Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

wy powaznie nie potraficie ugotowac czegos pysznego w 30 min

Polecane posty

Gość gość
do jedzenia nie wlewasz butelki wina tylko podlewasz troch i alkohol musi wyparowac , zapewniam ciebie ze dziecka tym nie upijesz:) oczywiscie ze kazdy zyje i gotuje jak chce tylko niech nie wciska kobietom pracujacym ze te biedulki karmia rodzine pulpetami ze sloika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu nie chodzi o eko Kurczaka, ale o kurczaka z pewnego źródła, gdzie wiesz, że jest dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uwielbiam makaron z tuńczykiem. I to jest faktycznie ekspresowo, chyba nawet 20 min a nie 30 ;-) Makaron tagiatelle-ugotować W tym czasie na odrobunce oleju rzepakowego podsmażyć cebulkę, do tego dodactynczyk z puszki. Podsmażyć o dodać trochę pomidorków również z puszki, doprawić. chwilkę nadal podsmażyć i wymieszać z makaronem. naprawdę pyszne. Czasem zamiast pomidorków dodaję po prostu ketchup i jest równie smaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jasne ze nie karmią, z tym się zgadzam, większość normalnie gotuje, tylko raczej na dwa dni niz codziennie. Po prostu jak się w domu siedzi to człowiek nie jest tak skoncentrowany i one robią wszystko dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I te szybkie dania które znam również są z makaronem czyli niezdrowe. Tuńczyk z tuszki (ja nie znoszę) tez jest niezdrowy jak wszystkie konserwy. W mieście trudno o świeże ryby. Ryżu nie lubię. No nic, ja tez niestety jadam niezdrowy makaron, coś co zrobiłam wcześniej i zamroziłam albo polgotowca. Ale staram się rzadko... Natomiast wszelkie mięsa z piekarnika to godzińy pracy, ale jak już zrobisz możesz mrozić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym slowo skoncentrowany zastapila slowem zorganizowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na jedno wychodzi. One są po prostu rozproszone i więcej uwagi poświęcają czynnościom pobocznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
makaron uzywam razowy i nikt nie obzera sie makaronem dzien w dzien oczywiscie najzdrowsza jest kopa ziemniorow :) tak po polsku hej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hqhggsbtbrs
Nie kopa ziemniorow, tylko np. zupy albo surówki co jest niestety pracochłonne. Ale ziemniaki, o ile nie są smażone i z omastą, są zdrowsze od makaronu. Ja raz próbowałam bardzo zdrowo jeść to dużo w kuchni siedziałam i 3x tyle kasy wydałam co normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie :-) Nie żre tego makaronu i tuńczyka codziennie, tylko raz na jakiś czas. Ty jesz wszystko fit i eko? Pytanie było o szybkie posiłki, podałam jeden z przykładów. Ale widzę, ze ty jesteś osobą, której nigdy nic nie pasuje. Ale nie musi. To nie bylbprzyklad dla Ciebie, a dla osób, które być może będą chciały z tego skorzystać. A Ty omijaj takie posty :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiekszosc polek jest kulinarnie bardzo uboga i ograniczona , obiad to dla nich wlasnie miecho , ziemniaki i surowka takie produkty jak tutaj padly , salami Ventricina , fenkol to dla nich kooooosmos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a wino do sosu hahahahaha one mysla ze po tym odejda najepane od stolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pracuję od poniedziałku do piątku, mąż też - wychodzimy z domu o 7:55 i jedn oz nas odstawia dziecko do klubu śniadaniowego przy szkole, jedziemy do pracy, ja obieram dziecko z klubu po szkole o 17:30-40 i jesteśmy w domu punkt 18. mąż wraca ok 18:20. jak mi sie chce to poprzedniego wieczoru robię zupę na dzień następny np grochowa czy marokańska harira wersja bez mięsa. Albo sos pomidorowy jest mega szybki i robie go czasem rano - od chwili gdy zacznę do chwili gdy jest gotowy, zajmuje to 25-30 minut. pomidory te całe z puszki, czerwona cebula, kapary, czosnek, marchewka cienkie plasterki, korzeń selera słupki, przypeawy... do tego po pracy tlyko gotujemy makarony i potem posypujemy czym kto chce: natka pietruszki, parmezan, prażony słonecznik (na patelni -a zajmuje to 2 minuty), oliwki (dziecko nie znosi oliwek wiec do sosu nei daję). albo skaczę po świeżą rybę i smażę a do tego groszek z marchewką. lub robie rano ciasto na naleśniki (mąka gryczana i pszenna) i jemy je z bananem, dżemem, same ... co kto chce. w weekend jednego dnia jest obiad pyszny ale wcale nie zajmujący dwóch godzin. a zwykle w niedzielę mamy dzień spaceru/wycieczki dokądś tak żeby dojechać w 1,5 godizny na miejsce i jemy coś w restaruracji, lub po prostu na wypad kapanki banany itd a w domu jajecznica. i nie sprzątam na błysk - mam czysto ale nie mam muzeum z laboratorium. wolę poczytać lub wlasnie pójść na spacer zy całodniową wycieczke mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
*kanapki nie kapanki ;) do do świeżej ryby - mam do niej łatwy dostęp bo mieszkamy w mieście portowym - nie w Polsce. świeże dorsze, halibuty, tuńczyk, łupacz, sola itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież napisałam, ze sama gotuje szybkie obiady, tyle tylko ze większość Twoich przepisów jest zakłamana czasowo, jak np. Lasagne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piszesz do mojego postu z 10:39?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak serio zrobienie przeciętnego obiadu to godzina. Mi tyle to zajmuje :) zrobię na raty, cześć wieczorem, albo rano, t9 dokończenie faktycznie 30 min zabiera ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do makaronu i tuńczyka to zastanawiam się czy znasz jakieś zdrowe jedzenie do 30 min, poza kasza z warzywami z mrożonego gotowca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym chetnie gotowała szybko i lekko..ale mój mąż lubi tłusty, niech z sosami lub tłuszcze..musialabym gotować dwa obiady..a w kuchni naprawdę z wszystkim mi schodzi.chyba jestem jakaś rozlazla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty serio myślisz, że tu pisze jedna osoba i dodaje pomysły? Moje posty to ten z 10:15 o lasagne, że prawdziwa robi się dużo dłużej niż 30 min, 10.29-makaron z tuńczykiem I 10.39 Ty masz jakiś problem z czytaniem ze zrozumieniem i myśleniem? Po jednym przykładzie wysuwasz jakieś dziwne pytania. Skoro sie tak intensywnie zastanawiasz, to zastanawiaj się dalej. z tym, że niebardzo wychodzi Ci ani myślenie, ani czytanie ze zrozumieniem. Gdzie było napisane, że ten tuńczyk to ZDROWE JEDZENIE W 30 min. Było tylko napisane, że szybko. To takie trudne do ogarnięcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No coz polski chlop musi tlusto zrec a pozniej napic sie piwska poklepac po bebechu i pozalic sie kumplom jaka to zona rozlazla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestes pusta dziw,,,,ką i nie mam zamiaru dyskutować z tobą szmato

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyżby zabrakło argumentów? Tak, Ty pokazalas klasę i wysoki poziom :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koleżanka chyba popełniła błąd który mi zarzucała. To ja pisałam o tuńczyku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
;-) i ok, owszem tuńczyk nie jest szczególnie zdrowy. ale tak jak już pisałam-miało być szybko, to podałam przykład, nie pisałam, że to zdrowo. A koleżanka się tu rzuca jak wesz na smyczy :-D Poziom pierwszą klasa :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie jestem kurą domową, ale większość dań obiadowych gotuje się jednak powyżej 30min. No chyba, ze dzień wcześniej przyprawiliśmy mięso, sałatkę zrobiliśmy 2-3h wcześniej (by się przegryzła) i zostało nam np. same pieczenie/smażenie. Ale to ciężko mówić o szybkim i sprawnym obiedzie skoro musisz część rzeczy przygotować sporo wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napisalam abys zamilkla dzifko i nie ciagnela tego temato. Suko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zacznijcie gotowac lekko i nowoczesnie , po jakiego wuja wam te salatki do wszystkiego i to pewnie cholerstwo z majonezem wybeltane i non stop to mieso i ziemniaki Podalam dwa losowo wybrane przyklady ale nie dotarlo do was nic , a to wino drogie a to dorsza nie kupie i koronny argument , bo ja musze miec do wszystkiego salatke/ surowke Zyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A teraz tak poza tym tuńczykiem nieszczęsnym :-D Mam kilka przepisów na takie dosc szybkie dania od dietetyczki. Do większości tak naprawdę podchodzilam sceptycznie,a okazalo się, że są naprawdę pyszne i wprowadzilam je jako stałe posiłki, które zresztą zjada ze smakiem całą moją rodzina. Tak było na przykład z kremem z zielonego groszku. ;-) Oprócz tego: -zupa brokułowa z kaszą jaglaną -razowe naleśniki -oczyszczający "bigos"- tak naprawdę żaden bigos, bo bez mięsa, ale bardzo smaczny -kasza jaglana z warzywami (nie osobno kasza i osobno warzywa, a jako jedna potrawa)-mój faworyt, uwielbiam :-) -Makaron ze szpinakiem i fetą -curry warzywne -potrawka z kurczakiem i warzywami w pomidorach -placuszki z cukini z sosem -kaszotto z warzywami -krem z marchwi z imbirem -chilli con carne Wszysstko to szybko i bardzo smacznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podaj przepis na krem z marchwi i bigos. Bigos ja robię 4 dni. Heheh. A krem raz robiłam z dyni, we dwójkę zajęło nam 2h. Pycha była, ale tyle czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×