Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak wygląda sprawa rejestracji dziecka w urzędzie?

Polecane posty

Gość gość

Czy może pojechać samotna matka? Czy jeśli zdecydowałam że nie powiadomię ojca dziecka że moj syn jest również jego to mogę nie podawać ojca danych osobowych? Czy mogę podać inne fikcyjne a nie mówić że ojciec nieznany? I czy np jeśli sytuacja by się zmieniła po jakimś czasie czy mogę założyć sprawę o ustalenie ojcostwa i alimenty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A on nie chce uznać dziecka? Jeżeli nie to od razu załóż sprawę. Nie możesz wymyślec fikcyjnego. Będzie wpisane jakiekolwiek imię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprawa jest bardziej skomplikowana. On nie wie że to jego dziecko. Może się domyśla ale nic poza tym. Kiedy byłam w ciąży nawet nic nie zapytał. Nie potrzebuję jego łaski tym bardziej że ma swoją rodzinę. Ale nie wiem co będzie później gdybym np nie podolala finansowo. Póki co na pewno nie chcę aby był w naszym życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz sama zarejestrować dziecko, nie możesz podać fikcyjnego imienia i nazwiska- jeśli nie jesteś w związku małżeńskim, to ojciec musi uznać dziecko w urzędzie żeby był wpisany w akt urodzenia, nie podasz przecież szefa czy sąsiada... w akcie urodzenia nie wpisują nn tylko właśnie sami wstawiają fikcyjne imię i nazwisko, jakieś popularne. Jeżeli chcesz, do czasu pełnoletności dziecka możesz żądać ustalenia ojcostwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież nie musi być w waszym życiu. Ale przynajmniej alimenty dostaniesz. Mam 2 miesięczne dziecko, to są naprawdę duże koszty, żeby utrzymać dziecko. Z resztą na pewno to wiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jakie są to mniej więcej koszty jeśli można wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawet jak ojciec nieznany to podajesz jakie chcesz imię nie musisz podawać imienia ojca jak nie chcesz ale jeżeli chce walczyć o alimenty to podaj prawdziwe imię , ale nazwisko przy tym imieniu będzie zawsze twoje np ty Kowalska to ojciec Marek czy Piotrek kowalski bo bez ojca zgody nie rejestrują jego nazwiska (ojciec dziecka oczywiście ma prawo do zmiany tego nazwiska czyli uznania dziecka wówczas idziecie do urzędu USC i zmienia się dane na ojca dziecko otrzymuje pełny akt urodzenia opisujący ze ojciec uznaje dziecko i akt z nowym nazwiskiem czyli prawdziwym ojca . Bez tego przy rejestacji urodzenia gdy ty rejestrujesz sama a nie jesteś w związku małżeńskim to wasze dziecko otrzymuje twoje nazwisko .Potem do wniosku o alimentów podajesz dane ojca prawdziwe a ze dziecko ma nadal twoje nazwisko .No chyba jak wyżej ojciec chce dziecko uznać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To bzdura o tym fikcyjnym nazwisku nie siej zamętu nie ma czegoś takiego w prawie Polskim . Zawsze w takim przypadku wpisują nazwisko matki gdy ojciec nie uznaje dziecka nigdzie tez nie wpisujemy ze ojciec dziecka go nie uznaje .To akurat wpisuje się przy uznaniu dziecka czyli gdy jednak wyrazicie chęci aby dziecko miało to nazwisko ojca . Wiec zawsze będzie w akcie urodzenia Anna Kowalska Ojcu wpisują twoje nazwisko czyli np Jan Kowalski Dziecko Piotr Kowalski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kosztów sądowych ponosić nie musisz ale musisz napisać wniosek z uzasadnieniem o zwolnieniu z kosztow sprawy .Tylko w tym przypadku radzę dogadać z tatusiem bez sądu najpierw bo pamiętaj sąd musi wyznaczyć najpierw badania na ojcostwo to jest w tym przypadku konieczne jeżeli ojciec nie wyrazi checi na uznanie dziecka dobrowolnie to badania DNA to konieczność .Koszty poniesie ojciec gdy sąd nakaze ich wykonanie. W Twoim przypadku jest tylko jedno rozwiązanie dogadania się z ojcem dziecka a jak nie to wówczas sąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro taki zainteresowany to zapewne i nie bedzie chcial uznac. Ja tez bym go sadownie zmusila do placenia. Skoro jestes bogata i laski nie potrzebujesz to odkladaj alimenty na dziecka lokate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprawa o ustalenie ojcostwa i roszczenia z tym związane jest wolna od kosztów sądowych, nie musisz składać wniosku o zwolnienie z nich, a w zupełnym akcie urodzenia dziecka będzie wpisany artykuł prawa o aktach stanu cywilnego, z którego będzie wynikało, że dziecko nosi nazwisko panieńskie matki i imię przez nią nadane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×