Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Leczenie zębów na NFZ, opłaca się?

Polecane posty

Gość gość

Czy ktoś z Was leczy zęby na NFZ? Mam 10 plomb światłoutwardzalnych do wymany po 15 latach, a sytuacja zyciowa (ciężko chore dziecko) nie pozwalaja mi na wydawanie pieniędzy prywatnie. Czy wymiana plomb w ramach NFZ się opłaca? Czy takie plomby są dobre i trwałe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety,ale NFZ nie refunduje plomb światłoutwardzalnych - białych.NFZ płaci za plomby amalganowe - srebrne w zębach od 1 do 5.Plomby te są niezdrowe i jeśli są źle założone to szybko wypadają. Nikt nie wyleczy Ci za darmo szóstki,siódemki lub ósemki,bo za to NFZ nie płaci.Poza tym z doświadczenia wiem,że leczenie zęba na NFZ łączy sie z bólem,bo stomatolog podaje znieczulenie o małej zawartości lidokainy w zastrzyku.Takie znieczulenia refunduje NFZ. Jeśli nie chcesz czuć bólu to musisz dopłacić do zastrzyku z własnej kieszeni.Ja leczyłem 4 zęby na NFZ i żałuje,bo za pół roku były tylko do usunięcia.Najlepszym rozwiązaniem w leczeniu na NFZ jest jedynie usunięcie zęba.To najtańszy sposób pozbycia sie bólu i problemu.Dopłacasz tylko 50zł do dobrego znieczulenia a ,,wyrwanie zęba'' opłaca już NFZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Własnie mam do wymiany plomby w zebach od 5 do 7 dolnych i górnych, przednie zeby mam zdrowe. Plomby światłoutwardzalne trzeba wymieniac co kilkanascie lat, teraz przyszedł ten moment, bo już nie są szczelne, próchnica się wdała pod nie i trzeba wymienić. mam bardzo chore dziecko i kazdy grosz na życie dziecka idzie, nie mogę sobie pozwolić na leczenie prywatne- jak te kilkanaście lat temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedyś starsza pani stomatolog powiedziała mi coś WAŻNEGO co ograniczyło moje wizyty w gabinecie.Otóż powiedziała mi tak: ,,Chłopcze jesteś dla mnie jak syn więc powiem ci coś w zaufaniu na temat zębów.Ząb jeśli raz sie popsuje to już jest jego KONIEC.Próchnica nigdy nie ustąpi a wiertło nie jest w stanie CAŁKOWICIE I PERFEKCYJNIE usunąć całe chore szkliwo.To jest niemożliwe.Zęby leczę ludziom tylko dlatego aby przedłużać żywotność tych zębów,ale próchnicy i tak z nich nie usunę w sposób całkowity.A całkowicie nieusunięta próchnica będzie sie nadal rozwijać,dlatego każdy ząb który RAZ sie popsuł ,wcześniej czy później będzie plombowany jeszcze 5 razy zanim go wyrwę. Najlepiej jest nie dopuścić do tego by próchnica wdarła sie do zęba.Bo jak raz sie wedrze to już KONIEC.Nawet małą dziurkę nie jestem w stanie oczyścić wiertłem tak aby nie było śladu po próchnicy.Jeśli jakiś dentysta gwarantuje Ci całkowite usunięcie próchnicy z zęba to on KŁAMIE.Gdyby tak było to plomby by sie nie psuły a jednak psują się,bo w plombowanym zębie zawsze pozostaną jakieś mikroskopijne baterie próchnicze które na nowo ,pod plombą rozwijają chorobe.Dzięki temu,że leczenie próchnicy jest nieskuteczne ja jako dentystka zarabiam potrójnie na takich pacjentach jak ty drogi chłopcze.Ale skoro ty nie masz pieniążków to ja jako dentystka radze ci nie ruszać zębów które NIE mają DUŻYCH DZIUR I NIE BOLĄ.Niech one sobie zostaną takie jakie są,bo próchnicy już nigdy z nich nie usunę.Choćbym spiłowała ząb do korzenia to pod korzeniem zawsze zostaną mikroskopijne bakterie.Przyjdź jak ząb będzie mocno dziurawy i ja Ci go usunę za 50zł z dobrym znieczuleniem''. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam wykupiony pakiet medyczny w Lux Med. Teraz mają fajną promocję dla pacjentów z Warszawy i Krakowa. Można za 49zł dokupić sobie pakiet stomatologiczny Komfort. W końcu liczy się zdrowy uśmiech. A specjalistów grupy można śmiało polecić bo mają duże doświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nina Kowalska
Też mam pakiet w Lux Medzie i nie poszłabym do innego stomatologa niż specjalisty od nich. Umawiam się online przez Portal Pacjenta, a każda wizyta nie dość że bezbolesna to jeszcze super wykonana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćakimuszki666
Prywatnie u stomatolog która zna mnie od dziecka.. raz u innego prywatne robiłem leczenie kanałowe przeszło 500zl za ząb xd a u mojej pewnie o połowę taniej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony sie za takie leczenie nie płaci.

Z drugiej strony leczenie stomatologiczne na nfz może być w przyszłosci bardzo kosztowne Może się tutaj okazać, ze plomba będzie nie taka i będziemy musieli potem ja wymienic. Co osobiscie by mi się nie uśmiechało. 

http://www.med-online.pl/stomatolog-kiedy-na-nfz-a-kiedy-prywatnie/

Niestety ale opieka stomatologiczna na nfz jest totalnie niedofinansowana 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja skorzystałam z okazji i kupiłam sobie pakiet stomatologiczny w Lux Med. Fajna sprawa bo w jednym miejscu mam zapewnioną kompleksową opiekę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę dopłacić i mieć fajny pakiet stomatologiczny. Mam przynajmniej pewność, że leczeniem moich zębów zajmą się najlepsi specjaliści. Mam pakiet stomatologiczny Komfort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sprawdzonego dentystę w Koninie, klinika CENTRODENT - o wizytach w różnych miejscach myślę, że to jedna z lepszych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×