Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mmki

Nieumiejętność rozmowy z kobietami

Polecane posty

Gość mmki

Jak to jest, że potrafię bez problemu i na luzie rozmawiać z kolegami/znajomymi, natomiast nie umiem się odezwać do koleżanek? Troszkę jest to uciążliwe, ale w sumie to sam nie wiem, o czym miałbym z nimi dyskutować. Gdy chodziłem do podstawówki, to nie było z tym problemu, miałem kilka koleżanek, rozmawiałem z nimi bez stresu, jak z najlepszym kumplem. Problem zaczynał pojawiać się w gimnazjum. Wtedy jakoś narodziła się we mnie taka dziwna nieśmiałość do dziewczyn, która ciągnie się po dzień dzisiejszy. A dziś chodzę już do liceum i nic się w tej kwestii nie zmieniło. Oczywiście powiem coś na przywitanie, np. "hej", ale na tym się kończy. Nie umiem rozwinąć rozmowy z nimi, a szczególnie jak jestem w towarzystwie kolegów, którzy nie mają z tym problemu. Ogólnie to piszę o tym, ponieważ boję się, że jeśli to się nie zmieni, to będę miał poważny problem w znalezieniu dziewczyny w przyszłości. No bo o czym mam rozmawiać z dziewczyną, która mi się podoba, jeśli nie umiem gadać z koleżankami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli spodobać się sobie nawzajem to nawet milczenie będzie przyjemnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też mam podobny problem. Jestem dziewczyną i gorzej rozmawia mi się z chłopakami, bo od dzieciństwa nie miałam z nimi zbyt wiele styczności. Moim zdaniem trzeba po prostu ćwiczyć, aby stopniowo ten lęk pokonać. Powodzenia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmki
@20:43, i jak? Zaczęłaś częściej rozmawiać z chłopakami? Bo ja nie umiem się mimo wszystko przełamać. Każdego dnia mówię sobie, że będę się włączać w rozmowy z dziewczynami, a wychodzi jak zawsze. U mnie jest ten problem, że jestem bardzo lubiany wśród chłopaków, przy nich potrafię być zabawny i wygadany, natomiast w oczach dziewczyn jestem strasznie nieśmiały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość memi
To nie jest brak tematów do rozmowy, tylko jakiś lęk. Może jesteś na etapie szukania dziewczyny i przed każdą chcesz jak najlepiej wypaść i stad ta blokada? Wyluzuj, dziewczyna też człowiek, gadać może o wszystkim - chyba, ze ma blokadę, wtedy nie pogadacie:)) Skoro z kolegami potrafisz rozmawiać, to z dziewczynami też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
@mmki Odpowiadając na Twoje pytanie, nadal rzadko rozmawiam z chłopakami, ale już trochę więcej - to z moim wujkiem, to z kolegami z pracy, i jest nieco lepiej. Myślę, że dużo racji ma użytkownik 20:53 --> "Skoro z kolegami potrafisz rozmawiać, to z dziewczynami też." Pozdro! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×