszczalne różnice to tak do półtora tyg w sensie obwodów głowa brzuch np. Ale fałdów karkowych jeszcze nie zmierzysz kości nosowej jeszcze nie będzie półkule mózgowe jeszcze nie będą widoczne może jakieś zarysy ale nie do badania. Zalążków łożyska jeszcze nie widać z pępowina pod względem naczyń to tez tak różnie. A co ty dokładnie byś chciała wiedzieć po tym badaniu w 10 tyg Troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pytałam z ciekawości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowiulka
Troll: właśnie na NFZ mam wizyty i prenatalne też. No nic pójdę 28.11 ma wizytę to zapytam, czy usg jest konieczne tego dnia. Dziękuję za radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćluśka
Cześć Dziewczyny. Byłam w sobotę u lekarza pierwszy raz, usg mam w środę rano. Mi już przeszły mdłości. Tak, jak w pierwszej ciąży trwały tylko 2 tygodnie. Została senność ale staram się spać razem z synem podczas jego drzemki. No i wcześnie chodzę spać bo przed 22 tak, jak on :) I tak mi się przypomniało - jest tu ktoś z konfliktem serologicznym? U nas jest i po pierwszym porodzie dostałam immunoglobulinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pytanie do trolla- jaki powinien być przyrost bety hcg co 48h jeżeli osiągnie ona wartość 20000 - majówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma odpowiednika co do osiągniętej wartości tylko do tygodni. Beta hcg pomaga w utrzymaniu ciąży za niewykształci się łożysko. Średnio do 9 tyg te przyrosty powinny się podwajać. Natomiast po 9 tyg zaczyna wykształcać się łożysko między 12 a 14 tyg w pełni przejmuje funkcje utrzymania ciąży. Generalnie po 9 tyg nikt już się beta nie przejmuje chyba ze dalej rośnie jak szalona bo to może być wówczas zasniad. Generalnie po tym 9 to beta w miarę trzyma poziom wzrasta tez ale już nie az tak przyrosty są już mniejsze i tak ma być. Czemu pytasz? Troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam drogie Panie! Możecie mówić, że to spam, bo tak to często bywa, kiedy ktoś mówi o realnej zmianie życia. Ale chcę Was przekonać, że można. Listopad kojarzy się często ze zmianą opon, a ja chciałabym, żeby chętne i chętni pozbyli się opon, które ciążą od lat. I to na naszym ciele! Także, drogie Mamy, może Wy, albo Wasi mężowie, chcielibyście coś zmienić, a nie wiecie od której strony zacząć. Polecam więc sprawdzonego trenera i dietetyka. www.igortreneronline.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pytanie do trolla szybki wzrost beta hcg do 9 tygodnia świadczyć może o pustym jaju płodowym a także jakiś wadach dziecka - jakich? rozwijń to -pytam teoretycznie bo mnie to ciekawi - lipcówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wysoka beta to też bliźniaki, ale pytam o inne warianty - lipcówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wady to przede wszystkim zasniad i trisomie choć nie zawsze. Dlatego w teście papa bada się wolne hcg zarówno alfa jak i beta. Puste jajo (kontrowersyjne stwierdzenie rozpisałam się na ten temat wcześniej) tu nie chodzi o przyrosty szybkie bety a ogólnie o jej przyrosty po mimo braku zarodka. Skoro jesteś lipcowka to rozumiem ze jesteś jeszcze na etapie diagnozy ciąży. Skoro pytasz to znaczy ze coś ci się nie podoba w wynikach czy czysto orientacyjnie? Troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli hcg podwaja się do 300% w ciągu 48 h to jest to jeszcze norma tak na marginesie Troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie podwaja a podnosi Troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
troll a napisz coś o wolnej becie hcg? kiedy można ją zrobić? majówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
troll a napisz jakieś ciekawostki o beta hcg, wolnej, przyrostach a ich zależnościach i zd- pytam teoretycznie - jestem przed badaniami testu pappa i wolnej bety - majówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pytałam czysto teoretycznie- lipcówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EwelinaEwelina
Bedziecie robic testy PAPPa? Jezeli usg prenatalne wyszloby ok, to również wykonujecie ten test?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja robie i usg genetyczne i pappa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wolne hcg badasz pod czas plenatarnych za pomocą testu papa. A dlaczego? Tak właściwie to tego nie wie nikt. Fakt ze przy trisomii zawsze jest wysoka ALE nie tylko nie ustalono innych opcji dlaczego również podnosi się hcg nawet jak nie ma trisomii z tej racji jakby badanie jest o doope roztrzaskać. Są dedukcje ze może podnosi się tez na skutek ogólnie jakis tam mutacji jakiś tam genów bądź chorobgenetyczbych które mogą się w ogóle nie ujawnić przez całe życie ale puki co są to wróżenia z fusów. Badania plenatarne nieinwazyjne czyli testy papa które już wyjaśniłam i usg genetyczne hmm no właśnie. Otóż to usg nie jest niczym innym jak zwykle usg po prostu lekarz dokładnie ogląda dziecko i robi mu pomiary czyli każdy zwykły ginekolog który ma usg w miarę dobre może zrobić to badanie tak na prawdę bo pomiary i tak są w 2d. Jedyne co to oni maja jakieś tam te swoje programy które obliczają ci prawdopodobieństwa ale tak na prawdę to jeśli wiesz ile masz lat ile ur dzieci ile było poronień porodów przedwczesnych chorób w rodzinie itp to prawdopodobieństwo obliczysz sobie sama. Troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czemu pytacie o takie rzeczy trolla a nie lekarza lub nie szukacie w necie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość majówka
troll a co może zaniepokoić i dac do myślenia kobiecie ze może urodzić dziecko z zespołem downa? jakie masz wiedze na ten temat trollu jeżeli chodzi o zespół downa ? test pappa to statystyka ale czy na pewno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Plenatarne zrobiły się teraz modne ale tak na prawdę to chodzi tu o biznes. Bo nawet przy opiece na NFZ przysługują ci trzy usg właśnie w takich terminach co pierwsze drugie i trzecie plenatarne i oni badają dokładnie to samo co na plenatarnych. Biznes to również dla przychodni które maja umowę bo NFZ ładnie im za to płaci. Co do tej bety jeszcze to ogólnie ma za zadanie podtrzymanie ciąży na początku. Duże przyrosty przy ciążach mnogich No bo wiadomo więcej do utrzymania przy zasniadach i trisomiach. Niskie przyrosty pozamaciczna biochemiczna i inne odchylenia prowadzące do poronienia i w sumie to tyle. Generalnie badania na hcg są stosunkowo nowe i jeszcze nie znają dokładnie wszystkich jej funkcji i zależności do danych przypadków. Od lat wiadomo i sprawdzono ze jej obecność pojawia się najpierw w krwi po tem moczu i na jej podstawie można zdiagnozować ciąże. Co do jej obecności przy rakach spraw kobiecych albo jąder to raz się pojawia a dziesięć nie. Ogólnie beta hcg jest tez traktowana jako marker nowotworowy ale nowotwory nie diagnozuje się tylko i wyłącznie w oparciu o jej pojawienie. No to w sumie tyle Troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pytamy trolla bo troll ma duzą wiedze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EwelinaEwelina
Wlasnie tez sie zastanawiam. Mam 23 lata, jedna ciaze za soba, zero poronien. W rodzinie mojej i meza nie bylo zadnych przypadkow chorob. W pierwszej ciazy nie robilam nic poza usg. W ogole nie wiedzialam o istnieniu innych testow. Teraz sie jedynie zastanawiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
troll napisz jakieś ciekawostki jeżeli chodzi o trisomie w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
troll ponawiam pytanie napisz co wiesz o zespole downa ? kiedy coś powinno zaniepokoić ciężarną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No zespół downa na 100% to tylko amniopunkcja. Natomiast jeśli jest zaawansowany to już pod czas 3 czy 4 d zobaczysz zmieniona buzie dziecka. Natomiast pierwszym i zawsze stosowanym badaniem to są te faudy karkowe badane między 11 a 13 tyg norm ci teraz nie podam bo nie pamietam ogólnie od 2,5 proponują ci dalsza diagnozę ale z przypadków co ja znam potwierdzone zespoły były przy fałdach 5-7. Ogólnie zespół downa jest najłatwiejszy do zdiagnozowania na etapie ciąży ale pomyłek i tak jest ze hoho Troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×