Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Robicie juz dzis cos do jedzenia na swieta

Polecane posty

Gość gość

Do wigili jeszcze 2 dni.Co mozna do jedzenia zrobic cos co moze polezec.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kapustę ugotować, usmażyć pieczarki - to w lodówce może poczekać (a potem dołożyć podsmażoną cebulkę, doprawić, wymieszać, część przeznaczyć jako farsz do kulebiaka z ciasta francuskiego lub pasztecików drożdżowych do barszczu). Warzywka do tzw. ryby po grecku można zrobić i zamrozić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzisiaj to ja jem, to co dostałem na święta!:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znaczy się takie jest moje zdanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chcialam dzis kupic pieczarki ale takie brzydkieA nie mam jak juz ruszyc sie z domu. Moze ciasto upieke dzis. makowca i piernika przekladanego z polewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nigdy nie robi sie wszystkiego w ostatni dzień. Pierogi ,uszka,gołąbki czy krokiety to najgorsze z mozliwych do zrobienia,bo i czasu duzo zajmuje no i roboty sporo przy tym. Ja juz mam to z glowy. Makówki,galareta,czy sałatki robię jutro. W wigilię smazenie karpia,i innych rybek na swiezo,do tego barszczyk. I mozna dekorowac stół,i zadbac o siebie :) Nie rozumiem ludzi którzy wszystko robia dzien przed lub w Wigilię...a potem sie dziwią że czasu brak na wszystko. Trzeba mysleć ludzie... mysleć.... WESOLYCH ŚWIĄT !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ide do osiedlowego sklepu po pieczarki i dzis zrobie pierogi uszka zamroze. a paszteciki najlpeij kiedy zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wczoraj zrobiłam pasztet aż 5 rynienek, mięsa upiekłam (karczek, szynka i schab). Dzisiaj zimne nóżki drobiowe zrobiłam. Jutro sałatka z tuńczyka i warzywna . Jutro też podgotuję grzyby i pieczarki oraz kapuste do pierogów i uszek. Śledzie w oleju też zrobione. Tylko lodówka troche mała. Aha jeszcze jutro sernik upiekę i na tym koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Barszcz zakiszony, pierogi, bigos i uszka zamrożone, piernik i pierniczki upieczone, śledzie dzisiaj do sosów żeby się przegryzły. Jutro sałatki, inne ciasta i pieczone mięso rodzina przywozi, kompot z suszu. Na bieżąco w Wigilię tylko wszystko odgrzać i karpia usmażyć i upiec, kupuję filety więc o połowę mniej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam mam już śledzie a teraz gotuje warzywa do jarzynowej a jutro ja zrobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja właśnie skończyłam robić śledzie na 3 sposoby, zaraz siadam do sałatki jarzynowej. Karpia w galarecie i ciasta zrobię jutro. Prawdziwy zap...ol będe miała w pierwszy dzień świąt, ponieważ organizuje świąteczny obiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dziś upiekłam ciasteczka kruche i zaraz będę robić farsz do krokietow. Jutro zrobi e krokiety i upiekę ciasto. W niedzielę luz i wieczorem do rodziny na wigilię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chce wam się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy chce. lubie ta switeczna goraczke. zakupy , gotpowanie, sprzatanie pieczenie ciast. gorzej jak jade do tesciow na swieta. wtedy nie czuje wogole swiat bo jedziemy w sumie zawsze na gotowe. ale w tym roku zostajemy w domu, tesciowa skrzywiona ale mnie to rybka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wczoraj zrobiłam pasztet aż 5 rynienek, mięsa upiekłam (karczek, szynka i schab). Dzisiaj zimne nóżki drobiowe zrobiłam. Jutro sałatka z tuńczyka i warzywna . Jutro też podgotuję grzyby i pieczarki oraz kapuste do pierogów i uszek. Śledzie w oleju też zrobione. Tylko lodówka troche mała. Aha jeszcze jutro sernik upiekę i na tym koniec. x chyba miesiąc to bedziesz jadła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość 19 _03 Mój mąż i syn opędzlują to szybciutko. Chudzi Ci moi faceci ale żyrci. Nawet nie wiesz ile oni mogą zeżreć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam bigos i śledzie jutro jarzynowa w niedzielę ciasto ah no i jutro piekę mięso już zamarynowane. Reszta nabierzaco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja teraz nastawilam ziemniak na sałatkę, ugotuje jeszcze jaja i jutro zrobię. Nie robiłam nigdy uszek czy pierogów z kapusta (raczej wyższy poziom niz ruskie), wiec mam gotowe. Barszcz tez instant. W niedziele posmaze rybę. Ciasta troche podrzuci mama. Mam owoce, troche słodyczy. Szkoda, ze nie dostałam gotowej mieszanki na kompot z suszu, ale moze w małym sklepie obok maja, to jutro zerknę. Bedzie skromnie, bo mam wigilie sama z dzieckiem, a jedzenia nie lubie wyrzucać. Spokojnych świat dziewczyny:) i nie przesadzajcie z ilością, bo kto to zje;) szkoda wyrzucac. Odpocznijcie troche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nas jest 3. ja maz i corka 9 lat.Tegorczne swieta spedzami sami.Postanowilismy ze nie jedfziemy do rodzicow meza. Co robie do jedzenia: - zupe rybna- jak zgrane gdzies kawalek karpia- pycha smak domu rodzinnego, ktorego niestety juz nie mam od ponad 15 lat - bigos - pierogi z kapusta- na kolacje moze zostanie cos na potem - barszcz z uszkami -ryba po grecku - do kolacji smazona ryba- na kolacje - 2 salatki- jarzynowa i dla meza pieczarkowa z natka pietruszki - sledzie w oleju- na kolacje - biala kielbasa - upieke miesko- uwielbiam z buraczkami - kliski z makiem- kolacja - do tego 3 ciasta- makowiec*****ernik sama robie, kupny tylko sernik I finito.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i jeszcze kompot z suszu-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do kolacji salatka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na kolacje wigilijna - zupa rybna - barsz z uszkami - ryba smazona - sledz w oleju - kompot z suszu - pierogi - kluski z makiem - oplatek Co jeszcze sie daje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie jest jeszcze ryba w galarecie i po grecku, paszteciki z kapustą zamiast uszek. Nie ma klusek z makiem, ale jest mazowieckie, sernik i piernik - wszystkie ciasta kupne, po kawałku, bo rodzina woli konkretne jedzenie i nikomu nie chce się bawić w pieczenie. Za to upiekłam kruche ciasteczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierniki upiekłam 2 tyg temu, paszteciki i pierogi tydz temu i zamroziłam. Dzis kapustę z grzybami jutro z tego łazanki z farszem, barszcz, zupe grzybowa. W niedz dwie sałatki i ryby smażone i sałatkę owoc i świeżego łososia. Ciasta zamówione. Voila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
śledzie w oliwie,zupa z leśnych suszonych grzybów z łazankami,karp smażony,kapusta z grochem,kapusta z grzybami,całe duże kapelusze borowików smażone,fasola jaś, makiełki,kompot z suszonych owoców. Takie potrawy - z mojego rodzinnego domu - przygotowuję co roku i choć odrobinę należy wszystkiego spróbować.Radosnych Świąt życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lo matko ile wy zrecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aaaa i śledzie kupiłam gotowe kaszubskie symbolicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak to zupa instant to znaczy z torebki. I pierogi gotowe ze sklepu. Fuj to jest wstrętne. Każda mrożonka a kilka razy chciałam soróbiwać jezt ochydna . kooytja śląskie kartacze ble.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20:25 - nie trzeba " żreć" , wystarczy wszystkiego choćby po odrobinie spróbować.Chodzi o podtrzymanie tradycji i o wspomnienia smaków z domu rodziców,którzy już odeszli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×