Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćggg111

córka mówi do mnie "proszę pani"

Polecane posty

Gość gośćggg111

Moja córeczka, 3,3l, od wrzesnia poszla do przedszkola. Dzis gdy cos ode mnie chciała to wołała mnie " proszę pani". Wiem ze panie w przedszkolu tego uczą. Nigdy nawet mi nie przeszło przez mysl ze corka nie odróżnia kim jest mama a kim jest pani. Czy waszym dzieciom tez się tak zdarzało w tym.wieku? Gdy jej mówiłam ze jestem jej mamą a nie panią, to mowila prosze mamo,zamiast prosze pani. Czy to normalne? Miewamy z nią różne problemy i jestem juz troche przewrażliwiona, nie potrafię obiektywnie ocenić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spoko przejdzie,moje sie zglaszaly przy stole w domu po dokladke,tez im sie wyrywalo,prosze pani,z rozpedu przenosza klimat przedszkola do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carycka
Lepsze to niz ' prosze Pana' ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie. Mój synek tak do mnie nie mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za odpowiedzi. Właśnie nie chodzi o to ze jej się wyrywa tylko ze nie jestem w takim razie pewna czy ona rozumie różnicę ze jest mama i są panie, jako nieznajome osoby. Wydaje mi sie ze w przedszkolu uczą ją, ze jak cos chce to ma powiedziec proszę pani, albo tak mówi bo dzieci mówią. Niby pierdoła, ale się martwię ze ona chyba tego nie rozróżnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dzis do taty mówiła"proszę pana",:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skąd ma wiedzieć kto jest jej tatą.... to tylko Ty wiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proszę mamo to akurat ładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może często podrzucasz dziecko do babć cioć itp wiec ma zachwiane wiezy rodzinne stad ci ,,paniuje"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może spróbuj jej wytłumaczyć do kogo się mówi pan/pani i w jakich sytuacjach. Możesz używać zdjecia rodzinne albo książki czy czasopisma. Przejdzie jej ale nie zaboli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale czy wasze 3 latki tez tak mówiły? Tzn nie do tej osoby co trzeba mówiły mamo /tato/ ciociu/ pani itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam trojke dzieci nigdy się to nie zdarzyło ani tez nie słyszałam o takich przypadkach. Przypatrz się waszym kontaktom może tu jest jakiś problem. Może za mało czasu jej poświęcasz albo często podrzucasz jak ktoś sugerował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak, moja córka się ze mną tak droczyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Corka od 2,5r zycia chodzi do żłobka, teraz ma 3 lata i chodzi do przedszkola od września. Może faktycznie za Malo czasu z nią jestem. Mam 12h dyżury dzień i noc, do tego ważny egzamin niedługo i w każdym momencie sue uczę a corka w tym Czasie bawi się z tata w drugim pokoju. Może jej się spodobał ta formuła"proszę pani"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie panikowalabym. Moim zdaniem to z rozpędu. Najpierw powie, a potem myśli. Mój 5latek potrafi zawołać do mnie tato, albo babciu, jeśli z kimś spędził ostatnie kilka godzin8. Proszę pani na początku przedszkola tez się zdarzało. Teraz sam się już szybko orientuje, gdy siebie usłyszy i się śmieje. A jak się nie zorientuje, to odpowiadam grubszym głosem (udając męża) "tak synku " albo za babcię tak wnusiu i obracamy to w żart. A syn na pewno odróżnia i spędza że mną dużo czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pracuje w klasach I-III i dzieci mowia do mnie czasami "mamo" :-) po prostu z rozpedu, spedzamy codziennie kilka godzin razem, wiec czasami sie zdarzy. Takze kochana autorko nie stresuj sie tym, minie jej to:-) martwilabym sie jakby mowila "ej ty"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To kiedy autorko masz czas dla córki bi z twojej wypowiedzi wnioskuje ze wcale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×