Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Jaki pies dla dziecka 6 letniego i dla rodziny miasto

Polecane posty

Gość gość

Mieszkamy w dużym mieście, ale w sumie na peryferiach i mamy 15 minut autem do ślicznego lasu. zatem tereny na spacery są super. mamy ogród, nieduży ale jest w nim taka część ogrodu z sama trawą, ok. 3,5x5 metrów na stolik, krzesła itd, to by też pies mógł biegać sobie. kwiaty i drzewko odgrodzone są. ale pytanie: jakiego wybrać? chcemy kupić dziecku na 6 urodziny, w kwietniu. córka jest żywym dzieckiem, ale świetnie rozumie jak należy traktować zwierzęta (gościmy często u babci, babcia ma dwa koty i małą wie, co i jak i czego nie wolno). Ja osobiście zawsze lubilam labradory, maż mówi że oklepane i "każdy ma". on chce najbardziej dalmatyńczyka albo wilczak Saarloos... ale to duży bardzo pies, choć piękny i taki jakiś charyzmatyczny ... bo młodej to te długowłose lhasa apso ... to wiem... czy jednak wybrać takiego? ktoś ma? jak pielęgnowac tę sierść??! taki piesek by ją bardzo uszczęśliwił, ale wiem, że ogólnie nie liczy na psa wiec i tak będzie bardzo radosna ze zwierzęcia :) dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pies owszem, ale ludzie- nie jako prezent na urodziny dla dziecka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A to czemu? A co do rasy - ten wilk pięknie wygląda, wygooglowalam. skoro las blisko to czemu nie? tylko kupcie szczenię!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dalmatynczyk to trudna do ulozenia rasa. Jeszcze przy dziecku to kompletnie odpada. Najlepszy owczarek niemiecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dalmatyńczyki to głupia rasa, szczerze. Do tego chorowite toto strasznie (suka mojej ciotki - całe życie u weta, dobrze że wujostwo majętni, to ich było stać na leczenie). Nie sugeruj się bajeczką Disneya. Labradory to nieustanna orka. Obejrzyj film Marley i ja, tam jest oddane w 200% życie z labkiem/goldenem. Lhapsa coś tam - dzieciak psa nie wyczesze, to wymagająca rasa, sama pielęgnacja zabierze mnóstwo Twojego czasu (tak, powtarzam - dziecko psem się pobawi tydzień, a potem nuuuuuudy, więc 99,9999999999% opieki spadnie na Ciebie). Owczarek - a warunki do codziennego wybiegania się macie? W sensie mąż wrwca z pracy, bierze psa do samochodu i jedzie z nim na godzinę, dwie do tego mitycznego lasu? Bo ogródek to co najwyżej na poranne sikanko albo sytuację awaryjną w nocy się nada. Ja sama bym wzięła coś z ras małych lub mniejszych średnich, basseta, maltańczyka (wiem, teraz oklepane jak i s**tzu, ale jak się chce psa z długim włosiem...) może owczarka corgi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tu autorka dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15 minut autem do lasu. Codziennie będzecie wozić psa na spacery? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kundelek ze schroniska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A masz 4000-5000 zł do wydania na samo szczenię (nie licząc potem czipowania, szczepień, sterylki/kastracji etc.)? czemu nie weźmiesz średniej wielkości zwierzaka ze schroniska czy domu tymczasowego? tyle biedaków oczekuje na dom... sama działam jako tymczas dla kotów, wiem, jak o dobre domy trudno :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czemu nie kundelek ze schroniska? Bo pies musi być trendy i pasować do obrazka, poza tym to przecież prezent :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na takie warunki coś mniejszej rasy westy, maltańczyki yorki kundelki czy inne s**tzu. jak masz dom z dużym podwórkiem to wtedy te większe rasy, ale to moje zdanie co zrobisz i jakiego psa weżmiesz to będzie twój wybór. osobiście polecam westa albo maltańczyka idealne dla dzieci. miałam po jednym i bardzo uwielbiały zabawy z dziećmi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emiemiemi
Polecam cocker spaniela. Mam suczkę, charakter ma wspaniały, choć swoje za uszami ma ;) Ma 8 lat obecnie, wzięliśmy ją jak była szczeniakiem, wtedy byliśmy narzeczeństwem. Obecnie mamy 3 letnią córkę i obie za sobą przepadają, choć psinka czasem ma dosyć dziecięcych przytulasów dizelnie to znosi a wiem też ze za córką w ogień by wskoczyła. Ogólnie jest szalonym psem, wiecznie mało zabaw , bardzo lubi towarzystwo, cięzko znosi rozłąkę. Jest wierna, kochana, zawsze chce być jak najbliżej, często siada tyłkiem na naszych stopach :) Dziecku nigdy nie zrobi krzywdy, na spacerach potrafiła obronić przed innymi burkami które chciały obgryźć pańci kostki :) Polecam szczerze spaniele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez mam cocker spaniela jest wierny i kochany :) ale ma jedna wade... teskni az za bardzo :S babcie lubi najbardziej i gdy babcia gdzies wyjdzie to od razu jest wycie wniebogłosy pod drzwiami. Dobrze ze mieszkamy w domu bo sasiedzi by na pewno nie wytrzymali. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I tez polecam cocker spaniela :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przede wszystkim jeśli rasowy to tylko i wyłącznie z metryką, czyli z hodowli zarejestrowanych w Związku Kynologicznym w Polsce (tylko i wyłącznie w tej instytucji, nie ma żadnej innej legalnej!). Na ich stronie jest wyszukiwarka hodowli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tu autorka no schronisko to też opcja, ale czy taki pies np traumy ie ma po poprzednim niedobrym właścicielu? może taki pie być wylękniony i wskutek tego co przeszedł, zareagować agresją np np głośne dziecko/ troszkę się obawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najłagodniejsza rasa do kontaktu z dziećmi to berneński pies pasterski, ale to duży pies więc przemyślcie czy macie na pewno warunki na takiego. Mniejszy, ale również przyjazny i łatwy w ułożeniu jest golden retriever. Jeszcze mniejsza rasa psów, które uwielbiają tresurę i sztuczki to jack russell terier. Co do brania psa ze schroniska-sama jestem wielką zwolenniczką takiego rozwiązania i odmienienia życia piesków, ale one często są po przejściach,mogą być nieufne, mieć problemy adaptacyjne czy nawet po wielu latach miłości zareagować agresywnie na jakiś bodziec, który przypomni im przeszłość, więc jako piesek dla dziecka chyba jednak bym się nie zdecydowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zgadzam się do wszystkiego, poza twoją opinią o labkach i goldenach. One nie są zawsze takimi psotnikami jak filmowy Marley, to mądre psy ale trzeba im zapewniać odpowiednią stymulację i rozrywkę, bo głupieją i szaleją z nudów. To są psy ciekawe świata i jeśli dziecko kocha zwierzęta, to mogą być doskonałymi towarzyszami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mnie poruszył tytuł, nie ma piesków dla 6 letneiego dziecki. Psy zyja długo, po kilkanaście lat i jak go wexmiecie to będzie cały czas z wami czy dzieko bedzie miał 6, 8 czy 16 lat. Pies to obowiązek na długie lata, zastanówcie się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla Was? Żaden !!! Po Twoim opisie widzę, że przy wyborze psa kierujecie się nie tym co trzeba, bo wy patrzycie na mode, na trendy, jaka rasa będzie pasować do waszego obrazka rodzinnego, które psy są ładne itp. A jak inne psy wejdą w modę to co? Przywiążecie go do drzewa i zostawicie w tym lasku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pytanie ile czasu możecie poświecić psu, szczególnie jak jest szczeniakiem. Wiele ras potrzebuje ruchu, szczególnie te duże, ogródek to tylko doraźnie. Z dużych to ja bym wybrała rottweilera z dobrej hodowli, po zrównoważonych rodzicach. Do dziecka będzie super, ochroni dom. Ważne żeby być konsekwentnym w wychowaniu ale to dotyczy wszystkich ras. Utrzymanie jego sierści to żaden problem. Ryzyko, ze bywają chorowite ale to dotyczy również labradorów i wszystkich ras, które były czy są zbyt popularne. Ale dzieciak będzie miał na lata prywatnego bodyguarda, a jeśli to córka to tatuś będzie zadowolony bo to żaden chłopak bez pytania się nie zbliży ;) Uwielbiają pracować wiec będzie szczęśliwy jak go będziecie szkolić, no z zabawkami to się jakoś musza z dzieckiem dogadać bo uwielbiają, szczególnie piłeczki :D A z małych to najlepsze są jamniki szorstkowłose. Inteligentne, zabawne, lubią dzieci tylko w lesie trzeba uważać i nie rozbudzać instynktu. Jeżeli chodzi o psa ze schroniska to choć ogólnie popieram to nie polecam jeśli nie macie doświadczenia z psami. To jest loteria i nigdy nie wiesz co taki pies przeżył i jak to się będzie odbijać na waszym wspólnym życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja z wczoraj 23:32 Labki i goldeny są fajne, ale na pewno nie dla osób bez doświadczenia z psami :) Psa DOROSŁEGO ze schroniska nie polecam do domu z małym dzieckiem (tutaj rozumiem tak do 10 lat), bo nawet pieski opisywane jako słodziaki mogą o 180 stopni odbiegać od opisu w realnym życiu. Pracownici schronisk kłamią, kiedy przychodzą potencjalni nowi właściciele (moja siostra tak dostała "słodkiego, spokojnego psiaczka", który okazał się furiatką - pies został z nową rodziną, ale co się moja sis namęczy...). Opisy w necie na wszelkich portalach czy to lokalnych, czy OLX, to w 75% bujda na resorach. Jak w Szlachetnej Paczce każde, ale to każde dziecko uczy się super i zachowuje wzorowo, tak każdy psiak do adopcji jest sympat, pocieszny, pragnący towarzystwa, akceptujący kotki, inne pieski, inne zwierzaki... i tak do wyrzygania słodki opis. Na wieeeeele opisów znalazłam może z dziesięć szczerych, rzetelnych, że pies po przejściach, że absolutnie do dorosłych, że nie do domu z dziećmi i innymi pupilami. Że agresywny, że niesłodziak... Ze schroniska tylko szczenięta, a i to malutkie. Mój pierwszy pies ze schroniska miał 4 miesiące w dniu adopcji, panicznie bał się mężczyzn, miał blizny po przypalaniu papierosem. Więc trzeba się zastanowić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam ze schroniska. Szczeniaka każdemu. Psa w średnim wieku osobom z dużym doświadczeniem. Staruszki każdemu,kto ma dobre serce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odradzam basseta (ciezki i uparty), jamnik i pekinczyk tez nie dla dzieci. Kupilam dalmatynke jak moj syn mial 6 lat a corka tylko 4. Psiak byl glupi jak but ale slodki, bardzo kochala dzieci. Nie chorowala przez 11 lat. Najwiekszym problemem bylo to, ze nie lubila obcych ludzi i psow. Zaraz sie na nie rzucala, a pies byl silny i moj syn nie mogl jej utrzymac. Jak dostala "ataku" radosci to biegala jak opetana wszystko niszczac na swojej drodze i przewracala dzieci i mnie tez kilka razy. Kochalam ja, ale nie polecam dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam labka i naprawdę polecam. Mam 2 małych dzieci i super się "dogadują"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam troje dzieci, mały ogród, raczej leniwy tryb życia i buldoga francuskiego. Super rasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hahaha Saarlosa sobie wybrali :D A potem będzie w gazetach, że pies pogryzł dziecko! Wilczaki, to psy charakterne, potrzebujące doświadczonej ręki do ułożenia! Dziecku, to jakiegoś pimpusia do kostki weź, a nie pół dzikie zwierze! Najlepiej przejść się do schroniska i porozmawiać. Opiekunowie pomogą wybrać łagodnego pieska czy jakiegoś szczeniaczka. Opcja druga, wybrać się na wystawę psów rasowych (link kiedy i gdzie: http://www.zkwp.pl/index.php/ct-menu-item-26/2-uncategorised/213-wystawy-w-polsce-2018-wst) i POROZMAWIAĆ z hodowcą wybranej rasy. A odpowiadając na pytanie "Jaki pies dla dziecka?", odpowiedź jest jedna: PLUSZOWY! To będzie Twój pies, ty będziesz odpowiedzialna za wizyty u weterynarza, kupno karmy, szczepienia, wyciąganie kleszczy, kąpiel, zbieranie kup z trawnika i naprawianie pogryzionych foteli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tego że nie kupuje się zwiarzat jako prezent i to na pewno nie dla dziecka. 

Po drugie Dalmatyńczyki są bardzo dominacyjne co też znaczy że źle ułożone mogą pokazywać agresję. Ten wilczek spoko sprawa ale to samo co z owczarkami niemieckimi, trzeba włożyć dużo czasu w trening inaczej będziecie mieli tornado a nie psa. 

Polecam wam coś mniejszego. Beagle (dość wokalny ale przyjazny) Cocker spaniel. Tego typu psy. Poczytaj sobie o rasach to się dowiesz więcej i na pewno znajdziecie coś dla siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×