Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

matka boska bajkowa

3 doby bez snu? Możliwe ?

Polecane posty

Gość gość
Bajkowa idz już spać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no ja tez sie nie znam na chemi po prostu se poprzestawiałem literki. a w końcu mówimy o amonie amenie wodzie nietrwałym kwasie i wodorze. mam wrażenie że mozna zagęścić te reakcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
matka boska bajkowa dziś Chemię dało sie przeboleć, ale fizyki całkowicie nieogarniałam i nienawidziłam:O Miałam dziwne szczęscie na testach i czasem zaliczałam bez nauki na 3:D Dobranoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tam chyba muszą być dwie cząsteczki wody. produkt 2H20 + NH3 ----> HNO2 + 6H

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2H20 + NH3 ----> HNO2 + 6H HNO2 + 6H ------>>2H2O + NH3 + H....WTF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a nie dobra. przyplotał sie jakiś atom z prózni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja pietole jakie kiedys wpolsce mieszkały analfabety:O xxx Daiémy piérwiastkowi, o którym mowa, nazwisko wodo-rodu (hydrogenium), ponieważ iest częścią składaiącą wody; i z niéy go nayczęściéy otrzymuiémy (...) Dawniéysi Autorowie nazywali gaz wodorodny powiétrzem palnym (aér inflammabilis), gaz alebowiém tén ieżeli się przy wolnym przystępie powiétrza zetknie z ciałami palącémi się, zapala się i płonie lekkim blado-różowém płomieniem (...) Lekkość tégo gazu tak iest znaczná, iż podług Kirwana, ciężar iégo tak się ma do ciężaru powiétrza atmosfery=84:1000, a zatém że dwanaście razy blisko od tegoż powiétrza iest lżeyszy (...) Naymocnéyszé detonacyé zdarzaią się zmieszawszy część iednę gazu kwasorodnégo, z dwoma wodorodnégo, dla czégo mieszaninę tę nazwano powietrzem huczącém (Knalluft). — Jędrzej Śniadecki, Początki Chemii, 1800 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×