Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Chi

Chi

Polecane posty

Ptyś to weź się rusz z kanapy i pojedź :D x Mi sądzisz, że dowiem się przed Wami ? Mam nadzieję, ale mimo wszystko dobrze, wiedzieć że ktoś oprócz nas też czuwa ;) x Kapitanie, kto się nie boi ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ptysiowy
Zjadłem niedawno kebsa i mam teraz moralniaka :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć Wszystkim Chi, może już wiesz, a może jeszcze nie Koncert 2.6.2018 Orange.... Przeczytałam na Onet :-) Cha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ptysiowy
Chi- jak mi ufundujesz to jutro wypisuję wniosek o bezpłatny urlop i ruszam w świat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Cha, właśnie o tym pisałam. Jestem na szkoleniu w tym czasie niestety, ale dzięki :) x Ptyś, a weź sobie zarób sam. :P ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ptysiowy
Może się zabarykaduję w sejmie i powiem że jestem potrzebujący, ostatnio jest to modne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odetkałam, poproszę medal :D Cha ja będę w Gdańsku od 3 do 7 :) I mam nadzieję na pogodę. :) Jakąś, bo deszcz też lubię. :) x Frank Sinatra, Dean Martin & Sammy Davis ? Jezu no to teraz dałaś do pieca ;) Ja bym mdlała, leciała przez ręce, histerycznie krzyczała, śmiała się i płakała rwąc włosy z głowy swojej i koleżanek obok ;) D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ptyś co ja Ci mam powiedzieć ? Nie wierzę, że to Ty. To pewnie Twój podszyw :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ptysiowy
Aż tylu ich nie mam, chyba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, nie chodzę za Tobą i nie sprawdzam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem tak. Strajk niepełnosprawnych w Sejmie i to jak postępuje z nimi obecna władza, to wstyd. Mam poczucie że na klęczkach powinniśmy dziękować tym rodzicom, za ich poświęcenie. Nie będę tu pisać elaboratów, ale to co się dzieje, jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe i kompletnie nie śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlatego drogi Ptysiu :) doceń to co dostałe fuksem, czyli zdrowie i pielęgnuj je. (kabab ? ? serio ? :D ) Szanuj słabszych i bezbronnych, bo oni nie pisali się na to co dostali. I dlatego to my - zdrowi i sprawni, winniśmy zapewnienie im godnego życia i bezpieczeństwa. Tak postrzegam człowieczeństwo. Wszystko inne to tylko szczegóły, które można ustalić cy dogadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pogarda, buta, arogancja, wyrachowanie, hipokryzja, chamstwo, niewrazliwosc...cechy jakby innowiercy A resztę pozostawie dla siebie Cha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ptysiowy
Idea protestu niby słuszna tylko w chwili obecnej przybrała postać szopki politycznej i ci rodzice to nie są raczej przypadkowi ludzie, tylko osoby podesłane i podjudzane przez opozycję. Gdyby naprawdę te dzieci były tak poszkodowane to rodzice nie skazaliby ich na siedzenie przez miesiąc w takich warunkach, bez dostępu do lekarza i rehabilitacji. A za ten tekst "nie interesuje nas pomoc rzeczowa, chcemy czystej gotówki", ta pani nie powinna dostać nic. Takie jest moje zdanie jako podatnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Twój wpis Chi z 23.04 całkowicie pod nim się podpisuję Mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć Ptysowy miałeś okazję zajmować się tak na poważnie 24 godziny na dobę, przez przynajmniej kilka miesięcy osoba niezdolna do samodzielnego życia? Zapytam też inaczej byłeś kiedykolwiek w takiej sytuacji w której to Ty potrzebowałes pomocy również przez 24 godziny przez przynajmniej kilka miesięcy? Zapytam po raz trzeci, płaciłes w sklepie przedmiotem który dostałeś a który byl Tobie zbędny? Tez jestem podatnikiem i zupełnie nie podzielam Twojego zdania. Cha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przykro mi to czytać w ogóle. Te dzieci nie są, aż tak chore ? Masz rację, na pewno udają . :) I podpisuję się pod słowami o żywej gotowce. W buty niech sobie wsadzą tę pomoc rzeczową. Ci ludzie potrzebują pieniędzy, żeby móc godnie żyć jak każdy sprawny człowiek. Uważasz, że za limitowane pieluchy, kupią sobie ubrania, pójdą do kina, wyjadą gdzieś ? To są normalne ludzkie potrzeby i nie ma w tym niczego co można by poddawać jakiejkolwiek dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mas rację Cha. Trzeba mieć w sobie trochę empatii albo znać sytuację z autopsji, żeby zrozumieć położenie osób niepełnosprawnych w Polsce. A mówienie, że są to osoby nieprzypadkowe ? Jakie to ma znaczenie. Ten rząd złożył konkretne obietnice. Chce, nawet żąda rodzenia dzieci, niezależnie od ich wad rozwojowych, a później umywa elegancko rączki. Pomysł o tworzeni specjalnych klas żeby "zdrowe" dzieci nie miały kontaktu z tymi niepełnosprawnymi pojawił się zdaje się w zeszłym roku. Co będzie dalej ? Założą specjalne strefy dla niepełnosprawnych, żeby się w oczy nie rzucali ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ptysiowy
Rząd spełnił część ich postulatów przez co dostali więcej niż mieli uprzednio, a oni krzyczą "więcej więcej". Dlaczego dopiero teraz im zaczęło brakować a nie dwa lata temu? Dlaczego ci ludzie nie proszą o pomoc w postaci darmowej rehabilitacji czy braku kolejek do lekarza tylko kasa? W Polsce jest mnóstwo potrzebujących, a budżet nie jest z gumy. Mnóstwo starszych osób żyje za głodową emeryturę, nie ma na leki, czeka latami do lekarzy i czy oni są gorsi? Ja nie mówię że niepełnosprawnym nie jest potrzebna pomoc, ale widać wyraźnie że są podjudzani przez pewne środowiska i ktoś próbuje ich użyć do swoich gierek politycznych. Zaraz przyjdą górnicy, nauczyciele, kolejarze i każdy zacznie okupować sejm domagając się świadczeń na które naszego państwa po prostu nie stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlatego Ptyś nie obraź się, ale piszesz o rzeczach, których chyba nie przemyślałeś, a po prostu powtarzasz to co Ci tam do głowy nakładli. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O i tu się z Tobą zgadzam. Państwa nie stać od dawna a mimo to jest zadłużane, po to żeby zapewnić rządzącym elektorat. Lekką ręką rozdawane są pieniądze ludziom dla których nie są one w ogóle potrzebne. Dlaczego ? Nie chcę iść Twoim śladem i wchodzić na ścieżki polityczne. Ty masz inne zdanie ja mam inne. A darmowa rehabilitacja u brak kolejek do lekarza to powinien być standard a nie coś czym trzeba się chwalić jak jakimś cudem. Powtarzam jeszcze raz. Skoro każą szanować każde życie, to dlaczego tylko do poczęcia ? A co potem z tymi ludźmi ? Wegetacja w darmowych pieluchach według Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Zaraz przyjdą górnicy, nauczyciele, kolejarze i każdy zacznie okupować sejm domagając się świadczeń na które naszego państwa po prostu nie stać." Niech przyjdą. Niejednokrotnie te grupy zawodowe strajkowały i otrzymywały spełnieni chociażby częściowe swoich postulatów. A słyszałeś kiedyś o strajku ludzi niepełnosprawnych ? Ja dopiero teraz i mówiąc szczerze, jestem z nimi całym sercem. Dobra muszę lecieć do roboty :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zmień kanał Ptysowy a później wpadnij do DPS, do hospicjum lub w inne podobne miejsca i wówczas napisz kilka słów. Na teraz kończę ten temat. Wszystkie życzę swobody i radości zdrowego życia. Cha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Cha i wzajemnie :) Tymczasem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ptysiowy
Nikt mi nic nie nakładł tylko drażni mnie to, że przez całe lata ludzie tyłu protestów nie organizowali, a teraz jeden po drugim wychodzą na ulice i żądają czegoś, czego państwo nie jest im w stanie dać. Nie ma w tym racjonalnego dialogu tylko żądania. Ta pani która jest prowodyrką tego protestu, jak się okazuje rok w rok jeździ całą rodziną na zagraniczne wakacje, mimo takich obciążeń finansowych jak opieka nad niepełnosprawnym. Ja takich obciążeń nie mam, a mnie na takie wycieczki nie stać, dlatego mam prawo przypuszczać że nie są to przypadkowe osoby. Normalny człowiek nie może sobie pozwolić na tygodnie protestów gdyż ciężko pracuje żeby zapewnić byt, a ci sami ludzie latają od protestu do protestu i można przypuszczać że są tam wysyłani celowo przez grupy polityczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam się już nie odzywać. Ten protest Drogi Ptysowy dotyczy nie pieniędzy dla rodziców i opiekunów ludzi z niepełnosprawnością, być może tego w nie wiesz. Opiekunowie osób z niepełnosprawnością zrezygnowali z pracy by zajmować się swoimi dziećmi, z miłości do nich z szacunku dla innego człowieka, być może z poczucia obowiązku. Powód jest ty nieistotny. Ty Ptsiowy możesz pracować lekko czy ciężko, mozesz , pracować, możesz nie pracować, Twoj wybór. Ludzie z niepełnosprawnością takiego wyboru najczęściej nie mają. W sejmie trwa protest o godne lub godniejsze życie ludzi z niepełnosprawnością, zakładników ułomności swojego ciała. A wakacje zagranicą, przypomnij sobie egzotyczne wyjazdy rezydentów, ale tego chyba na Twoim kanale nie usłyszałes i nie zobaczyłes. Wakacje zagranicą nie są dziś luksusem, a Ty zdaje się jestes typowym Polakiem. O szczegóły odsyłam do dnia świra... Koniec kropka Cha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ptysiu wybacz, ale widzę, że jesteś fanem TVP. Rozgorzała dyskusja, a ja poza nią. :o Generalnie Chi i Cha zrobiły robotę za mnie. Chcę jednak od siebie podzielić się myślami. Mówisz Ptyś, że prowodyrka protetestu silna kobieta, ktorej się "powodzi", bo wyjeżdża na wakacje to powód do dyskwalifikacji jej z istoty problemu? Pomijając fakt, że każdy człowiek zasługuje na wakacje w tym niepełnosprawni w szczególności, chciałem powiedzieć Ci tak. Tak, to są ludzie nie przypadkowi. To są ludzie wyjątkowi. Silni. Nie ludzko silni. Zmagając się z własnym czysto rodzinnym problemem, uwikłali się w walkę społeczną dla siebie, dla dzieci, dla innych by odmienić los. Czy Ciebie stać, by było koczować w sejmie z własnym choćby zdrowym dzieckiem walcząc o sprawę? Owszem pewne środowiska polityczne wykorzystują sytuację dla swoich celów. Ale czy PIS jak przy wladzy była PO nie czynił tego samego?Pielegniarki zakładały obóz, a po drugiej stonie ulicy przed kamerami oburzone występy prominentnych. Powiem dla mnie to skandal by dawać jak leci 500+ dla zamożnych ( głównie dzieciatych działaczy wiadomej opcji). Powiem bo dotyka mnie ten problem od wielu lat w stosunku do osób starszych. To co państwo ma do zaoferowania to nie łapiesz się bo ci się kurna "powodzi". I co z tego że polecę na wakacje. Jaką cenę przyjdzie na tą okoliczność zapłacić? Samo zorganizowanie opieki na czas nieobecności to masakra finansowa i organizacyjna. A płacisz za to co miesiac masz to na głowie co godzinę. Przez lata. Nie chcę się tu uzewnętrzać się, uwierz dostało by się niektórym i ksiedza nie wyłączając. I na tym tle dorzucę ci koleżkę materialistę któremu trafiły się bliżniaki i 1000 zł. I na tą okoliczność kupił sobie nowe auto na kredyt. Wiesz kto płaci mu ten kredyt. Ano poniekąd ty Ptysiu.Ja z tą przykutą osobą chorą osobą do łóżka, bozie daj żeby choć z jedną!, Chi i Cha. Dziękuję za uwagę. I przepraszam za zrzut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×