Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamajedynaka

Chcialabym miec drugie dziecko ale boje sie

Polecane posty

Gość Mama Mileny i Izabeli
5lat różnicy i już niby jedynaki? Moja córka na lat 8, 2córeczka ma 3miesiące i starsza uwielbia młodsza.też bardzo się bałam ze starsza pójdzie na bok ,ale jest naprawdę dobrze.nie zgadzam się ze musi być Max 2lata różnicy, to nie prawda.ja też nie mogłam się zdecydować , al to ja z innym powodów,ni żałuję 2córeczka jest spokojna ,rzadko płacze ,śpi w nocy, mam czas dla starszej żeby się z nią pobawić. Poprzytulac.i na każdym kroku jej mówie ze obie dziewczynki są dla mnie największymi skarbami.teraz nawet gdy malutka śpi zagraliśmy ze starszą w grę planszową.to jest tylko kwestia nastawienia.Starsza uwielbia młodsza siostrę , lubi się nią bawić śpiewać jej, przysługuje mi młodsza np jak chce ugotować obiad.starsza czasem się wkurza jak za mało może siostre przytulać .często ja całuje.nie raz sobie leżymy we 3, rzadziej we 4 bo tatuś jednak w pracy.ale jest bardzo dobrze.młodsza też lubi starsza ,bo starsza jej śpiewa skacze nad ni ad, wyglupia się.nie raz ja potrafi śpiewem uśpić.ale trzeba pilnować to wiadome,autorko powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do mamy Izabeli i Mileny, masz dwie jedynaczki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też uważam że 8 lat różnicy to już dwie jedynaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamo Mileny i Izabeli jak ja urodzę w lipcu to syn też będzie miał 8 lat i strasznie się boję jak to będzie. Niby bardzo się cieszy, zwlaszcza, że jestem teraz w domu, a wcześniej pracowałam do wieczora, ale boję się, że poczuje się zepchniety na drugi plan bo wiadomo dzidzia jest absorbujaca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja jednak uwazam ze brat grozacy smiercia i wyrzucający w ciazy z malym dzieckiem to niezbyt czesty przypadek: / oczywiscie ze sa historie klocecgo sie o pieniadze rodzenstwa ale to rodzice powinni robic wszystko by do tego nie doszlo. I przekazywac prawdziwe wazne w zyciu wartości a nie pogon za pieniądzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zazdroszcze Wam, ze macie tylko takie dylematy. Ja chyba nie bede miala nigdy drugiego, bo raz, ze mamy tylko dwa pokoje i nas nie predko bedzie stac na wiecej, to dwa mialam problemy z donoszeniem pierwszej ciazy i koszmarny porod, myslalam, ze nas wykoncza i o maly wlos tak by sie wlasnie stalo... Porod naturalny przeraza mnie to tego stopnia, ze na sama mysl mam lzy w oczach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pomyśl o cesarce. Ja miałam dwie - na życzenie ( Niemcy - pojechałam tam aby urodzić, bardzo dobrze wspominam. Można urodzić też w prywatnym szpitalu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, jasne pomysl o cesarce. Fajnie napisac. Do najblizszej kliniki mam ponad 100 km i wymagaja tam donoszenia do 39 tc. Ja zaczelam wczesniej rodzic. W szpitalach obok (4, w tylku sie orientowalam) jest ciezko o cesarke, bardzo naciskaja na sn, nie ma komu dac w lape, bo byly tu juz afery i sie boja... Moja kuzynke tak przeorali na porodowce, ze dziecko po dobie zmarlo :( oczywiscie nie bylo mowy o cc, a jej corka miala ciezka zamartwice, lekarz sie wylgal, ze niby podczas fazy parcia sie poddusila pepowina :( jedynym ratunkiem dla mnie bylby dobry psychiatra, jestem na etapie szukania, bo juz raz trafilam na babsko, ktore mne wysmialo i sie produkowalo, ze drugi porod jest lzejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nic ci psychiatra nie da. Mi od Kardiologa zaswiadczenie wysmiali a choruje na serce i nie moglam naturalnie urodzic, stad kardiolog nie wyrazil zgody na pismie a jak pojechalam do szpitala to mi kazali sobie tylek podetrzec tym zaswiadczeniem wiec pojechalam do kliniki, dalam 2 tys za cesarke. A Ty skad jestes? Nie wierze ze w klinikach wymagaja donoszenia ciazy do 39tc jak w szpitalach nawet na ustalona cc jedzie sie 2 tygodnie wczesniej czyli w 38tc. Ja w klinice mialam robiona cc poczatkiem 36tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Mileny i Izabeli
Kochane mamusie.nie uważam że mam 2jedynaczki. Mam 2dzieci .starsza uwielbia młodsza.a jak się będą kochać w przyszłości to tylko i wyłącznie nasza praca będzie, bo to od wychowania zależy.ja także bardzo się bałam ponieważ moja siostra po urodzeniu 2dziecka odepchnela to pierwsze a teraz już dzieci są dorosłe a.nienawidzą się.a była mała różnica Wiki.więc tutaj nie ma reguły.mam 30lat jestem mama 2wspaniałych dziewczyn ,i zrobię wszystko w mojej i męża mocy aby rodzina zawsze była razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Matko jakie dwie jedynaczki. To są siostry o zawsze nimi będą. A to jaki będą miały kontakt ze sobą w przyszlosci to nie ma reguły. Ja mam brata starszego jedynie o 2 lata i przysiegam ze się czuje jak jedynaczka:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamo Izy i Mileny, niestety taka różnica wieku to dwie jedynaczki. Ale ja i tak uważam , że dobrze chociaż tak, zawsze to dwoje dzieci :) A czemu nie postarałaś sie szybciej drugie dziecko ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez tak uwazam,to emocjonalna przepasc..to deie jedynaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Mileny i Izabeli
Ja zawsze się zarzekalam ze będę mieć tylko jedno dziecko ,bo to co przeszłam podczas pierwszych lat z córką to.tylko horror. Depresja poporodowa . Prawie 3lata nie przespanych nocy, koszmar.przy 2córce wszystko jest inaczej.jest bardzo spokojniutka ,wszystko przy niej zrobię, pięknie śpi.ale żeby się zdecydować na to 2dziecko musiało upłynąć prawie 8lat.i nie żałuję.z depresji wychodziłam długo ,leki mi bardzo pomogły i teraz jest wszystko bardzo dobrze.jak by różnica wieku miała być z 15lat to można by było mówić o jedynakach.przecież dziecko 8letnie to jest jeszcze małe dziecko.ja także dużo pracowałam , praca mi pomagała stanąć na nogi.teraz sobie troszkę odchowam córkę i wracam do pracy, pewnie córka będzie mieć 6-8miesięcy i wracam bo chce.bo szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Mileny i Izabeli
Moja szwagierka ma 2dzieci 15lat,8,5toku i w lutym rodzi 3dziecko ,napisałam czemu tyle lat jest różnicy,wychował dziewczyny jak najlepiej.niech wam będzie moje dzieci to jedynki kto te się bardzo kochają .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11:44 u mnie respektuja wskazania od psychiatry, ale najpierw je trzeba dostac. Pytalam o to ordynatora. W prywatnej np. W bielsku musi byc 39tc rozpoczety. Nie wiem jak w medfeminie we wrocku, ale nikt sie na bank nie zgodzi w 36 tc konczyc ciazy od tak, jak w 37 tc uznaje sie ja za donoszona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko-to nie miej! Ja mam 3 letniego synka i ani mi sie sni wracac do pieluch :D maly zostaje czasem u dziadkow na weekendy a my mamy czas wyskoczyc z mezem na jakis wyjazd, ns koncert czy do znajomych, w wakacje wyjezdzamy pierwszy raz we trojke za granice, z drugim malutkim dzieckiem wszystko byloby duzo trudniejsze na poczatku, a ja jestem zbyt wygodna ;) rob jak Ci rozsadek podpowiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drugie szybciej rosnie i latwiej sie chowa! Nie wiem kiedy moj wyrosl z pieluch- nagle. O wiele ciezej mialam z pierwszym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie , matka 2 dzieci z różnicą 2 lat :)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale ciaza i pierwsze pare miesiecy na pewno jest znacznie ciezsze kiedy ma sie juz jedno dziecko pod opieka... nie kazdy musi miec dwoje dzieci, lepiej jest miec jedno i wiecej pieniadzy i sily na jego wychowanie :P przynajmniej ja tak mam i tak uwazam, nigdy nie chcialam byc strudzona matka Polka ogarniajaca 2 czy 3 dzieci :D jedno to optimum jak dla mnie.. Autorko zastanow sie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×