Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

112

JPK VAT nic nie rozumiem ze stron mf

Polecane posty

kuzynka ma malutka firmę , i od nowego roku musi wysyłać do skarbówki JPK VAT ...czytałyśmy wyjaśnienia MF i nic nie kumamy:-( czy musi porwadzic Ewidencje zakupów i sprzedaży Vat papierowe(tak jak do tej pory) i jeszcze raz to wszystko wpisywać do kompa? jak to wygląda w "praniu"? e deklaracje vat są przejrzyste i logiczne- wchodzisz na strone , znajdujesz potrzebne deklaracje , wpisujesz kwoty , wysyłasz i czekasz na UPO -drukujesz i już ...wszystko masz w kompie zapisane a jeśli chodzi o JPK nic kuzynka nie rozumie...(ja przyznam też;-) gdzie trzeba wejść żeby to ściagnać do kompa? co robic najpierw co potem...jak wpisywać? czy stali kontrahenci się gdzies zapisują (bo jak rozumiemy trzeba wpisywać kazda fakturę daty, nazwa sprzedawcy itd.) żeby po kilka razy nie wpisywać ciagle tego samego...czy te komputerowe ewidencje też się zaoisuje i nie trzeba prowadzic papierowych? pomożcie proszę bo kuzynka rwie włosy z głowy a rodzinka tez tego nie kuma...nie piszcie żeby dało to do biura bo jej nie stać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel399
Dla wszystkich Jednolity Plik Kontrolny wszedł w życiu już teraz, w styczniu 2018. Niestety nie każdy jeszcze wie, o co w tym chodzi i ludzie szukają pomocy. Ja polecam pomoc jaką jest księgowość online https://wfirma.pl/jpk Można tam prowadzić księgowość i dodatkowo zająć się JPK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnna9999
Jeśli macie kłopot z JPK, to nie zajmujcie się tym sami. Są od tego biura i specjaliści, którzy potrafią się tym zająć. Na przykład biuro https://biuromda.pl/jednolity-plik-kontrolny-jpk będzie bardzo dobrą decyzją. Myślę, że na pewno będę Ci w stanie pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×