Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość frezjyjka

frezje - uprawa

Polecane posty

Malina---------------> ale masz fajne przedszkolaczki:) - moje to już gimnazjum pełna gębą;) :D.Zrobiłam im fotki, ale jak zwykle aparat gdzie indziej i kable gdzie indziej...więc pewnie potrwa to kilka dni zanim je zdołam zrzucić na kompa i wkleić na topik. pozdarwiam , miłego wieczorku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień Doberek Po około dwóch tygodniach po wysadzeniu drugiej partii cebulek wykiełkowały mi zaledwie dwie...normalnie załamka😭...nie ma to jak tańsze cebuli zakupione na Allegro... jednak warto zainwestować w droższe porządne cebule(mam nauczkę na przyszłość) moje pierwsze frezyjki mają już od 30 do 43 cm:), ale pędy kwiatowe się jeszcze nie pokazały pozdrawiam Malina a jak tam Twoje kwiatuszki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
normalnie chyba zrobię imrezkę-trzecia frezusia na wierzchu niezły rezultat nie ma co...jedna na dziesięć:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mam problem.posadzilam ok 2 tygodni temu cebulki suche i nic zadnych jeszcze korzonków nie ma.co mam robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kata.... skarbie, a skąd Ty wiesz, że nie mają jeszcze korzonków? grzebałaś w ziemi, czy pomyliłaś kiełki z korzonkami:)? nie stresuj się - u mnie też druga partia cebulek dopiero się wykluwa(a siedzą w ziemi już ponad dwa tygodnie) pierwsze cebule wystartowały mi po tygodniu, a te tkwią w ziemi jak zaczarowane i ruszyć się nie chcą[ beksa] pozdrawiam i cierpliwości życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina_
Witam! nawet nie chce mi sie nic pisać , bo u mnie dalej nic sie nie dzeje poza tymi czterema co wyszły( ulotna! NA 20!!!!!!!) . Ale to jest to co mówiłas, połakomiłam sie na tańsze cebulki no i mam rezultat.No trudno pozostaje nam z Kate czekać cierpliwie i podziwiac Twoje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki:-) wklejam moje szkraby (tak wyglądają po ponad dwóch tygodniach od posadzenia) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/15f94176cd6e3aed.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ee325b5bc4941ca0.html a poniżej moje pierwsze frezje w zaawansowanym stadium rozwoju:-D http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/424b460decd183ac.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3588a034b826c79d.html pozdrawiam miluchno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha...malina na pocieszenie Ci powiem, że mi na dzień dzisiejszy wybiły zaledwie cztery z 35- zgroza :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie znowu się ruszyło:D razem \"już\" 10 cebulek mi wystartowało...ehhh..a gdzie pozostałe😭? ale tu pusto....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina_
ulotna!!! prosze nawet mnie nie denerwuj, ja mam tylko te cztery i mnie juz szlag trafia z tym czekaniem na reszte, a coi dopiero na kwiat!!!! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malina nie zapominaj, że złość piękności szkodzi, więc po co Ci to ;) ? aha...wyrzuciłam je znowu na balkon i opalikowałam patyczkami do szaszłyków (po tym jak kilka dni temu silny wiatr mi je powyginał cholery już nie chcą stać prosto) 😭 pozdrawiam i cierpliwości życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj wykiełkowała mi kolejna cebulka tak sobie pomyślałam, że poczekam do końca tygodnia i napisze do tego gościa co mi je sprzedał....ciekawe jak zareaguje jak mu powiem, że 1/3 cebul była do dupy :O aha...malina, a te Twoje frezje wystawiasz na słoneczko?bo ja od rana przestawiam doniczki tak, żeby cały czas padało na nie światło(chyba mam lekkiego bzika na tym punkcie:D ) pozdrawiam ehhh...znowu piszę sama do siebie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frezjonetka
Hej! czytam Was po cichutku i też hoduję frezyjki...:) Kupiłam 3 tyg. temu cebulki -sztuk5, wszystkie wystartowały! Małe sa chabazie strasznie, nie chcę zapeszyć:-P Niestety nie mam aparatu ale chętnie oglądam wasze fotki.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina_
Witaj Ulotna Chwilo! wystawiam na słoneczko i tez mam takiego bzika jak Ty:D na noc chowam i tylko w ciągu dnia nie przestawiam ich w miejsca gdze dochodzi słoneczko bo nie mam takiej mozliwosci , poniewaz jestem w tym czasie w pracy. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina_
I jeszcze jedno, nie piszesz sama do siebie , bo ja tu jestem codziennie tylko nieraz nie mam siły pisac i nie ma o czym, bo moje frezje są leniwe i nie biorą sie do życia:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzę, że jest nas więcej;) malina.....może spróbuj raz w tygodniu podlewać je nawozem? moje maluchy jakoś się gramolą ku górze(dzisiaj znowu dwa nowe kiełki), ale za to u tych większych panuje totalny zastój :O pozdrawiam miluchno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina_
Witam! Ulotna mam pytanie, czy Twoje cebulki tez miały taki podłuzny kształt i składały sie tak jakby z dwóch cebulek? Bo rozumiesz, zrobiłam cos strasznego, wywaliłam tą ziemie z tymi cebulkami co nie chciały wychodzic(mam dwie doniczki i z jednej wyszły a z drugiej nie) i sie okazało ,ze te cebule są ugnite ceculki od spodu . wsadziłam to ponownie ale nie wiem czy cos z tego bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malina.....moje cebule wyglądały mniej więcej tak: (link do innego forum-mam nadzieję, że nikt mi za to głowy nie urwie;) ) http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,638,57370809,57370809,1.html ale nie wszystkie były takie duże i okazałe nie bardzo wiem co masz na myśli mówiąc, że cebule składały się jakby z dwóch....rebus dla mnie;) a co do wsadzenia ponownie tych wyciągnietych z ziemi frezji, to z przykrością muszę Ci powiedzieć, że skoro cebulki są nadgnite, to nic już z nich nie będzie niestety... (też dłubałam u siebie w ziemi i też natrafiłam na takie miękkie zgniłki) miałam poczekać z tym do piątku, ale nie wytrzymałam i napisałam do tego gościa z Allegro w sprawie cebul (kupiłam u niego nie tylko frezje i inne cebule też mi nie wystartowały) na razie zero odzewu...zobaczymy może raczy w końcu odpowiedzieć na mojego maila....ehhhh pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja też już od jakiegoś czasu uprawiam frezje.Niedawno zauważyłam pierwszy pęd kwiatowy. Potem jak się przyjrzałam dokładnie to zauważyłam że jest ich całkiem sporo. Wyglądają bardzo fajnie. Ciesze się. Musze je tylko jakoś popodpierać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień Dobry Dziewczynki:) Malinko...muszę Ci powiedzieć, że pan od cebul nawet nie raczył mi odpisać na maila...:O maluchy rosną , zastanawiam się nad przeniesieniem ich do gruntu i chyba tak zrobię duże frezje nadal stoją w miejscu, ani nowych liści, ani pędów kwiatowych normalnie załamka... Pytanie do ASI.........po jakim czasie Twoje frezje wypuściły pędy kwiatowe? Acha...i jeszcze jedno- jeśli masz taką możliwość to pochwal się swoimi roślinkami:) pozdrawiam miluchno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mineto juz 3 tygodnie i nic cebulki jak leza tak leza nic nie wykielkowalo co mam zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina_
Witam Was! Widzie, ze jest nas coraz wiecej i ciesze sie z tego. Ulotna ja tez napisze mila do tego faceta i nawytykam mu! pozdrawiam wszystkich i niech Wam rosną Wasze pociechy, mi to raczej nie jest dane:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość walet karo
Dziewczyny, radzę napisać że po 2 czy trzech tygodnich nic nie wychodziło z ziemi i pogrzebałyście (zwłaszcza TY malina) i okazuje się zę cebulki są pognite. Napisz ile sztuk na ile zakupionych. Zarządaj zwrotu gotówki lub cebul, no, innych kwiatów. "Wierząc, że Pańska profesjonalna działalnośc prowadzona na allegro ma na celu zapewnienie satysfakcji kupującym i oczywiście czyni pana odpowiedzialnym za towar który Pan sprzedaje -proszę uoprzejmie o zwrot gotówki za ...(tu wpisujesz liczbę zgniłych cebul), w kwocie ...zł., na adres wysyłki, lub propozycję wysłania w zamian takiej samej ilości cebul innych kwiatów. Oczekuję na maila z wybraną przez pana formą rozliczenia się ze mną za trefny zakup. Rekompensata moich strat (wynikłych z wysłania mi zgniłych cebul), z pewnościę pozwoli panu uniknąć otrzymania negatywnego komentarza. Proszę o podjęcie decyzji i odpowiedź mailowa, byłabym zadowolona z polubownego rozwiązania sprawy. Naturalnie oczekuję że wysyłka odbędzie się na PANA KOSZT." Pozdrawiam - ................... I jak, skorzysta któraś???????????:-D Pozdrawiam, i niech wam rosną, chrlaczki jedne!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
water caro...mi się już nie chce drzeć kotów z tym gościem... a taki milutki był jak ze mną rozmawiał przez telefon...a taki szajs sprzedaje.... kata26...pogrzeb delikatnie w ziemi i zobacz co się dzieje z cebulami malinka.....wrzuć fotkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Milosniczki frezji🖐️ Ja, podobnie jak Wy, uwielbiam te kwiaty:). Nawet wiazanke slubna mialam \"frezjowa\". Przykro mi, ze Wasze hodowle nie wygladaja Tak, jak sobie zyczylyscie:O Z drugiej strony ciesze sie, ze do Was zajrzalam, bo wlasnie jutro mialam zamowic wieksza ilosc cebulek, u goscia, u ktorego kupowala Malina. Zycze sukcesow hodowlanych i pozdrawiam🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limonka u mnie nie jest aż tak źle:) pierwsza partia wydaje się ok, tylko z drugą są problemy hodowlane(te drugie cebule kupiłam na Allegro u niejakiego \"Gremlina\", właśnie sprawdziłam i widzę, że ten pan już nic nie sprzedaje...a odpowiedzi na mojego maila jak nie było, tak nie ma.... pierwsze kupiłam już dokładnie nie pamietam, ale chyba w Castoramie(po tygodniu wybiły mi wszystkie , prócz jednej)więc chyba lepiej kupić droższe cebule w normalnym sklepie, niż nie wiadomo co na aukcji pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina_
Witam! Walter karo- dzieki wielkie za podpowiedz .Ja juz napisałam maila i czekam na odpowiedz. Tym czasem pospiesze do ogrodniczego i zakupie jeszcze troche cebukek i zobaczymy co z tego bedze ,a na allegro napewno już takich zakupów robic nie będe. Ulotna a zdjęc nawet nie ma co pokazywac bo wstyd!!! Ale z utęsknieniem czekam na Twoje foty kwitnących frezyjek . Pozdrawiam.:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny🖐️ A czy myslicie, ze jezeli teraz kupie i wsadze cebulki, mam jeszcze jakas szanse doczekac sie \"prywatnego\" kwiatka frezji???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malina....ciekawi mnie czy Twój dostawca cebul poczuje się do rekompensaty...oby:) limonka.....frezje powinno sie sadzić w okresach III-V , IX-XII kwitną od VI -IX (tak wyczytałam na opakowaniu), więc jeszcze zdążysz posadzić:) acha... i jeszcze kilka wskazówek -lubią słońce, rozstaw cebul 10cm (ja sadziłam na 5cm), głębokość sadzenia 8cm(sadziłam na 4-5 żeby szybciej wybiły :) ), wysokość kwiatków/liści 25-35 (moje niektóre mają ponad 40 cm), koniecznie trzeba je podwiązać jak listki będą już większe, bo są bardzo delikatne i się wyginają na wszystkie strony i mogą się połamać. udanej zabawy w ogrodnika:) pozdrawiam miluchno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×