Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

karmienie piersią w nocy już nie wiem co robić.

Polecane posty

Gość gość
Niemowle po 6mies jezeli budzi sie w nocy to nie na jedzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, szczególnie od mam karmiących piersią. Utwierdziłam się tylko w przekonaniu, że nie tylko moje dziecko się budzi. Nie wydaje mi się żebym głodziła dziecko, wręcz przeciwnie. Sporo przybiera na wadze, może nawet ciut za dużo, choć mieści się w normach. Czemu nie chcę wprowadzać mm? Po pierwsze uważam, że mimo wszystko mleko matki jest najzdrowsze. Po drugie moje dziecko ma alergię na białka mleka krowiego (stąd też nie wprowadzam narazie żadnych produktów mlecznych). Wiem, że są mieszanki dla alergików, ale nie chcę ich wprowadzać, przy alergii tym bardziej warto karmić piersią. Po trzecie w moim odczuciu karmienie piersią jest wygodniejsze i szybsze. Karmienie nocne mi nie przeszkadza, do pobudek już dawno się przyzwyczaiłam, w dzień funkcjonuję normalnie. Po czwarte karmienie mm nie da mi gwarancji, że dziecko będzie przesypiać noce. Rozmawiałam wczoraj z koleżanką i dowiedziałam się, że jej 10miesięczniak dostaje każdej nocy dwie butle mleka. Jak mam się "zwlekać" z łóżka do kuchni i "bełtać" mleko w nocy to wolę podawać pierś. Chciałam tylko poznać wasze "historie" związane z nocnym karmieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I dobrze, autorko. Niestety w internecie ludzie częściej piszą o trudnościach i problemach niż tych pozytywnych doświadczeniach... ewentualnie tu na kafe lukrują do przesady pewne sprawy. A podawania 8-miesięcznemu dziecku jogurtów typu Jogobella (zapewne smakowych) i obiadu takiego jak rodzicom, nawet nie skomentuję... Mleko matki jest najzdrowszą możliwą opcją i jeśli tylko chce się karmić, to nie ma powodu z tego zrezygnować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niektore dzieci tak maja, objetnie czy na mm czy kp. Budzi sie I tyle, nie obchodza ich opinie co powinny. Pomoze na 100% tylko czas. W moedzyczasie czeste kp w dzien, wieksza kolacja. Mozesz probowac. A z mojej strony masz wielki podziw za to karmienie, robisz co mozesz najlepszego dla dziecka i to ci sie zwroci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość1985
Masakra jak niektóre wypowiedzi czytam.... Wielkie oburzenie że dziecko 8.5 mc je cycka.... Jakbyście nie zauważyły to wciąż niemowlę.... Gdzie ta miłość i oddanie dla dziecka??? Widocznie wszystkie tu miały bezproblemowe zajście w ciążę bez komplikacji a może nawet wpadki? Rozumiemże moze byc ciezko... Moja mała ma 16 mc i też jadła w nocy 2x ale butelkę... Niestety jak miała 7.5 mc to sama się odstawiła... Wolałabym podać cycka i nakarmić niż latać z dzieckiem na dół robić butle... Na szczęście udało mi się wyeliminować jedno karmienie ale niestety jedno zostało. Nie ma nadwagi ani nic. Autorko napewno jesteś zmęczona itd... U nas też różnie bywało...ale wtedy sobie myślałam że takich chwil jak te dużo nie będzie... Dzieć się wkrutce usamodzielni i będziemy marzyć żeby chciało się przytulić...Nie załamuj się nie jesteś sama bo takich przypadków jak twój jest wiele ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziecko głodne i tyle twoim super cycem sie nie najada jedynym wyjsciem jest to straszne mleko modyfikowane ktore musisz podac jesli chcesz sie wyspac jesli nadal chcesz byc zombie karm dalej swoim cycem pozdrawiam mama 3 miesieczniaka przesypiajacego praktycznie cała noc 23-6 i 4 latki rowniez przesypiajacej cała noc od 5 miesiaca zycia wychowanej na mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja jestem mamą dziecka chowanego na mm od 4 tygodnia życia i dziecka karmionego piersią. W obu przypadkach dzieci mi budziły się w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam tak samo. Dziecko 7-8 miesięcy, w dzień jadł juz jakieś obiadki, zupki itp. A w nocy pobudki co 2-3 godziny. Masakra! Niestety okazało się ze był głodny. .. zaczęłam odciągnąć mleko i jak wypił ok. 150 ml to był spokój. Później zageszczalam kaszka. Po jakimś miesiącu znowu się budził. .. i wtedy spróbowałam dać na spanie mm z kaszką. I wtedy jak za sprawą czarodziejskiej różdżki problem znikł! Mały spał od 20 do 8 rano. I tak robiłam. .. w ciągnie dnia pierś, na noc mm. Coś za coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja dwuletnia córka tez się budzi 2 lub 3 x w nocy na cycka. Nie zawsze głodu bynajmniej bo je normalnie kolacje czy serek, jogurt. Mleka modyfikowanego nie zna i nie pozna. Syn to samo dopóki karmiony był piersią tez 2 latka to się budził w nocy. 8 miesiecy to malutkie dziecko. Pozwól my ssać piers ile chce. Mleko nocne jest bardziej bogate w wartościowe tluszcze idealne do rozwoju. Ale co matki karmiące dzieci proszkiem z wodą mogą wiedzieć. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie pisz tak, bo mi jako mamie dziecka na mm i drugiego karmionego naturalnie, przykro. Tak jakby te z mm były gorsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To że jest ci przykro nie znaczy ze mam milczeć na temat tego ze dla dziecka najlepsze jest mleko matki. Powinno się to propagować aby coraz więcej kobiet to wiedziało a nie sypaly bzdurami ze dziecko się budzi bo się nie najada. Co to za brednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A tak w ogóle to dobrze ze drugie dziecko karmilas piersią. Często matki karmiące sztucznym pierwsze dziecko tak nienawidzą karmienia piersią z powodu swojej porażki ze je zwalczają na każdym kroku. Zatem szacun dla Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gigulina
Moja córeczka tez budzi sie co 2 godziny na cyca a ma 8 miesięcy. W dzień je kaszke, obiadek, owoc no i oczywiście pierś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do zwolenniczek mm niech każdy karmi tak jak chce a jako ciekawostkę moje dziecko po mm śpi 2h w nocy a po moim mleku z butelki ta smsa porcja 3-4.Więc mm nie zawsze jest rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje ma 16mies a budzi się na pierś tak samo jak Twoje. Dopóki mi to nie będzie przeszkadzać to nic z tym nie będę robić. Ten typ tak ma najwidoczniej. I on faktycznie je to mleko. PS. Córka też się tak budziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mm nie zawsze jest "cudownym nocnym zapychaczem". Pierwsza corka byla na mm od drugiego miesiąca zycia i tez sie budzila prawie do roku na 2-3 butle w nocy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kp. Córka obudziła się dziś tylko dwa razy na cycka. Hura. :D Choć obawiam się, że to tylko incydent. :( Też budzi mi się co dwie/trzy godziny. Ma 6 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jana

U mnie się ostatnio poprawiło. Wcześniej mała budziła się co dwie godzinki. Teraz, kiedy zaczęłam pić lactosan i mam więcej pokarmu potrafi spokojnie przespać cztery godzinki, co daje mi wielka ulgę i odpoczynek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inka

Ja mam take fajne herbatki z lactosanuod kilku dni. Stwierdziłam, że z drugim dzieckiem inaczej będę karmiła i nie będę poddawać się w razie potencjalnych kryzysów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia

Inka, fajna sprawa z tymi saszetkami. Nie dość, że są bardzo smaczne, to można je łączyć z różnymi produktami. Wcale nie trzeba zlewać ich wodą. Ja karmię dziecko na zawołanie. Nie przeszkadza mi, że wstaję w nocy ponieważ moje dziecko jest zdrowe i pięknie przybiera na wadze. Nigdy nie należałam do śpiochów, więc starcza mi mniejsza ilość godzin snu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malineczkaa

dziewczyny który środek wybrać? ten o którym Sylwia wspomina, czy też prolaktan? Który jest lepszy? Musze poprawić sobie laktację, ale dosłownie nie wiem, który wybrać:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 30.10.2017 o 00:18, Gość gość napisał:

Moje dziecko ma 8,5 miesiąca, w ciągu dnia dostaje pierś 4-6razy, choć ssie bardzo krótko. Oprócz tego 2 przekąski: owoce i kaszka na wodzie oraz obiad:zupka warzywna z mięsem. W nocy budzi mi się co 2-3 godz. na karmienie. Wychodzi 3-4 karmienia nocne. W wielu wątkach czytam jak matki karmiące w nocy są krytykowane, bo niby kilkumiesięczne dziecko powinno już je przesypiać. Próbowałam różnych chwytów: karmić częściej w dzień, karmić rzadziej w dzień, podawać więcej kaszki wieczorem (choć jest to kaszka bezmleczna, nie chcę wprowadzać mm), podawać wodę w nocy, smoczek. Niestety żaden z tych sposobów nie skutkuje. Naprawdę wszystkie wasze dzieciaki będące na piersi przesypiają noce? Mam mętlik w głowie, bo często czytam, że kilkumiesięczne dziecko nie powinno być w nocy głodne, ale widzę, że moje jest. Poza tym, kiedy był malutki, niedługo po urodzeniu potrafił spokojnie przespać 5-7 godz. Częstsze pobudki zaczęły się mniej więcej w 5 miesiącu.

Ja tak miałam do dwóch lat karmienia. Pobudki co chwila.   Potem jeszcze przez rok córka budziła się po 10 razy w nocy do picia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienka

moje też co chwilę się budzi na karmienie i nie wiem, co mam z tym zrobić:(karmię piersią, ale w nocy mam duże problemy z laktacją i nie wiem, czy maleństwo jest głodne:(co mogę z tym zrobić?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anuleczka

jeżeli tak często się budzi, to zapewne jest głodne. A dokarmiasz butelką, czy samą piersią??? Od kiedy tak często budzi się w nocy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienka

samą piersią i tak się zastanawiam, czy po prostu nie mam za dużo pokarmu:(a budzi się nawet do 6 razy w nocy:(a może zacznę dokarmiać mm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moje dziecko po mm śpi krócej niż po moim mleku 😕 przeszłam na butlę ze względów zdrowotnych i od tego czasu moje dziecko budzi się w nocy 4-5 razy! Na piersi budził się 2 😕 MASAKRA. A jak doda się do tego, że na piersi wstawałam, przystawiałam, odkładałam i szłam spać (całość nas 15 minut), tak teraz muszę wstać, iść przygotować butlę, nakarmić dziecko i jeszcze ululać, co zajmuje minimum 45 minut to już w ogóle mam ochotę wyć! 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kroton

A krótko je czy długo? Jeśli długo to faktycznie je. Jeśli krótko to nie je wcale tylko przyzwyczailo się zasypiać przy piersi i inaczej nie umie zasnąć dlatego chce cyca  - żeby się ululać. Dajesz smoczek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×