Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość frezjyjka

frezje - uprawa

Polecane posty

Gość frezjyjka

Czy ktoś próbował uprawiać frezje? Kupiłam cebulki i posadziłam w domu. ale tylko z jednej wyglada an to że zakwitną kwiaty. Reszta cebulek puściła bardzo długie liście. Czy one jeszcze zakwitną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no pewnie nie martw sie, one tak wygladaja. Najpierw dlugasne liscie dopiero kwiat. Proponuje podepszec drabinka bo im dluzze liscie beda tym trudniej utrzymac je w pionie i beda sie łamac. Moje cebulki dopiero zaczynaja puszczac troche za pozno wysadzilam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko:) zasadziłam cebulki, ale nie tak głęboko jak było napisane, tylko na mniej więcej 4 cm(niektóre cebule miały już kiełki) bo te 8 wydało mi się jakoś za dużo.... ale...no właśnie....zastanawiam się, czy nie wsadziłam za dużo cebul w jednej doniczce (zalecana odległość 10 cm, a ja w doniczkach o średnicy ok 15 cm posadziłam po 5-6 cebul) czy frezje mocno się rozrastają, czy raczej zachowują się jak żonkile? i za jaki czas mogę spodziewać się zazielenienia nad powierzchnią ziemi:)? pozdrawiam oszołomiona zapachem frezji ulotna....:)🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina_
Ja tez jestem jedną z Was. Uwielbiam zapach frezji, jest zniewlający. Kupiłam na allegro cebulki i własnie posadziłam. Czy znacie jakieś perfumy o zapachu frezji?. Napisze jak zaczną sie zielenic. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malina wiesz u mnie apetyt rośnie w miarę jedzenia... miałam 15 cebulek białych podwójnych (moje ulubione:) ) jedna cebulka mi niestety nie wybiła, ale 14 jest już na wierzchu:) jak będę miała okazję, to zrobię fotki i może uda mi sie je tutaj wkleić. zamierzam kupić jeszcze mix kolorowych cebulek, wiem, że to już troszkę późno na sadzenie...ale co tam! wysadzę je do skrzynek na balkonie, a jak już zakwitną, to ich zapach będzie dla mnie największą nagrodą:) frezje to moje ulubione kwiaty, a pachną....niesamowicie...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niektóre moje frezyjki maja już około 20 cm:) a niektóre są o połowę niższe...dziwne, bo sadzone były w tym samym czasie, mają identycznę ziemię i stoją na tym samym oknie... pozdrawiam:) (chyba piszę sama do siebie, ale nic to;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina_
Spoko,spoko ULOTNA CHWILO zaglądam tu systematycznie ,ale ja nic nie pisze bo mije fryzeryjki jeszcze nie wyszły z ziemi. Napisz mi prosze ile trzeba czekać na pierwsze listeczki od wysadzenia. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinko.........nie zapisałam sobie tego na karteczce w doniczce-gapa ze nie;), ale patrząc na moje wpisy na tym topiku wychodzi na to, że zakiełkowały mi po tygodniu:) patrząc na daty Twoich wpisów...to już 2 tygodnie i nic:(? coś strasznie długo się przebijają... a jak głęboko je posadziłaś? bo coś tu jest chyba nie tak....i czy cebule miały może kiełki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina_
BENEK195 u niego kupiłam frezje.Ale te cebulki nie miły kiełków i tez zaczynam sie martwic , bo chyba oszaleje jak nie wyjdą. Pozdrawiam Cie ulotna chwilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinko, widzisz, dobrze, że zapytałam, bo chciałam dzisiaj dokupić cebulki(właśnie u tego sprzedawcy:O) i miały byc jeszcze mieczyki...ehhhh część moich cebul miała kiełki ...może dlatego tak szybko wybiły? nie martw się-czytałam niedawno na jakimś forum ogrodniczym, że komuś wybiły dopiero po 5 tygodniach-więc szanse jeszcze są:) a może (chociaż nie wiem, czy to dobry pomysł) \"pogrzeb\" delikatnie w ziemi i sprawdź co się dzieje z cebulami. pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina_
:D:D:D Widzisz ulotna chwilo, własnie ten zabieg grzebania w ziemi, przeprowadziłam dzis rano. Natrafiłam na jedną cebulke i cos tam wychodzi z niej ale bałam sie grzebac dalej ,zeby nie naruszyc i cos nie zepsuc. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmijagrodzka
Podlać mocno i nasłoneczny parapet postawić /rada osoby nie majacej pojecia o hodowli frezyjek:-P/ Taki mam instynkt, cóz poczać... :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Malinko :) Dokupiłam w końcu troszkę frezyjek (mix podwójnych kolorowych) W sobotę przygotuję ziemię i nie pozostanie mi nic innego jak cierpliwie czekać na listonosza:) Pytałaś wcześniej o kosmetyki o zapachu frezji, znalazłam coś przypadkiem:) http://www.allegro.pl/item183020443_spraye_do_ciala_50ml_hit_w_usa_frezja.html żmija.............coś mi się wydaje, że ten Twój instynkt to wiedza tajemna czerpana z gogli :P pozrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To moje frezyjki- w końcu udało mi się dorwać aparat i zrzucić fotki na kompa:D Wychodzimy z ziemi:) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bf1b076c3226cb7f.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0966a3fb943f0f68.html A tutaj już późniejsza faza-zdjęcia z dzisiaj:) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/63ba7757a23c89bb.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/23c1dd79004d23a8.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1a170800afcbd3c1.html Miłego dzionka🌻 ps. prawda, że ładne:D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina_
Witaj ULOTNA CHWILO ! Cudne te Twoje frezusie. moje jeszcze nie wychodzą ,zagrzebałam tam do srodka jeszcze dzis i powiem Ci ,że jedne już mają takie centymetrowe pedy, a inne nie ruszyły w ogóle. Jak tylko sie cos pojawi nad ziemią to napewno wysle fote. Czekam cierpliwie i mam nadzieje, że Twoje kwitnące jeszcze zobacze. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żmijagrodzka
Ulotna -NIE NIE NIE!!! To nieprawda! To instynkt w czystej postaci! czysta logika, skoro cebule tulipanów się pędzi i to przyspiesza kwitnienie to podobnie może być z innymi cebulkami. ŻAdnych googli nie uprawiałam w tej materii:-P:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Malinko :) Daj im jeszcze troszkę czasu, wiem, że najgorsze jest to niecierpliwe czekanie, ale tego nie przeskoczysz niestety, ja też codziennie przyglądałam się ziemi w doniczkach (oczywiście w myśl zasady \"pańskie oko konia tuczy ;) )no i w końcu przyniosło to rezultaty :D Z resztą...teraz robie to samo, na razie doniczki trzymam w domku, ale jak jest ładne słońce tak jak dzisiaj to wystawiam je na balkon. Mam nadzieję, że w końcu zobaczę też i Twoje roślinki:) Nigdzie nie mogę doczytać ile kwiatów wyda jedna cebula, bardzo mnie to zastanawia, może wiesz? zmijagrodzka...........a Ty z jakiego grodu tu przypełzłaś;) :D? cóż...powiem Ci w tajemnicy, że to nie żadne pędzenie-frezje po prostu mają bardzo krótki okres wegetacji-taka ich natura :P pozdrawiam miluchno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żmijagrodzka
Ulotna -jakie pędzenie!!!? Chdziło mi o to że odrobina wody cebulowym przed wypuszczeniem liści -nie zaszkodzi:-P a raczej to że nawet wskazane...:) Dla Ciebie 👄 ;) hhehehe:-D p.s. -śliczne te Twoje liścioszki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żmijagrodzka
nie cebulowym tylko CEBULOM:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie żmija.....jakie pędzenie?! przecież to Ty tutaj mówiłaś o pędzeniu...mam nadzieję, że nie chodziło Ci tutaj o pędzenie...np. do ubikacji :D hehehehe :P cieszę się, że moja hodowla wzbudza podziw i uznanie ;) :D kolorowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina_
Witaj! naseszcie wyszły., jestem normalnie strasznie zadowolona. jak sie wyklują jeszcze bardzej to zrobie zdjęcie. pozdrawiam. a jak Twoje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Malinko:) Moje frezyjki sobie rosną...jedne mniej , drugie bardziej, sa już większe niż na ostatnich zdjęciach, jest też już jedna cebulka przybyszowa, która wypuściła listki :)ale nadal nie mają pędów kwiatowych na kilku liściach zauważyłam jasne przebarwienia-nie wiem, czy to od nadmiaru światła, czy może coś innego im zaszkodziło posadziłam też kolorowe (kilka dni temu), ale cebule nie były takie okazałe jak te moje pierwsze, więc się obawiam, czy mi wybiją dlatego posadziłam je dość gęsto-jak wzejdą to rozsadzę:) no i nadal nie wiem, czy z jednej cebulki będzie tylko jeden kwiatek😭 pozdrawiam serdecznie i zmykam na voyage:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
posadzilam dzisiaj pierwszy raz frezje do donniczki.wsadzilam cebulki 5 cm pod ziemia licząc od korzeni ktorych jeszcze nie ma,a 2cm od góry.podlalam (malo) ,przykrylam folią zeby nie wyschły cebulki.donniczke postawilam na parapet.Ziemię ogrodowa(uniwersalną )pomieszalam ze żwiram.Czy wszystko dobrze zrobiłam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina_
KATA26 napewno wszystko dobrze . Teraz bądz wytrwała i czekaj. pozdrawiam. ULOTNA wyslij jakies foty jak u Ciebie. Do usłyszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka1233
czy ktoś hoduje z was nasturcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×