Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

SIERPNIÓWKI 2018

Polecane posty

Weź człowieku spieprzaj stad! Po co nam tu mącisz?daj nam w spokoju cieszyć się ciąża i dzielić się doświadczeniami w tym ważnym dla nas okresie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Problemowiczka... Po Twoich wpisach zastanawiam sie czy jestes prawdziwa, bo sa nie mniej spektakularne niz naszych gosci. Jesli sie myle to od razu przepraszam. Witam. Obudzilam sie dzis rano i prawie +1kg. Masakra!! Jem tak samo jak jadlam, pije wode a nie slodkie napoje. Na przekaski wcinam owoce no i niewiem z kad ten +. Dla mnie kazdy kilogram ponad jest hmm delikatnie mowiac niechciany. :) Jak brzuszki? U mnie wystaje delikatnie, ale na tyle widocznie siesieze zaokraglil ze ciazy nie ukryje. Mam kolezanke, ktora tez rodzi w sierpniu. Szczupla jest jak niewiem co i jej brzuch nic nie wskasuje na ciaze. Ona pierworodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PROBLEMOWICZKA ....gratulacje stanu i córeczki.I nie zwracaj uwagi na podszyw bo jak odpiszesz to dla niego jak karma!!!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madoro ...ja mam brzuch jak w 5 mięs ciąży,jestem wielorodka a dziewczyna mojego brata jest o 2 tyg.wiecej niż ja a jest plaska ,jedynie dol brzucha ma delikatnie jak przed @ :) jest pierworodka.A dodatkowe kg będą niestety ale ja sobie to tłumaczę,że te kg + są widocznie potrzebne .A wygladam juz jak słonik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś u mnie w ogóle nie widać ciąży, w sumie ciągle wyglądam jakbym trochę przytyła. Mam 4kg na plusie, według lekarza to jest odpowiednia waga , więc się nie martwię , ale jak czytam na różnych grupach, że babki są w 30tyg ciąży i przytyły 3kg to trochę się załamuję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wieczorem to mam bemben, a nie brzuch haha. :) Po calym dniu jest jeszcze bardziej uwydatniony. Za 2 tygodnie bede z ta dziewczyna na chrzcinach. Pewnie bedzie - ojej, ta to ma brzuch, a tamta wcale... - juz to slysze. :) Niektore koszulki juz sie robia coraz krotsze. Na Allegro zaopatrzylam sie w cudowna boho biala ciazowa bluzke na dlugi rekaw i jeszcze 2 inne, odkupilam za grosze po prostu, a wygladaja jak zupelnie nowe. Spodnie tez juz sobie zamowilam. Mam nadzieje ze juz niedlugo zrzucimy siebie cieple kurtki i buty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już mam konkretny brzuch, wszyscy widza, że jestem w ciąży. W pierwszej w 20 tyg był mniejszy, ale tak to już jest u wieloródek, chyba że mają kaloryfer na brzuchu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PROBLEMOWICZKA89
Slomka zaintrygowaly mnie hemoridy i lusterko. jak tym operujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakos przezyje ta jedna impreze na prawie 40 ludzi. W tloku sie nie schowam wiec moze jeszcze zdarzy jej brzuch urosnac hehe :) Najwyzej wyrycze Wam sie na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madoro ...ale Ty kochana chyba nie chcesz powiedzieć,że nie cieszysz się z brzuszka?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Madoro jestes grubas i tyle A ona szczupla,zadbana kobieta i zal ci d**e sciska..:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a ja już nie mogę sie doczekać aż będzie coś widać :( codziennie oglądam brzuszek i prawie nic... coś tam widać, ale nadal normalne ciuchy noszę itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ciesze sie z brzuszka i kupiuje sobie ciazowe ubrania? Meeg plis! Pewnie ze ciesze sie z brzuszka. Tak tylko pisze jakie oczywiste porownania mnie czekaja. :) Gdybym chciala zakryc brzuch kupilabym sobie oversizowa sukienka i juz widocznosc rozmiaru brzucha bylaby zniwelowana. Nie mam zamiaru. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madoro bo są kobiety które mają figore i dla nich brzuszek nie jest czymś fajnym...Ja mimo tego że tyje jak szalona a brzuszek razem ze mną to pocieszam się ,ze zrzuce :)roznie kobitki mają. Ciaza ma swoje prawa;) Jeszcze chwilę o zobaczysz jak ci brzuszek szybko skoczy bo często bywa że nie rośnie i nagle bach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja jestem pierworódką, przed ciążą byłam szczupła bardzo, kaloryfera nie miałam, ale brzuszek płaski i przy napięciu pokazywały się mięśnie. a teraz mam naprawdę duży już brzuch. Nie ma opcji, żeby się ktoś nie zorientował, że nie jestem w ciąży... i to już powyżej pępka się zaczyna i nie wiem czy to kwestia przytycia czy samej ciąży :D (przyjemności pomarańczowi - opowiadajcie, że jestem gruba, mnie to nie zaboli ;p). Wy macie pewnie takie brzuszki tylko poniżej pępka co? Nie wiem jak to się u mnie stało :D nie ma opcji, żebym nosiła spodnie, które nosiłam przed ciążą. Legginsy jeszcze w miarę dają radę. Ale ogólnie - mam wielki brzuch! Rano jeszcze w miarę, ale wieczorem - aż się boję czy do tego sierpnia nie pęknę :D ale to teraz się wydarzyło - bardzo mi urósł przez jakieś ostatnie 1,5 tygodnia :) tak jak meeg mówi, nagle bach :D spoko, wszystko zrzucimy, będę nam tworzyła treningi online hehe ;D Inga super! Gratuluję dziewuszki :) kjkjkj mówisz basen? Hmmm może wypróbuję jak będzie bolała głowa ;p p.s. mam nadzieję, że ten dzień już nie nadejdzie ;p dziś wybieram się do mojej koleżanki do szpitala. W zeszłym tygodniu urodziła, mała ma żółtaczkę, więc jeszcze biedaczki siedzą w szpitalu i poprosiła mnie, żebym wpadła, bo zaczyna świrować z nudów ;p także naoglądam się pewnie dziś noworodków :) meeg jak zdrówko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Sklep do 18, a kilka minut po 18 kolejka przy kasach jak cholera" x to że skalep jest otwarty dla wchodzących klientów do 18, nie oznacza że kasjerki mają w grafikach pracę do 18. Mogą zaczynac zmianę późnej i pracować np. do 19., lub 20. Nie wiem czy dobrze wytłumaczyłam o co chodzi. ale chyba tak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, tak. Swietnie. Jest ktoras z Was ma l4? Ogarniacie temat jak ZUS oblicza wynagrodzenie? Oczywiscie wiem ze srednia z 12 miesiacy, ale czy jeszcze dodatkowo pobieraja sobie jakis procent? Mi jeszcze ZUS nie wyplacal w tej ciazy i zastanawiam sie z czystej ciekawosci jak to wyglada. :) Czytalam cale mnostwo artykulow i przegladnelam kalkulatory. Za kazdym razem wychodzi cos zupelnie innego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na L4 w ciąży jest 100% wynagrodzenia takiego jakie ma się obecnie na umowie. A na macierzyńskim jest średnia z ostatnich 12 miesiący. Z tego co mi wiadomo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi zus wypłacił za miesiąc i 20 dni, z tego co sobie wyliczyłam wychodzi tyle samo co na umowie. Ja niestety podstawy miałam najniższa krajową bo reszta to były premie, systemy motywacyjne i inne dodatki. W dobrym miesiącu można było trochę kasy wyciągnąć. Teraz zostaje mi tylko gola podstawa, ale i tak fajnie być w domu i dostawać kasę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczę ale mnie brzuch dzisiaj boli.latalam po sklepach trochę, potem po córkę do szkoły no i tak mnie rozbolał brzuch aż skurczów dostałam. Wzięłam dwie No-spy i leżę w łóżku. Mój gin nie odbiera a do szpitala nie chce jechać bo mnie pewnie zatrzymają na pare dni. Masakra, mam nadzieje ze przejdzie po No- spie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Madera88 dziś Na L4 w ciąży jest 100% wynagrodzenia takiego jakie ma się obecnie na umowie. A na macierzyńskim jest średnia z ostatnich 12 miesiący. Z tego co mi wiadomo x Na zwolnienu podstawę też liczy się z ost. 12 mcy. potem taka sama podstawa może (ale nie musi) byc do macierzynskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inga, Madera dzieki. Coz. :) Za luty jeszcze placi mi pracodawca wiec na wlasnej skorze dowiem sie co i jak w przyszlym miesiacu. :) Mia lez, a jak skurcze nie odpuszcza to do szpitala. Na patolologii ciazy od razu Cie przebadaja!! Nie zwlekaj za dlugo! Ja czesto po pracy albo dluzszych zakupach mialam bole brzucha. Spasowalam ile sie tylko da. Zakupy w CH zupelnie sobie odpuscilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja niestety podstawy miałam najniższa krajową bo reszta to były premie, systemy motywacyjne i inne dodatki x niektóre te dodatki wchodzą do podstawy. Sprawdz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosciu 15:22, 17:30, 17:41 x nie osmieszaj sie z tymi tlumaczeniami. i to X... najlepsze tlumaczenie odnosnie zamykania sklepu. chyba masz za duzo wolnego czasu. idz trollowac w innym watku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiaWillson nie wiem jakie masz te skurcze, ale jeśli są dość silne, to pojechałabym na Twoim miejscu do szpitala jeśli lekarz nie odbiera. No chyba, że to taki lekki ból, ale skoro wzięłaś dwie nospy, to pewnie mocno Cię boli..jeśli nie będzie potrzeby to na pewno Cie nie zostawią w szpitalu no co Ty! Wróciłam od tej mojej koleżanki ze szpitala. Leży na sali z jeszcze jedna kobietką, która wczoraj urodziła synka (2900g) - taki maluszek, że szok! Malusieńki jest! Super było sobie popatrzeć na te dzieciaczki :) ta moja koleżanka miała cesarkę, ale dziewczyna z pokoju rodziła naturalnie i był to jej pierwszy poród. Mówiła, że o 12 była w przychodni przy szpitalu na kontroli i akurat zaraz po tym odeszły jej wody, a o 17 już miała małego przy piersi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po No-spie mi przeszło,już nie boli na szczęście.musze się nauczyć odpoczywać i robić wszystko powoli. Jestem z natury bardzo energiczna i szybka, nawet jak idę z psem na spacer to biegiem,wszędzie się spieszę. Dobrze ze teraz nie pracuje bo bym już na pewno na zwolnieniu była.moja poprzednia praca polegała na częstych wyjazdach w delegacje, wiec już bym na pewno odpadła w tym wyścigu szczurów:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś gosciu 15:22, 17:30, 17:41 x nie osmieszaj sie z tymi tlumaczeniami. i to X... najlepsze tlumaczenie odnosnie zamykania sklepu. chyba masz za duzo wolnego czasu. idz trollowac w innym watku x To ty sie osmieszasz! Pracuje jako kadrowa, wiec wiem jak sie liczy chorobowe. Chciałm poradzic dziewczynom,ktore o to pytały, ale widać NIE WARTO POMAGAĆ! Na potwierdzenie swoich słow wkleje jedynie link , która kumata zrozumie,. Ustawa przewiduje taki sam sposb liczenia PODSTAWYdo chorobowego dla wszystkich. Inna jest tylko procentowa kwota wypłaty. Podstawe liczy się tak samo z ostatnich 12 mcy, chyba że zachodza inne okolicznosci. https://www.gofin.pl/skladki-zasilki-emerytury/17,2,110,125380,jak-prawidlowo-obliczyc-wynagrodzenie-chorobowe.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu moje dodatki były np za wykonanie planu, za wyrobienie odpowiednich wskaznikow itp i na 100% się nie liczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiaWillson, no to najważniejsze, że przeszło! Ale kobieto oszczędzaj się! Ja też się tego uczę, a właściwie nauczyłam :) choć ogólnie jestem wulkanem energii, kochającym wysiłek fizyczny, a szczególnie ten, po którym padam na twarz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×