Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Podoba wam się imię Laura?

Polecane posty

Gość gość
Ja mam tak na imie i go nieuzywam. Jest twarde i zimne, moge to powiedziec jako osoba noszaca je. Mam 30 lat i nieprzyzwyczailam sie do niego. Zdrobnienia za dziecka byly okropne. A zawolanie po imieniu brzmialo jak rozkaz. Nawet rodzice stwierdzili, ze byla to pomylka. W szkole bylam jedyna co nie zawsze bylo dobre. Inni uwazali mnie za wyniosla, chcocaiz zupelnie taka nie bylam, to imie zawsze robilo dystans. W poloczeniu z bardzo polskim nazwiskiem nie brzmialo dobrze. Moze komus kto ma "normalne", popularne imie to sie podoba, ale lepiej nie udziwniac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Imię jest po prostu okropne, ma fatalne brzmienie - chyba jedno z najgorszych wśród dziewczęcych imion. Zdrobnienia to już w ogóle porażka, chyba nie ma bardziej infantylnego zdrobnienia jak Laurka. Poza tym imię jest z tej samej półki co Nikole, Brajany, Pamele i Kewiny, czyli bardzo pretensjonalne i źle świadczy o rodzicach dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No nie ...aż taki poziom to nie jest żeby od razu z Nikolą Natanem czy Vanessą itp. Laurę zestawiać . Ale racje ma pani która pisała o dysonansach z polskimi nazwiskami. Np Laura Wierzba brzmi dziwnie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ładne, ale dość wyrafinowane imię, musi pasować do nazwiska. No i nie zdrabniałabym, mowilabym do córki po prostu Laura lub nadała jej jakiś pieszczotliwy pseudonim. Z tego typu twardych imion podoba mi się jeszcze Rita, a najbardziej - Róża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Imię jest po prostu okropne, ma fatalne brzmienie - chyba jedno z najgorszych wśród dziewczęcych imion. Zdrobnienia to już w ogóle porażka, chyba nie ma bardziej infantylnego zdrobnienia jak Laurka. Poza tym imię jest z tej samej półki co Nikole, Brajany, Pamele i Kewiny, czyli bardzo pretensjonalne i źle świadczy o rodzicach dziecka. Dziewczynko, gimnazjum choć skończyłaś? Laura była w "Przedwiośniu" i sonetach do Laury, więc gdzie Laura a gdzie Nikola gdzie Rzym a gdzie Krym? To ładne imię, lepsze np.niż od kilku lat supermodna Lena owszem Laura też się teraz bardzo popularna zrobiła ale np. ja pojmuję na nią modę w przeciwieństwie do Julii(nie rozumiem czemu już tyle lat!!! tkwi na 1 miejscu, bo dla mnie ani ładne, ani nijakie,) właśnie Leny, która nie ma w sumie ani tradycji, ani patronki, ani wybitnych imienniczek w odróżnieniu od Laury-to już Lenie bliżej do Nikoli, Mai, Nadii, Amelii, Oliwii czy ostatnio Poli i Igi. Laura popularne, bo popularne,ale "neutralne" w tym sensie, że nie wpisuje się w żadne obecne głupie trendy"krótkie" będące etymologicznie zdrobnieniami, rosyjsko brzmiące etc. Do Laury nie mam zastrzeżeń poza tym że trochę za bardzo popularna jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie też stoimy z mężem przed wyborem imienia. Mi bardzo podoba sie Alicja, mąż zaproponował Laure. W sumie ładne imię, tylko zdrobnienie mi sie nie podoba - Laurka. Ale poszukalam i zdrobnienie może byc- Lusia lub Lola. Też ładnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do autorki postu- na jakim imieniu w końcu stanęło? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Grażyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No nie nie to podszyw, daliśmy Mariola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Laura kojarzy się z. Laura palmer . Znałem kiedyś jedna mariole. Fajna z niej byłą panna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 18 lat i bardzo lubię to imię zwłaszcza ze wśród moich rówieśników nie jest wcale popularne, rodzice nigdy nie mówili do mnie Laurka ale Lali, jest mnóstwo zdrobnień tego imienia i tak naprawdę każdy z moich znajomych mówi inaczej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi sie bardzo podoba. Ale pamiętaj żeby twojej córce w przyszłości jak będzie starsza też się podobało. https://cutt.ly/rw3UM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marawstala
Ładne, sąsiedzi dali tak na imię córce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka ma tak na imię. Od kiedy byłam nastolatką to je uwielbiam. Ja mówię do małej Laura, Laurunia, jej brat Laurusia, a babcia Laurka. Akurat to imię ma wiele zdrobnień, każdy znajdzie coś dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Laura bardzo ładne , tyle ze teraz sie robi oklepane. Eleganckie, wiec musi pasowac do imienia. Nie Laura Pietruszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo ładne dla mnie. Miałam Laurę i też nazywałam Ją Laurką. :) A Laura Pietruszka może być laurą Pietruszką i mieć później może ładne nazwisko po mężu. Ważne, co się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te posty o Laurze pisze jedna i ta sama osoba, nie wierze że aż tak sie ono podoba... dla mnie jest ordynarne, twarde. Nieladne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ładne to rzecz gustu, ładniejsze jest Izabela inaczej Iza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz bardzo popularne mimo to cudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja kuzynka ma dwie corki : starsza Nikole i mlodsza Laure ... nigdy nie zrozumiem tego fenomenu nadawania "modnych" imion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zenek spiewal O la la pamietam imie twoje Laura O la la Na zawsze imie twoje Laura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To, że to imię jest twarde, dźwięczne jest jego zaletą. Nie każdy lubi miękkie imiona typu Maja, Lena, Julia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brajany, Kewiny i Vanessy? Żartujesz chyba... A słyszałaś o Laurze i Filonie, Laurze z Przedwiośnia i i Sonetach do Laury Petrarki? Czasem czytając fora tu na Kafeterii odnoszę wrażenie, że do komputerów hurtem zasiada gimbaza. Z Brajanami i Vanessami można już prędzej lenę zestawić. Co do Nikoli-też ją ledwo toleruję, no ale jak imię jest modne to ludzie zerestawiają na ogół też z innym popularnym, słyszałam o bliźniaczkach Nikoli i Laurze oraz Nikoli i I co Ty na to? Źle świadczy o rodzicach dziecka...Czy każda Julia Maja, Lena, Zosia, Matylda pochodzi z dobrej rodziny? Na pewno nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Laura jest śliczne, subtelne, kojarzy się z cudowną małą damą. To że zawiera literę "R" nie oznacza wcale.że jest ordynarne. Znam bardziej ordynarne, np. Angelika(czy Andżelika, jakkolwiek ją zapisywać, za moich czasów prawie w każdej klasie jakaś była),Jessica czy coraz modniejsza ostatnio Natasza...Nie wiem jak można małe dziecko wołać Nataszka czy Andżela. To już lepsze chyba nawet Nikolka albo Sandrunia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę o tym imieniu dla córki, podoba mi się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ładne, ale coraz bardziej popularne się robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam chrzesniaczke Laurę, urocze imię bardzo mi sie podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Paskudne. Brzmi jak nie z tej epoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość6767
Nasza Córcia ma na imię Laura i każdy twierdzi że super imie na czasie . Zdrobnienie to Laucia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×