Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość frezjyjka

frezje - uprawa

Polecane posty

Gość .Kiwi.
mam pytanie, poniewaz moja mam ama frezje np. zasadzila je w doniczki pieknie wyrosly i przesadzila do ogrogka, ale niestety pokazaly sie przymrozki i frezje lekko podmarzly i teraz lekko pozółkły, czy mozna je jakos odratowac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiwi...ciężka sprawa z tym pytaniem....moje tez jakby zwiotczały i zrobiły się lekko żółte(ale tylko niektóre listki) może to od nadmiaru słońca...chociaż...w sumie jest napisane, że frezje lubią miejsca nasłonecznione, więc nie wiem czemu tak się dzieje...mam nadzieję, ze Twoje kwiatuszki zakwitną i nic im ten przymrozek nie zrobił złego:) pozdrawiam miluchno jak pewnie wiecie wyjeżdżam, ale jak pojawią się pędy kwiatowe na moich roślinkach, to poproszę któregoś z domowników o wklejenie tu fotek. pozdrawiam miluchno, niech Wam frezje pięknie rosną i odurzą swym zapachem (jak już zakwitną oczywiście :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina_
Witam Was! alegrowicz od moich fezji okazał sie całkiem lojalny, bardzo miły kontakt mailowy , przeprosił mnie za trefny towar i powiedzał ,ze nie ma nieraz wpływu co dzieje sie potem z roslinkami. przysłał mi natomiast kupę różnych cebulek( na swój koszt oczywiscie) i zobaczymy co z tego będzię. pozdrawiam miluchno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej malina:) nareszcie dorwalam sié do netu. ja tyle szczéscia nie mialam-moj dostawca milczy jak zaklety:O kwiatki podobno jeszcze nie kwitná.... pozdrawiam miluchno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina_
Witaj!!!!!!! Ulotna !!!!! mi juz wyrastają te z paczki "niespodzaianki" tylko nie wiem co to jest bo nie napisał , napisał tylko ze to niespodzianka. POzdrawiem Cie i miej sie tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frezjonetka
Hej dziewczyny:) Malinko -mam pytanie, jak wyglądają te Twoje frezyjki (czy liście są zżółknięte lekko?) I w jak nasłonecznionym miejscu stoją??? Widzisz mam pieczę nad pewną hodowla i jak nie zakwitną to nic ze mnie nie zostanie...:-P:-D POzdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina_
Witaj frezjonetko! powiem Ci , że własnie tak sie stało i liście pozółkły, ale sama nie wiem czy to dobrze czy zle.A miejsce gdze je hoduje , to południowy balkon. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coś mi się wydaje, że owa frezjonetka sprawuje pieczę nad moimi kwiatkami..... \"sprawuje pieczę\"...no pieknie pieknie moje frezusie pożółkły.....:(ehhhh...no to w takim razie prezentó nie będzie;) widzisz Malina, że też człowiek o takich rzeczach musi się z netu dowiadywa..... pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yu-en
chce sie zabrac za uprawe frezji. Cebulki juz mam ale zastanawiam sie czy teraz wysadzać je do doniczki czy na wiosne i czy mozna je np. odrazu wsadzic do ogródka. Jak rozumeim z waszych wypowiedzi przed przymrozkami muszą zostać wykopane z ziemi. Czy ktoż sprawdzał czy przezimuja w naszym klimacie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konfucjusz skrzetuski-cupryś
uprawa frezji jest trudna bo na opakowaniach nie podaje się prawidłowo warunków niezbędnych do osiągniecia sukcesu. Uprawiać tę roślinkę można w ciągu całego roku, ale nie słońce jest tak ważne jak odpowiednia temp. powietrza a jeszcze bardziej podłoża.... no oczywiście nie można zapominac o odpowiednich temp. przechowywania cebul przed wysadzeniem oraz czasu w jakim poddano je odpowiednim temp. ważna jest tez odpowiednia wilgotność powiertza zarówno w czasie uprawy jak i przechowywania cebul. życze samych sukcesów i radości z samodzielnie wychodowanych roślin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, frezje miałam przez 3 sezony, cebulki wsadzałam "przy okazji" do doniczek z innymi roślinami na balkonie (wschodnim i południowym). Liście mają mało ozdobne, więc trochę mi było szkoda na nie miejsca w osobnej donicy. Zawsze wszystkie wyrośnięte mi kwitły, a czy kiełkowały wszystkie - nie mam pojęcia... Z jednej cebulki jest jeden kwiat (ktoś wcześniej pytał). W tym roku pewnie też gdzieś je powtykam, bo zapach jest obłedny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katrinkaj
Cześć dziewczyny co myslicie o wysadzaniu cebulek od razu do gruntu. Wyczytałam że są to byliny czyli roslinki wieloletnie i chyba nie trzeba wykopywać cebulek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Są bylinami, ale w sensie że \"żyją dłuzej niz jeden rok\" ale niestety - nie w naszym klimacie, bo wymarzną :( Chyba, ze zimy będą juz zawsze jak ta teraz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amaryliska
moje cebulki posadzone ok. 2 tygodnie temu puszczają kiełki,ale radocha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zlosna
Witam. Jakies tydzien temu posadzilam kilka cebulek mieczykow i kilka frezji,jestem w szoku bo mieczyki wszystkie juz kielkuja a frezje 3 poprostuszok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daricia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baszana23
Witam!Ja frezje posadzilam w tym roku po raz pierwszy!I juz mialam wyrzucic cebulki bo przez ponad 3miesiace nic sie z nimi nie działo i nagle zaczely kielkowac! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiaty
Hej, Ja mam pół hektara frezji pod szkłem :). Tak na prawdę uprawa tych kwiatów to tajemnica każdego producenta. Ale idzie wam dobrze. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przodowniczka
Czy może ktoś z państwa wie jak sadzić frezje ? Ponieważ kupiłam cebulki i nie wiem co z nimi zrobić.;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiacynta5
Kilka lat temu tez zabralam sie za te pachnace cudenka. Niestety nie poswiecalam im tyle czasu i uwagi co Wy dziewczyny. Postawilam na oknie, w skrzynce, podlewalam i to by bylo na tyle. Oczywiscie nie wylazly mi wszystkie ale jakiez bylo moje zdziwienie gdy te ktore raczyly wyjsc ZAKWITLY !!!!!. Pierwszy raz w zyciu dorobilam sie wlasnej frezji. Tylko kwiaty byly takie jakby mniejsze od tych kupnych. Ale pachnialy. Narobilyscie mi smaka na frezje wiec w tym roku chyba znowu sie za nie zabiore.Pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cebulkax4
Hej! zeszlej jesieni dostalam od babci 2 cebulki frezji, wsadzilam je od razu do doniczek i postawilam na parapecie. W marcu je podlalam. Nic sie nie dzialo, myslalam, ze zdechly, wiec je rozgrzebalam i okazalo sie, ze zamiast 2 cebulek mam 4 kielkujace cebulki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meńka
Witam! dostałam w przezencie przepiękną frezje czy mógł by mi zdradzić rąbka tajemnicy jak się z nią obchodzić żeby jej nie zmarnować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yaris68
Witajcie, udało mi się wyhodować kilka frezji, które nawet zakwitły. Nie wszystkie cebulki jednak wykiełkowały. Mam pytanie: co teraz należy zrobić w przekwitniętymi kwiatkami i cebulakami? Trzymać je nadal w doniczce, by odżywiały się, czy też wyjąć z ziemi i np. przesuszyć w piwnicy. Chciałąbym , by znó mi kiedyś zakwitły. Poradźcie, bo to moja pierwsza uprawa frezji. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yaris68
Podnosze swoje zapytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lookay
Kupiłem cebulki Frezji i posadziłem wszystkie do doniczki o średnicy 15cm. około 10-12 szt. Szybko zaczęły kiełkować . Minęło około 3mc . do tej pory nie zakwitły tylko rosną w liście (bardzo długie ok.80-90cm ) .Map pytanie -czy kiedykolwiek jeszcze one zakwitną ?. Niech ktoś mi odpisze co mam robić z tymi liśćmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×