Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

SIERPNIÓWKI 2018

Polecane posty

Mnie z kolei boli brzuch,a raczej rwie jak np. nagle wstanę... tez tak macie? Odebrałam wyniki testu pappa. Wszystko jest w porządku, nie ma ryzyka wad, wiec odetchnęłam. Laura -ale ten twój ostatni syn duży był jak się urodził!!jak to czwarte będzie większe to współczuje przy porodzie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pauli24
Moja miała 3200 przy porodzie ,ginekolog na 4 dni przed terminem twierdziła że będzie ponad 4 kilo ... A co do boleści to w sobotę mam wizytę także zapytam może coś się wyjaśni . ;) MiaWillson też tak mam szczególnie jak mała była chora i w nocy często wstawałam czasami to ledwo zasnęłam i gwałtownie wstalam bo przy tych hormonach jestem przewrażliwiona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laura jak Ty dałaś radę urodzić synka? To życzę aby bobo było w rozsądnych rozmiarach ;). A nie chcieli Ci cesarki zrobić? Mój miał 3600 i mnie porozrywał. MiaWillson cudowne info :) a co do takich bóli, mam jak właśnie szybko wstanę, czy szybko przewrócę się z boku na bok. Maluch szybciej niż w 1 ciazy daje mi o sobie znać :) przemieścił się na lewą stronę rano i taką kulę miałam a potem łobuz znowu gdzieś pomknął :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inga130427
Mnie też boli jak szybko wstanę albo zmienię pozycję. Ostatnio ból mnie obudził w nocy bo zbyt gwałtownie przekrecilam się z boku na bok. Laura serio dużego miałaś tego ostatniego, szacun ;) Moj syn miał być wg USG mały tak ok 3kg więc idę na poród spokojna, a tam mi mówią "duże dziecko będzie". Ja szok, jak to duże, jak miało być 3 kg! No i było ponad 3600.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja mam tak samo ;) tez mnie tak rwie praktycznie codziennie właśnie przy gwałtownych *****ch albo jak się przewracam z boku na bok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wczoraj kichnelam tak nagle mocno i glosno i tak mnie zaklulo w brzuchu ze aż się wystraszylam... no ale przeszło po chwili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pauli24
To w takim razie w gwałtownych *****ch nie mam co się obawiać tyle że mnie boli nawet jak leżę siedzę nie ruszam się najczęściej dopada wieczorami. Mój facet się śmieje że syn już nie dopuszcza go mamusi a co będzie później ? Hehe coś w tym jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uprzedzalam polozne ze wg ostatniego usg ma byc ponad 4 kg ale nie sluchaly nie wiem czy dlatego ze nie naleze do drobnych kobiet czy stwierdzily ze skoro to trzecie to dam sobie rade... o dziwo rodzilam go najszybciej. skonczylo sie na dwoch parciach- nawet nie zdazyly zanotowac ile czasu trwaly skurcze parte. w brzuchu bardzo rzadko czuje bol czy rwanie chyba ze gdzies naprawde szybko zasuwam to cos jakby jajnik bo z boku podbrzusza lekk kłuje. z kolei u mnie na porzadku dziennym sa nagle chwilowe oslabniecia przy raptownej zmianie pozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pauli24
No na kichanie i kaszel strasznie jestem wyczulona w 1 ciąży miałam skrócona szyjkę macicy musiał lezec nic nie robić zero sexu i tak od 28tc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pauli24
Laura znajoma z początku roku urodziła to jej syn ważył 2900 jak wzięłam go na ręce jakbym lalkę mojej córy trzymała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inga130427
Właśnie mi się nasunęło takie pytanie to dziewczyn, które rodziły naturalnie co najmniej 2 razy. Czy rzeczywiście 2 poród jest łatwiejszy i szybszy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inga ja sie lepiej nie wypowiadam... przez swoje dlugotrwale zaparcia corka nie miala jak sie przecisnac i cala noc to byla jedna wielka meczarnia... za to rodzenie trzeciego dziecka byla juz tylko "formalnoscia" :) mam nadzieje ze i tym razem tak bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli o mnie chodzi to faktycznie drugi poród był dużo latwiejszy ( obydwa siłami natury),ale pierwsze dziecko rodziłam jako młodziutka wystraszona dziewczyna w szpitalu,który nie był zbyt przyjazny pacjentkom.corka ważyła 2.900 i wyglądała jak E.T :-) potem nabrała cialka i zrobiła sie ślicznym pulchnym bobasem,ale do dzisiaj jak ktoś ogląda zdjęcia na których miała pare dni to patrzy sie co to za cudaka urodziłam, hehe Z druga córka poszłam jako doświadczona Matka Polka. Rodziłam dwie godziny,ale myśle,ze to kwestia super personelu i całkiem innego podejścia do pacjentki niż przy ostatnim porodzie. Druga córka ważyła 3.800 i była już bardziej podobna do człowieka:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Agnieszka
Inga mój drugi poród był gorszy, z tym że ja oba wywoływane że skurczami krzyżowymi. Pierwszy 7godz w sumie, drugi 11godz. Teraz będę próbować załatwić cesarkę. Dzieciaki urodzone w 40tyg 2800, 49cm i drugie w 42 i też 2800, 50cm. Z obojgiem nawet ubranka na 50cm przerabialiśmy przez pierwsze tygodnie, bo w 56 się topiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
śpicie jeszcze? ja od 5:30 juz na nogach bo dzieci sie pobudzily:) tak sie zastanawiam czy śpicie jeszcze na brzuchu czy juz raczej sie pilnujecie? ja jakos nie moge sie powstrzymac bo to moja ulubiona pozycja do spania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkjkj
Ja śpię na brzuchu :) miłego dnia Mamuśki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chyba nigdy nie spalam na brzuchu! :D całe życie na bokach i czasami plecy :) w ogóle wczoraj gdzieś przeczytałam, że najlepsza pozycja do spania w ciąży (najlepsza dla dziecka) to lewy bok ale już nie było napisane czemu akurat lewy. Ktoś coś wie? Bo ja w większości akurat na prawym śpię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madera bo chodzi o to ze na lewym boku jest najlepszy przeplyw krwi do serca a pozniej do macicy i nic malenstwa nie uciska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to niedługo trzeba będzie się przyzwyczaić do lewego boku ;) Dziewczyny a czy wybieracie się na jakieś usg przed polowkowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze o tym nie mysle bo przede mna genetyczne w srode. dzis zaczynamy 13 tydzien. musze przyznac ze jskos dos mnie jeszcze nie dochodzi to ze jestem w ciazy. moze cos sie zmieni po tym usg lub gdy poznam plec... ewentualnie gdy zaczne czuc ruchy malenstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewuszki, podobno z lewym bokiem to mit i najnowsze wskazania są takie, żeby spać tak jak Ci wygodnie. Wiadomo, że w 7 miesiącu nie pośpisz na brzuchu :D ale teraz śpię na brzuchu smacznie jeszcze :) Nie wiem co się wczoraj stało, ale przeglądałam spis tematów sto razy, do 10 podstrony i nie widziałam naszego tematu!!! Przeraziłam się, że ktoś nas wyrzucił! Jak dobrze, że jesteście ;) Rośnie mi brzuch, z dnia na dzień już zauważam różnicę. Mam pytanko - smarujecie się czymś przecie rozstępom? A piersi? Pytam, bo na moim kremie nic nie jest napisane, że można piersi, ale w sumie czemu nie? Omijam w razie czego sutki, a resztę smaruję, bo boję się, że mi wyjdą na piersiach :( Byłam wczoraj u kosmetyczki (znacie te mądre tematy u kosmetyczek? :D - nie odbierajcie tego negatywnie, nie uważam, że są niemądre, ale czasem bywa śmiesznie, przynajmniej u mojej)... no i mnie nastraszyła, bo przytoczyła mi historię jak to jakaś dziewczyna rodziła siłami natury i pękł jej jakiś guz w mózgu, o którym nie wiedziała i zmarła :/ Przepraszam za takie historie, ale muszę się Wam wygadać, bo boję się przez tą moją torbiel w głowie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja idę 1.03 na wizytę do mojego gina, wiec pewnie zrobi mi usg,a połówkowe to swoją droga. Czy są jakieś dziewczyny, które mialy prenatalne w ramach NFZ ze względu na wiek czy tylko ja? Bo nie wiem czy te polowkowe to tez będą na fundusz w ramach diagnostyki prenatalnej czy już prywatnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiaWillson chyba tak - w ramach NFZ. Ja miałam skierowanie na te pierwsze i od razu w tej przychodni mi powiedzieli, że na drugie przychodzę w ramach tego samego skierowania. Ale nie wiem czy to tak wszędzie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Usg genetyczne, polowkowe i jakoś chyba między 28 a 30 tc to są 3 usg obowiązkowe na NFZ Co do stosowania preparatów na rozstępy to chyba musze się tym zainteresować :D póki co mój brzuch jest prawie płaski. Nadal chodzę w normalnych spodniach no ale żeby te specyfiki coś zadziałaly to chyba trzeba już zacząć ich używać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjkjkj
Mi od wczoraj coś brzuch wywaliło, ale nie wiem czy to nie wzdęcia ;/ na razie śmigam w legginsach , bo nie wygodnie mi w jeansach przez 8h za biurkiem. Ja już +3,5kg :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A smaruje się (ale to na prawdę od czasu do czasu) oliwką dla kobiet w ciąży z rossmanna albo zwykłym kremem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Agnieszka
ja codziennie wieczorami robie sobie na uda i brzuch oklad z moczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny zróbcie się na niebiesko, bo o ile na początku podszywy były zabawne, tak teraz już wkurzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się smaruje olejem kokosowym. Dużo lepszy niż oliwka,szybko się wchłania, No i pięknie pachnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pauli24
Hej dziewczyny a wpadło mi taki pytanie do głowy jak właśnie z waszą waga ? Przytylescie już coś ? A jak było w poprzednich ciążach ? ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×