Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Łukasz33

Praca jako kierowca TIRa?

Polecane posty

Gość Łukasz33

Czy praca kierowcy Tira jest nadal opłacalna? Jakie teraz są stawki za kilometr i warunki zatrudnienia? Gdzie warto starać się o pracę? Ktoś z Was jeździ? Na jakich trasach? PL czy międzynarodówka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, że tak. Opłacalna i przede wszystkim zawsze znajdzie się jakieś miejsce w firmach, dla nowego kierowcy. ;) Oczywiście, jeżeli ma się już zrobione kursy i prawko, to świat stoi otworem. :D Mój szwagier jeździł, nie narzekał. Jedyne co, to rozbolały go plecy haha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz33
A gdzie warto iść za kółko? Lepsza kasa na międzynarodówce, czy krajówce? Jak ze stażem, wymagany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem bardziej opłacalna jest na trasy międzynarodowe. Większe doświadczenie + więcej kilometrów + znajomość dróg i przepisów drogowych za granicą = większe stawki. Tak na moje oko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz33
A ktoś wie czy do Linka przyjmują i czy jest szansa na międzynarodówkę? Jakie tam warunki panują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na szybko zrobiłem research - chyba szukają, z resztą, zawsze można wejść na ich stronę i się skontaktować. Przeprowadzenie rozmowy o pracę nic nie kosztuje, a może i znajdzie się miejsce. I z zarobkami problemu być nie powinno. O ile dobrze się orientuję, jest możliwość wyboru czy chce się jeździć po Polsce czy również na trasy międzynarodowe. Tak z ciekawości zapytam - co byś bardziej reflektował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz33
Na poczatek (nie mam doświadczenia) trasy krajowe. Z czasem i może międzynarodówka. Jestem kawaler więc tak na prawdę nie muszę być w domu na weekendy. Zaraz zobaczę na ich stronę i złożę papiery, w końcu po to wydałem kasę na prawko na tiry. Dzięki za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze, że coraz wiecej firm daje skonto, mi tak płacą w M&W Spedition, bardzo czesto biore skonto zwlaszcza przed koncem roku, bo chce miec wszystkie rozliczenia zamkniete wczesniej ale nei wiem jak oni to dokladnie rozliczają wewnetrznie. Jeżdżę w polskiej spedycji glownie do Niemiec Belgii i Holandii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_Lewanda
No z tego co widzę na stronie Linka, to poszukują kierowców na trasy krajowe. Ale też poszukują koordynatorów, księgowych itp. Wiecie może jakie są warunki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucyna33
Z tego co słyszałam to dają umowę o pracę. Ale nie wiem czy już na start czy po okresie próbnym. Zadania są zależne od stanowiska. No i pytanie czy masz jakieś doświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_Lewanda
No mam kurs obsługi komputera i obecnie studiuję zaocznie księgowość i zarządzanie. Myślę, że można to zaliczyć jako doświadczenie. Złożę CV i zobaczę. Jak zaproszą mnie na rozmowę to pewnie dowiem się wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szympansik
No tak najlepiej pytać u źródła. A tak po za tym, to opłaca się robić prawo jazdy na TIRY? Ta praca jeszcze ma sens? Bo kiedyś się mówiło, że najlepsza kasa na tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_Lewanda
No wysłałem dokumenty. Co do prawka to myślę, że się opłaca. Ale podobno lepiej się na międzynarodowych trasach zarabia, bo ma się płacone za kilometry. W Linku widzę, że tylko na trasy krajowe poszukują kierowców. Ale na pewno tak jest łatwiej, jak ma się rodzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No prawda, międzynarodówki to jest większa kasa. Ale wiadomo, tygodnie w kabinie wymaga poświęcenia. Daj znać jak tam w tym Linku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_Lewanda
Byłem na rozmowie o pracę, oczywiście będą dzwonić. Ale na pierwszy rzut oka firma fajnie się prezentuje. Co będę robił to wiem. Warunki też przyzwoite. Ale czekamy, czy się nadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A wiesz może na jakie trasy Link poszukuje kierowców? Bo na stronie jest ogłoszenie tylko na trasy krajowe, a ja chyba bym wolał na międzynarodówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×