Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

karmienie piersią w nocy już nie wiem co robić.

Polecane posty

Gość gość

Moje dziecko ma 8,5 miesiąca, w ciągu dnia dostaje pierś 4-6razy, choć ssie bardzo krótko. Oprócz tego 2 przekąski: owoce i kaszka na wodzie oraz obiad:zupka warzywna z mięsem. W nocy budzi mi się co 2-3 godz. na karmienie. Wychodzi 3-4 karmienia nocne. W wielu wątkach czytam jak matki karmiące w nocy są krytykowane, bo niby kilkumiesięczne dziecko powinno już je przesypiać. Próbowałam różnych chwytów: karmić częściej w dzień, karmić rzadziej w dzień, podawać więcej kaszki wieczorem (choć jest to kaszka bezmleczna, nie chcę wprowadzać mm), podawać wodę w nocy, smoczek. Niestety żaden z tych sposobów nie skutkuje. Naprawdę wszystkie wasze dzieciaki będące na piersi przesypiają noce? Mam mętlik w głowie, bo często czytam, że kilkumiesięczne dziecko nie powinno być w nocy głodne, ale widzę, że moje jest. Poza tym, kiedy był malutki, niedługo po urodzeniu potrafił spokojnie przespać 5-7 godz. Częstsze pobudki zaczęły się mniej więcej w 5 miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile masz zamiar karmić skoro nie chcesz podać mm ?? Sama sobie jesteś winna a dziecko głodne idzie spać i się budzi. sama sobie odpowiedź na pytanie ze kiedyś jak był mały to mi wystarczyło teraz nie potrafi się nasycić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak na moje, to przestań karmić w nocy. NO, ale ja w ogóle nie karmiła piersią, tylko odciągałam pokarm, a potem przeszłam na mleko. Nie trzymałabym przy cycku takiego dużego dzieciaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może dawaj odciagniety pokarm i z kazdym tygodniem coraz mniej mililitrow to stopniowo sie odzwyczai? Moze daj smoczka i przytul, może po prostu potrzebuje bliskosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co za problem zrobic kasze na swoim mleku? głodzisz dzieciaka to nie spi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, trudno oczekiwać porad od kobiet które nie karmiły piersią tak długo... U mnie oboje budzili się w nocy w okresie ząbkowania, czyli odkąd mieli 6-7 mcy i przez kolejne 3-4, bo pierś to nie tylko jedzenie, ale też przytulenie, uspokojenie i bliskość. Tyle że nie widziałam żeby jakoś specjalnie aktywnie w nocy jedli, też było possanie chwilę i dopiero rano solidne jedzenie. Przybierali na wadze dobrze, byli zdrowi więc nie było się czym martwić. Znam dzieci i na mm które przez pierwszy rok ani jednej nocy nie przespały, i takie które na piersi spały ładnie, więc podejrzewam że to jak z kolkami, sposób karmienia nie ma aż takiego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 3 dzieci i jak słyszę ze 3 miesiaczniak przesypia noce to niemogę w to uwiiezyc.... Bo moje dzieci zdecydowanie takie nie były. Twoje dziecko budzi się z przyzwyczajenia czy potrzeby bliskości a nie bo jest głodne. Jeżeli chcesz dalej karmić to np w nocy ustal ze pierwszy raz i np dopiero po 4 h ty wstajesz i dajesz pierś a inne przebudzenia są dla tatusia. Tobie ciężko uśpić przyzwyczajonee do piersi dziecko bo ono czuje mleko którym pachnoesz. A tatuś niech poda wodę. Moz mieć w butelce twoje mleko i sprawdzicie czy np wypije 20 czy 120 i będziecie wiedzieć czy chce tylko z przyzwyczajenia czy dlatego że jest głodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja akurat miałam tak cudne pierwsze miesiące że dzieci sypiały super, właściwie jak się skończył połóg to mogłam odetchnąć, też razem z ząbkowaniem i moblinością (pełzanie, raczkowanie) przyszły nocne pobudki. Może to po prostu nadmiar wrażeń w dzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka ma ponad 7 miesiący i codziennie w nocy budzi się na karmienie średnio co dwie godziny :( autorko karmien nocnych mam wiecej niz ty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w ogóle sie dziwie zeby takie małe dziecko na piersi przesypiają noce. Nie słuchaj rad od karmiących mm bo one zielonego pojęcia nie maja. To normalne ze dziecko sie budzi na pierś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Karmię piersią i mam to samo. Jestem wykończona, ale bardzo chciałam karmić piersią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uroki KP. Ja juz mam to za soba ale spodziewam sie kolejnego dziecka i nie zamierzam karmic, bo nie wystarczy mi czasu dl pierwszego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kamrmilam do 2 lat i to tego tez czasu sie czesto budzil na cycka. Bylo to uciazliwe chodzialm nieprzetypomna do pracy ale dala rade. Rob jak uwazasze. Ale nawet niektore 4latki nie przesypiaja nocy nie kramione piersia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
8,5 miesiąca więc wszystko Jeszczcze przed Tobą hahanie no nie chce straszyć, ale moj cycoholik potrafi się budzić co 2 godziny . Ma 22 miesiące. U nas problrm jest taki, ze on niewiele je poza moim mlekiem. Ma dni kiedy pięknie je i otwuera buzie i takie gdy zaciska i mówi nie. Ja nie chce mu odmawiac karmien bo wiem, ze nocne mleko jest bogate w tluszcze a boje się, ze spadnie z wagi przez dietę cyckowa. Jest jeszcze taka kwestia, ze dziecko usypiane przy piersi budzi się i nie potrafi na powrót zasnąć bez swojego usypiacza i nie jest to głód a przyzwyczajenie. Syn ma delikatną anemie a poza tym jest zdrowy i radosny. Martwię się o jego jedzenie, ale wierzę, ze sie odblokuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A i autorko jedz duzo tłuszczy. Ja zauwazylam.ze jak zjrm tluste placki ziemniaczane to mały dłużej śpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ściągaj mleko z piersi do butelek,w nocy jak dziecko się budzi odgrzej to mleko i podawaj z butelki ,bez przesady że pierś w nocy takie duże dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko,mam to samo i wodę, herbatki,smoczek mogę sobie wsadzić...Synek potrzebuje chwilę possać, uspokaja się i dalej śpi. Nie podanie piersi skutkuje jego całkowitym wybudzeniem i mega płaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś Zgadzam się,to powinno pomóc.Ale tatuś pewnie odzwyczajony od nocnych pobudek bo autorka go wyręczała w 100% i kp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś Kamrmilam do 2 lat i to tego tez czasu sie czesto budzil na cycka. Bylo to uciazliwe chodzialm nieprzetypomna do pracy ale dala rade. Xxx :D ale co dałaś rade??? Karmić 2latka w nocy piersią?? Chora jesteś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego chora? Matki mm nigdy nie zrozumieją tych kp. Niedawno byl tu temat o cjlopcu co.mial 8 lat i walil.butle jeszcze a wy tak demonizujecie cycka. A i dzieci odstawiaja sie między 2 a 7 r.ż więc nie wiem skąd zdziwienie ze ktoś 2 lata karm. To zupelnie naturalne ale co moze wiedziec proszkowa madka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaden ssak nie ssie mleka tak długo. Ta moda na karmienie kilkulatkow to rekompensata dla tych matek, ktore same nie mialy dostatecznej bliskości z rodzicami, z własną MATKĄ (zapewne pokolenie 30+ wychowywane jeszcze po staremu, gdzie dziecko miało byc ubrane, nakarmione i chodzić jak w zegarku) i teraz ponad potrzeby dziecka je uzależniają od siebie dając "miłość" w postac****ersi. Jest tyle sposobów i drog by budować więź z kilkulatkiem poza piersią..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko mój ma 14 miesięcy i do tej pory raz budzi się w nocy na karmienie. Tzn na cmokanie raczej:) czasem śpi całą noc a czasem obudzi się na cyca. W wieku Twojego też budził się po 3 razy w nocy na pierś. To jest normalne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
WHO zaleca karmienie piersią nawet do drugiego roku życia... Porównania z innymi ssakami są nieadekwatne bo nie jesteś małym zwierzątkiem z licznego miotu, które musi szybko stać się samodzielne bo inaczej nie przetrwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja daję mojemu 10 miesięczniakowi na noc kaszę na moim mleku i przesypia noc z maksymalnie jedną pobudką. Ale on w ogóle mało się w nocy budził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żaden ssak nie ssie tak długo? Skąd wy macie te rewelacje? Naprawdę któraś z was sprawdzala jak długo piją mleko poszczególne gatunki? Zdecydowana większość ssaków kontynuuje karmienie również kiedy ich potomstwo ma już rozszerzoną dietę... Autorko, 8,5 miesiąca to jeszcze maluszek, a pisać o tym ze karmisz "zbyt długo" albo "zbyt duże dziecko" mogą co najwyżej mamy które wbrew wszelkim zaleceniom dokarmiały mm od początku, a po 3 miesiącach przeszły na butelkę... Według statystyk, takich kobiet jest w Polsce większość, niewiele karmi wyłącznie piersią do 6 miesiąca, wiec jakich porad od nich oczekujesz? Trzeba jednak przyznać ze owszem, bywa że dzieci na piersi budzą się nie tyle z głodu, ile z nawyku i potrzeby bliskości, zwłaszcza w okresie kiedy mają inne przeżycia, skoki rozwojowe, ząbkowanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko co cię obchodzi zdanie innych? Masz swój rozum? Rob jak ci wygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9:41 Ale bzdiry piszesz. Rekompensata? Ha ha od mojej mamy dostałam tyle czułości i miłości, ze moglabym obdarowac np swojego faceta ktory byl rozstawiany po katach. Mnie mama karmila ponad rok a ja juz prawie 2. To takie naturalne a sie dziwcie jakbyście z ksiezyca spadły. MaDki bylo napisane celowo. Takie tam zaczerpnięte z kafe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
8mies i nie chcesz mm? Bo? Jest tak samo zdrowe jak owoce i warzywa. Pamietaj ze jest mnustwo dzieci na samym mm od urodzenia i wcale nie choruja bardziej itp. Budzi sie bo jest glodne i w dzien z tego co piszesz tez*****ardzo malo. Moje dzieci w tym wieku jadly: jogurt/serek np Jogobella, kaszka na mm, obiad to co my, owoce. Karmisz nadal piersia super. Ale zastanow sie nad rozszerzaniem diety. Bo to juz naprawde duze niemowle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×