Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Aged24

Co sądzicie o takim powiedzeniu...

Polecane posty

Gość Aged24

Co sądzicie o takim powiedzeniu: " Kto nie słucha swoich rodziców, ten słucha tylko psiej skóry "?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zwykle taka jest prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kto nie slucha ojca matki ten poslucha psiej kolatki - tak to leci..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aged24
No tak nie do końca. Nie wszyscy rodzice chcą dobrze dla swoich dzieci, niektóre rodziny są patologiczne. Czasami, jeżeli rodzice postępują źle, trzeba się zbuntować. Tak uważam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak się słucha psiej skóry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jvb
Oj, strasznie późno i przez przypadek znalazłam ten temat... Z tą psią skórą/ psią kołatką/ psią łatką (przysłowie ewoluowało do kilku wersji) chodzi o to, że kto nie posłucha rodziców, zostanie zbity psią skórą (być może pasem z takiej skóry?) i pod wpływem bicia ulegnie. Nie wiem, czy w dzisiejszych czasach to właściwa metoda wychowawcza. Szczególnie wobec "dzieci" które osiągnęły już stan pełnej dorosłości (praca, mieszkanie, własna rodzina, itp.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2018 o 13:32, Gość jvb napisał:

Oj, strasznie późno i przez przypadek znalazłam ten temat... Z tą psią skórą/ psią kołatką/ psią łatką (przysłowie ewoluowało do kilku wersji) chodzi o to, że kto nie posłucha rodziców, zostanie zbity psią skórą (być może pasem z takiej skóry?) i pod wpływem bicia ulegnie. Nie wiem, czy w dzisiejszych czasach to właściwa metoda wychowawcza. Szczególnie wobec "dzieci" które osiągnęły już stan pełnej dorosłości (praca, mieszkanie, własna rodzina, itp.).

Mysle ze bylaby to dobra metoda wychowawcza ale teraz nie kladzie sie nacisku na dobre wychowanie dzieci.                                                                                                                                              Ale dawniej to sluchalo sie nie tylko 'psiej skorki', u mnie w domu byl rzemien z (wolowej?) skory i tez musielismy 'sluchac'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.01.2018 o 20:47, Gość gość napisał:

jak się słucha psiej skóry?

Oj, oj naprawde sie 'slucha' az trudno opisac i uwierzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×