Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak się zabiezpieczacie przed ciążą?

Polecane posty

Gość gość

Jestem podwójną mamą. Nie chcę więcej rodzić. Jakie stosujecie metody antykoncepcyjne i ile lat działają. W sensie czy nie było dotąd wpadki, a jeśli była, to po jakim czasie stosowania. Zastanawiam się nad spirala. Ma któraś z mam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od 16 lat obserwacja cyklu + dni płodne guma Mam 36 lat . Jedno dziecko planowane .Więcej dzieci nie chce Nigdy nie brałam żadnych tabletek , spirali tez nie pozwoliłabym sobie założyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój mąż zrobił sobie wazektomię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam nieregularne cykle. Odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mąż niestety nie zrobi tego. A szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie uprawiam sexu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mając dziecko przez 5 lat na przerywanym, bo myślałam, że jak coś pójdzie nie tak to będzie dziecko, bo i tak chciałam drugie. Po 5 latach, gdy podjęliśmy decyzję, że się staramy o następne, zaszłam w pierwszym miesiącu starań. Potem mając już dwoje dzieci zdecydowałam się na spirale. Pierwsza 5 lat działała bez zarzutu. Po zmianie druga przez 1.5 roku też działała. Potem bum, brak okresu, jestem w ciąży, mimo że na usg wyszło, że spirala leży jak trzeba i powinna działać. Niestety poronilam w 10 tygodniu. Teraz nie stosuje nic, poza przerywanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W okresie kiedy nie chciałam zajść- tabletki albo stosunek przerywany, ani jedno ani drugie nie zawiodło, przy czym przerywany był tylko kiedy odstawiłam tabletki i chcieliśmy mieć dziecko, jedynie lekarz zalecał 3 cykle odczekać. Tabletki stosowałam najdłużej jednym ciągiem przez 5 lat, bez wpadki, przy czym zachowywałam ostrożność jak pominęłam tabletkę albo brałam antybiotyk. Spiralki się jakoś boję, a prezerwatyw próbowaliśmy różnych i nawet nie ma porównania z seksem bez, zupełnie inne wrażenia.. Staramy się o trzecie dziecko a potem mąż idzie na wazektomię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie rozumiem kobiet które latami trują sie tabletkami :( nie szkoda wam zdrowia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przyznam, że przed drugą ciąża stosowalismy z mężem stosunek przerywany przez 11 lat. Druga ciąża była jak najbardziej planowana. Natomiast naczytalam się tu, ze to żadna metoda i mimo, ze 11 lat było ok, boję się. Myślałam o podwójnej antykoncepcji np spirala plus prezerwatywa lub przerywany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie. Seks gdy zabiezpieczeniem jest prezerwatywa nie smakuje tak samo. Najlepiej jest gdy mąż kończy,we mnie. Najlepsze dla nas doznania, ale jak widzę i spirale zawodzą. Nie mogę mieć trzeciego dziecka, nie zniosłabym trzeciej ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A propos trucia się tabletkami- nie zauważyłam żadnych negatywnych skutków w moim organiźmie, nie czułam się gorzej, nie tyłam- może libido miałam minimalnie mniejsze, ale dalej nie sprawiało to problemu (faktycznie jak odstawiam mogłabym seks kilka razy dziennie uprawiać). Próby wątrobowe, cytologię, usg piersi, poziom hormonów, morfologię- wszystko mam w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Plastry Evra- 10 lat stosowania 0 wpadek ;) polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie odpadają podczas np kąpieli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój mąż też zrobił wazektomię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Macie fajnych mężów, tych od wazektomii :) Mówię bez cienia ironii. Dojrzali i odpowiedzialni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przerywany i guma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest waśnie obraz tych 98% katolików. W niedziele przyjmują komunie ze złożonymi rękami na sercu a później jedna spirale druga tabletki itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jeszcze cycusiam więc jestem zabezpieczona w 100%. Choć i tak od trzech lat nien uprawiam seksu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przez prawie 10 lat ombinacja tabletki plus kondomy, teraz nie mogę brać tabletek przez migreny więc czekam na zabieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17.13- to zart?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17:28 żartem jest twoja wiara, skoro stosujesz antykoncepcję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Karmienie nie jest żadnym zabezpieczeniem więc się nie zdziw jak zaskoczysz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a może podwiązanie jajowodów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podwiązanie jajowodów jest w Polsce nielegalne, trzeba by jechać za granicę. Stąd pewnie wazektomia u mężczyzn. Ciekawe stąd te statystyki o 98% katolików :D Z danych ochrzczonych dzieci sprzed 40 lat? Bo według tego, ja również jestem katoliczką, chociaż nie wierzę, więc i nie praktykuję, ślubu kościelnego nie brałam, dzieci nie chrzciłam, na religię nie chodzą... Ile można powielać jeden mit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"2018.01.17 " Nie odpadają podczas np kąpieli?- nie ani podczas pływania ani podczas biegania :) czasem nawet przyjadę po nim balsam do ciała i się trzyma :) jestem zadowolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od 10 lat prezerwatywy. Z przerwą na staranie o dziecko - zaszłam już w pierwszym cyklu starań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie wazektomia. Mamy już 2. Po narodzinach młodszego mąż poszedł na zabieg. Kamień z serca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prezerwatywy + pacierz ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×